Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...
 Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...
 

Problema Video Call messenger 10; 11;

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
b54cti

b54cti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 22.08.2009
Salutare, am urmatoarea problema:
-am OBS ca de cateva zile nu mai merge video call la mess. sunt sterse icoanele cu camera si microfonul
Am mai obs deasemenea ca uneori isi revin singure si functioneaza totul perfect. Am patit-o si la mess. 10 si acm la 11.5....
Daca umblu la setari voice&call imi zice ca nu-s conectat la net, gresit ca zbarnaie google.
Toate driverele sunt "up"; data-ora sunt reglate; problema se repeta si la XP, acm am un 7 PRO.

Aceasta problema o mai au si niste prieteni, noi suntem incepatori in ale Pc.

Rog studiati si voi "buba"


#2
nicopuscasu

nicopuscasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 26.06.2009
Mie nu-mi merge video-call-ul cand am semnal prost la net.
Sau nu imi apare iconul cu video cand interlocutorul e pe telefon sau cd are el o versiune mai slaba de YM. Eu am 11.5.0.
Daca il stergi si il reinstalezi, tot nu merge?

#3
b54cti

b54cti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 22.08.2009

 nicopuscasu, on 24th May 2012, 22:22, said:

Mie nu-mi merge video-call-ul cand am semnal prost la net.
Sau nu imi apare iconul cu video cand interlocutorul e pe telefon sau cd are el o versiune mai slaba de YM. Eu am 11.5.0.
Daca il stergi si il reinstalezi, tot nu merge?



Tot nu merge, am reinstalat si pe curat, cu registri curatati manual de tot ce tinea de yahoo.
Foarte important este ca nu sunt probleme cu versiuni sub 10, unde web este separat de voce.
Viteza la net cred ca-i buna, descarc cu 7-8MB/s din torrent sau ODC

#4
nicopuscasu

nicopuscasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 26.06.2009
Deci, zici ca si camera e instalata...ai incercat video-call-ul de la Facebook? Eu nu mai folosesc YM ci ala de pe FB.
Sa stii ca merge mult mai bine, sunetul este net superior si imaginea e mai clara.

#5
PlasticBoy18

PlasticBoy18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 03.11.2009
Nu neaparat trebuie sa fie problema de la tine. Daca ceilalti nu au microfon sau camera nu iti va arata nici tie.

#6
b54cti

b54cti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 22.08.2009

 nicopuscasu, on 24th May 2012, 22:36, said:

Deci, zici ca si camera e instalata...ai incercat video-call-ul de la Facebook? Eu nu mai folosesc YM ci ala de pe FB.
Sa stii ca merge mult mai bine, sunetul este net superior si imaginea e mai clara.
nu am facebook

 PlasticBoy18, on 24th May 2012, 22:53, said:

Nu neaparat trebuie sa fie problema de la tine. Daca ceilalti nu au microfon sau camera nu iti va arata nici tie.

pai cu cine vreau sa vorbesc are si mic si web, iar versiune de mess este aceeasi, ideea este ca uneori isi revine de la sine si pot folos. videocall
PROBLEMA se manifesta la un abonat RDS, chiar mai multi

#7
Artemis25

Artemis25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 28.04.2008

 b54cti, on 25th May 2012, 00:22, said:

nu am facebook



pai cu cine vreau sa vorbesc are si mic si web, iar versiune de mess este aceeasi, ideea este ca uneori isi revine de la sine si pot folos. videocall
PROBLEMA se manifesta la un abonat RDS, chiar mai multi

Azi am incercat sa fac si eu un video call si camera mergea groaznic....se bloca...se vedea sacadat...cred ca e ceva de la ei deoarece net-ul imi merge bine. Si eu tot la RDS sunt.

#8
PlasticBoy18

PlasticBoy18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 03.11.2009
Presupun ca toata lumea stie ca yahoo a fost este si va fii de cacat. De la 8 in sus nu functioneaza nicunul cum trebuie. Nu stiu de ce noi romanii nu folosim Windows Live, mi se pare mult mai bun.

#9
dj_yonut

dj_yonut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 29.11.2009
Salutare.
Nici la mine nu functioneaza functia de Video Call si nici cea de Voice Call. Nu am probleme cu conexiunea la internet, deci nu vad unde este problema; cum spunea si PlasticBoy mai sus, yahoo a fost si va fi de cacat.
Pentru Video/Voice call folosesc Skype. :peacefingers:

#10
nicopuscasu

nicopuscasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 26.06.2009

 dj_yonut, on 25th May 2012, 02:11, said:

Salutare.
Nici la mine nu functioneaza functia de Video Call si nici cea de Voice Call. Nu am probleme cu conexiunea la internet, deci nu vad unde este problema; cum spunea si PlasticBoy mai sus, yahoo a fost si va fi de cacat.
Pentru Video/Voice call folosesc Skype. :peacefingers:

Video call-ul de la FB merge cu Skype ,dar nu stiu din ce considerente, pe Skype-ul propriu-zis merge mai naspa, pe FB mai bine...

Cont de FB, dureaza 3 minute sa-l faci:-)

#11
b54cti

b54cti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 22.08.2009

 dj_yonut, on 25th May 2012, 01:11, said:

Salutare.
Nici la mine nu functioneaza functia de Video Call si nici cea de Voice Call. Nu am probleme cu conexiunea la internet, deci nu vad unde este problema; cum spunea si PlasticBoy mai sus, yahoo a fost si va fi de cacat.
Pentru Video/Voice call folosesc Skype. :peacefingers:
  
cred ca asta poate fi rezolvarea(momentan) install. Java SE PARE CA MERGE, am gasit sfatul pe un form din V e o problema globala...

 nicopuscasu, on 25th May 2012, 08:23, said:

Video call-ul de la FB merge cu Skype ,dar nu stiu din ce considerente, pe Skype-ul propriu-zis merge mai naspa, pe FB mai bine...

Cont de FB, dureaza 3 minute sa-l faci:-)
  

problema e ca eu folos. messenger sa vb cu parintii in afara si sa-i pun sa-si faca cont de facebook e de rasul curcilor. E vb de persoane de 86 si 92 ani.

#12
b54cti

b54cti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 22.08.2009
[quote name='b54cti' date='25th May 2012, 10:47' post='11520539']
cred ca asta poate fi rezolvarea(momentan) install. Java SE PARE CA MERGE, am gasit sfatul pe un form din V e o problema globala...


  

M-am inselat nu ajuta cu nimik Java
[size="5"][/size]

#13
dj_yonut

dj_yonut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 29.11.2009
Nici cu java nu se rezolva situatia.
@nicopuscasu ai avut drptate cu video call-ul de pe FB. Cu ocazia asta m-am ales si cu un cont de FB. :rolleyes:

#14
nicopuscasu

nicopuscasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 26.06.2009

 dj_yonut, on 25th May 2012, 15:29, said:

Nici cu java nu se rezolva situatia.
@nicopuscasu ai avut drptate cu video call-ul de pe FB. Cu ocazia asta m-am ales si cu un cont de FB. :rolleyes:
:thumbup:
Da, sa stii ca ma bucur ca imi dai dreptate :notangel:

 b54cti, on 25th May 2012, 11:47, said:

problema e ca eu folos. messenger sa vb cu parintii in afara si sa-i pun sa-si faca cont de facebook e de rasul curcilor. E vb de persoane de 86 si 92 ani.
Le faci un cont de FB tu si le dai parola direct.
Cum folosesc messu, pot folosi si FB, e cam la fel, il folosesc doar pt vorbit cu tine, nu de socializat cu altii :rolleyes:

#15
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
E o problema de la Yahoo, am patit-o si eu. Acum apar active iconitele de video si audio call.

#16
b54cti

b54cti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 22.08.2009

 nicopuscasu, on 26th May 2012, 14:41, said:

:thumbup:
Da, sa stii ca ma bucur ca imi dai dreptate :notangel:


Le faci un cont de FB tu si le dai parola direct.
Cum folosesc messu, pot folosi si FB, e cam la fel, il folosesc doar pt vorbit cu tine, nu de socializat cu altii :rolleyes:
sa-l ia dreaq de facbook, decat sa-l folosesc mai bine ne mutam pe skype
fara sa jignesc, FACEBOOK mi se mare o fitza gen IPHONE care atrage tzaranii, desi multi n-au toate butoanele la taste


#17
b54cti

b54cti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 22.08.2009

 copil_Cuminte19, on 26th May 2012, 15:37, said:

E o problema de la Yahoo, am patit-o si eu. Acum apar active iconitele de video si audio call.
  Merci ! din cercetarile mele asa este, "e de la ei", ca se mai plang si altii pe formuri prin portugalia si frantza
batfta!


#18
nicopuscasu

nicopuscasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 26.06.2009

 b54cti, on 26th May 2012, 20:50, said:

sa-l ia dreaq de facbook, decat sa-l folosesc mai bine ne mutam pe skype
fara sa jignesc, FACEBOOK mi se mare o fitza gen IPHONE care atrage tzaranii, desi multi n-au toate butoanele la taste
Eu nu sunt de acord!
FB nu este o fitza si nici nu-s numai tarani acolo.
Este o pltaforma de socializare, mai safe de ex decat asta :notangel: , acolo nu se injura nimeni cu nimeni, nu se raspunde in 2 peri si poti avea cercul tau de prieteni, colegi etc cu care sa povestesti, imparti foto etc.
Eu am o multime de colegi plecati peste mari si tari, in diferite colturi ale lumii, prin FB am putut pastra legatura cu ei si mai ales, am gasit sau m-au gasit alti colegi pe care nu-i vazusem de muuuulti ani.
Ne vedem famiile, vedem ce am mai facut in anii astia, ne mai dam un sfat.
Eu am cont de FB si nu ma simt nici taranca, nici fitzoasa si nici pitzi la faza asta.
I-phone nu am :notangel: dar nu pt ca mi se pare o fitza, ci pt ca nu e momentul acum sa investesc in el, atat. Am folosit i-phone-ul sora-mii si sa stii ca mi-a ramas gandul la el, este foarte util.
:peacefingers:
Si inca ceva: never say never :rolleyes:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate