Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 

Allview P5 AllDro

- - - - -
  • Please log in to reply
3405 replies to this topic

#325
firewall

firewall

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 29.10.2006
L-ai bagat de tot in ceata, baiatul e novice, a zis mai sus.

Ionut, vreo 4 oameni au vrut sa te ajute, dar tu faci tot ce stii...In felul asta nici n-o sa reusesti si nici n-o sa vezi ajutor.
Telu se rooteaza cu prg indicat fara probleme in doua minute si cu un restart dat de tine si unul automat.
Eu chiar acum l-am rootat a doua oara ca am vrut sa vad daca se poate unroota si da, merge unroot chiar din prg SU(cel cu superandroidul ca icon) dar pt. reactivare trebuie facut iarasi cu Root_with_Restore.

#326
priderzaur

priderzaur

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,309
  • Înscris: 26.02.2010
Pana la urma a raspuns ok. Din ce-mi dau seama, nu merge la P5 Mini prin ROOT_with_restore. Cel putin nu cu v17/v18 (ce-o fi incercat el). Incearca v15.

Edited by priderzaur, 09 January 2013 - 10:59.


#327
firewall

firewall

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 29.10.2006
Ai zis ca l-ai rootat pe win 8; la mine nici a doua oara n-a mers. Face exact faza lui Ionut, desi am tot tacamul instalat. Apropo, ti-a luat driverul de samsung pe win 8?

#328
priderzaur

priderzaur

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,309
  • Înscris: 26.02.2010
La ce te referi cu driverul de samsung?

Pe 8 mi-a mers din prima. De fapt prima data zicea ca nu stie ce device e, dar dupa un restart (sau o reconectare a telefonului, nici nu mai stiu) l-a recunoscut ca Allview P5.

#329
Ionut921

Ionut921

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 24.12.2012
am reusit intr-un final:)) nu mi se pare vro diferenta majora ca performanta ma refer. voi ati facut backup la toate app?? am vro jum de ora de cand tot fac si nici nu sunt macar lajumate.

#330
priderzaur

priderzaur

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,309
  • Înscris: 26.02.2010
Doar backup la alea de sistem pe care le-am dezinstalat, in caz ca le mai vreau vreodata si n-am de unde sa le iau (fara un reset).

#331
ade1314

ade1314

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 09.01.2013
root-ul merge si pe p5 si pe p5 mini tocmai ce l-am rootat pe amandoua acum cu versiunea 1.5(p5 al meu si p5 mini al sotiei)sitem de operare win7/64.root-ul  in sine  foarte simplu si foarte rapid fara nici o eroare(e nevoie de driver-ul usb,eu l-am luat de pe pagina lor de la un update de la o tableta)

#332
Ionut921

Ionut921

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 24.12.2012
Mai am o intrebare (chiar daca ma cam injurati ca nu mai scapati de mine). Priderzaur sau ceilati care va pricepeti voi ce programe ati sters cand ati facut root ca mie sa nu sterg ceva important si dupa sa ma cam "frig la mana".Daca se poate o lista.

#333
priderzaur

priderzaur

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,309
  • Înscris: 26.02.2010
Stergi orice nu-ti convine. Programe pe care le ai acolo in meniu, nu te bagi la servicii.
EU am scos Stunnel, Multilang Keyboard, jocurile alea, aplicatia de mail (nu gmail)...

#334
ade1314

ade1314

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 09.01.2013

 Ionut921, on 09 ianuarie 2013 - 19:03, said:

Mai am o intrebare (chiar daca ma cam injurati ca nu mai scapati de mine). Priderzaur sau ceilati care va pricepeti voi ce programe ati sters cand ati facut root ca mie sa nu sterg ceva important si dupa sa ma cam "frig la mana".Daca se poate o lista.
pai mai inati ai nevoie de titanium backup-rott(pentru dezinstalare).ar fi bine sa faci un backup complet cu nitrality(spre exemplu) si apoi dezinstalezi cam ce nu ai nevoie:jocuri,email,antivirus....nush ce crezi ca nu-ti  place sau nu ai nevoie ,dar ai grija la servici(atentie mare la servicii si aplicatii)daca apare o problema -restor cu nitrality si telefonul revine in starea in care s-a creat backp-ul.succes.

Edited by ade1314, 09 January 2013 - 19:24.


#335
cotzomyn

cotzomyn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,654
  • Înscris: 10.01.2010
Salutare !

Nu stie nimeni o metoda de a verifica timpul apelurilor ?
Daca pun 2 sim-uri Orange pentru SMS si apeluri iar RDS pentru trafic pot primi apeluri pe Orange daca sunt conectat la internet ?

 DanyPMN, on 08 ianuarie 2013 - 19:51, said:

Ca idee spun: Allview P5 este un exemplu destul de bun pentru necunoscători că nu numărul de megapixeli face calitatea într-o fotografie Posted Image



Conteaza foarte mult lentila...Daca fotografiile ies prea alebe incercati sa folositi un timp de expunere mai mic -1,-2,-3....

Edited by cotzomyn, 09 January 2013 - 20:50.


#336
ade1314

ade1314

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 09.01.2013

 cotzomyn, on 09 ianuarie 2013 - 20:48, said:

Salutare !

Nu stie nimeni o metoda de a verifica timpul apelurilor ?
Daca pun 2 sim-uri Orange pentru SMS si apeluri iar RDS pentru trafic pot primi apeluri pe Orange daca sunt conectat la internet ?



Conteaza foarte mult lentila...Daca fotografiile ies prea alebe incercati sa folositi un timp de expunere mai mic -1,-2,-3....
sigur ..se poate sa primesti apeluri(mai putin cele video,intrucat cartela digi nu suporta decat 3g) in plus daca cumva ai probleme :setari,mai mult si biferzi gprs mode preferat.

#337
cotzomyn

cotzomyn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,654
  • Înscris: 10.01.2010

 ade1314, on 09 ianuarie 2013 - 21:20, said:

sigur ..se poate sa primesti apeluri(mai putin cele video,intrucat cartela digi nu suporta decat 3g) in plus daca cumva ai probleme :setari,mai mult si biferzi gprs mode preferat.

Daca nu am modul GPRS bifat nu pot primi apeluri....oricum bine ca merge si asa....se misca acceptabil pe internet si cu GPRS.

Multumesc !

#338
blackshaddow

blackshaddow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 18.12.2008
am facut comanda pe net de suport de parbriz pentru samsung S2 sper sa se potriveasca alview p5 pentru ca husa flip pentru S2 se potriveste manusa :)

#339
firewall

firewall

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 29.10.2006

 ade1314, on 09 ianuarie 2013 - 19:21, said:

pai mai inati ai nevoie de titanium backup-rott(pentru dezinstalare).ar fi bine sa faci un backup complet cu nitrality(spre exemplu)
Ca sa nu mai incerc prg aiurea, e vreo diferenta inre backup-urilr progamelor? Pe mine m-ar interesa sa creez o imagine de sistem cu totul, gen Paragon, Acronis de pe calculator.
Voi ce antivirus folositi? Caut unul simplu si eficace, doar antivirus sa fie, fara componente auxiliare si mancator de memorie.

Edited by firewall, 10 January 2013 - 12:24.


#340
ade1314

ade1314

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 09.01.2013

 firewall, on 10 ianuarie 2013 - 12:08, said:

Ca sa nu mai incerc prg aiurea, e vreo diferenta inre backup-urilr progamelor? Pe mine m-ar interesa sa creez o imagine de sistem cu totul, gen Paragon, Acronis de pe calculator.
Voi ce antivirus folositi? Caut unul simplu si eficace, doar antivirus sa fie, fara componente auxiliare si mancator de memorie.
da ..intradevar se pare ca nitrality nu functioneaza,dar daca ai root poti folosi titanium pt backup complet(personal nu fac backup complet cata vreme  am un room la indemana,fac doar backup la app).titanium are optiuni multiple :dupa ce-l deschizi in partea dreapta sus langa semnul search se bifeaza casuta vecina si se deschide o noua interfeata dedicata backup-restore.de aici alegi ce fel de backup.la partea cu antivirus ...nu folosesc,am folosit pt o vreme avg free,dar nu consider ca am nevoie. e destul de light,dar ca orice antivirus va consuma si baterie si rami.

#341
cotzomyn

cotzomyn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,654
  • Înscris: 10.01.2010

 blackshaddow, on 10 ianuarie 2013 - 10:41, said:

am facut comanda pe net de suport de parbriz pentru samsung S2 sper sa se potriveasca alview p5 pentru ca husa flip pentru S2 se potriveste manusa Posted Image
Salut ! Poti face 1,2,3 poze te rog mult la telefonul cu husa ?Vreau sa vad  cum arata, accesul la  butoane..Inca imi caut husa si nu ma decid ce sa cumpar. Cat si de unde ai cumparat-o ? Multumesc !

#342
IonelTM

IonelTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 405
  • Înscris: 11.12.2010
Gasesti pozele la pag. 9.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate