Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k
 Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...
 Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 

Duster 1,6 4x4 Laureate si urmatoarele...

- - - - -
  • Please log in to reply
1258 replies to this topic

#415
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,928
  • Înscris: 09.12.2004
60 grame freon pierdut in 8 ani o fi rau?? evident fara nici o revizie pina acum cind am zis sa vad ce e acolo....
tot marfa germana, d-aia cu Der Grüne Punkt :lol:


aici mai pe la inceput sint prezentate niste informatii despre temperaturi in masina (calcu asta nu imi deschide, trebuie sa fac ceva update...)

cu AC, tin ventilatia pe 1 sau 2 (3 4 cind vreau sa racesc repede masina dupa o zi de stat in soare), aerul dirijat mai mult la etaj decit la parter (picioare) grilele laterale sint puse sa sufle pe geamurile laterale, iar cele centrale, direct in spate pe axa masinii, toate 4 fiind orientate un pic in sus, deoarece stim ca aerul rece e mai greu si cade...

banuiesc ca si la cei cu clima pot fi sucite grilele  in orice pozitie fara sa influenteze functionarea pe auto, econ etc....

#416
furiousdoc

furiousdoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 21.04.2010
Nimeni nimic despre giful din pagina anterioara.  :samui:  Ma asteptam la macar 2, 3 vorbe de apreciere a muncii mele de 5 clicuri.

#417
cipaul

cipaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,188
  • Înscris: 15.10.2006

 furiousdoc, on 31st August 2010, 20:24, said:

Nimeni nimic despre giful din pagina anterioara.  :samui:  Ma asteptam la macar 2, 3 vorbe de apreciere a muncii mele de 5 clicuri.

Am mai scris ca invidia creste  <_< .
Mai ales la cei cu masini care nu pot face figura respectiva.

#418
Dragon Warrior

Dragon Warrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 23.09.2006
Spun eu:

Am desenat in autocad niste linii peste poza ca sa determin panta:

22 de grade sau ~41%. In poza nu pare mare lucru, car eu stiu ca 41% este o panta serioasa.

Eu personal sunt impresionat ca nu a atins nici cu fundul nici cu botul.

Bravo.

Edited by Dragon Warrior, 31 August 2010 - 20:37.


#419
furiousdoc

furiousdoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 21.04.2010
Mi-a fost cam frica mai ales ca eram cam departe de civilizatie. Dar n-a atins cu nimic spre deosebire de nitel mai sus de locul acela unde era un sant facut de torente. Cand l-am traversat, am atins putin cu ceva, toba poate, insa fara nicio paguba sau macar urma.

Multumesc de aprecieri.

Edited by furiousdoc, 01 September 2010 - 08:30.


#420
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
La mai multe calatorii si poze/filmulete!
Eu unul nu le pot face singur pe ambele (condus si baut, pardon pozat/filmat) ;)

#421
furiousdoc

furiousdoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 21.04.2010
Eu pot sa conduc si sa si beau, dar numai apa sau suc.  :D

De pozat s-a ocupat un amic. Chiar nu intentionam sa fac sedinta foto insa el era dornic sa-si testeze noua jucarie.

#422
furiousdoc

furiousdoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 21.04.2010
Attached File  DSC_9204.JPG   2.44MB   683 downloads
Attached File  DSC_9201.JPG   2.45MB   611 downloads

#423
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 28.11.2005
AAAA, what the f...??? Sa nu zici ca e al tau...

#424
furiousdoc

furiousdoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 21.04.2010
Din pacate nu pot raspunde cu "nu" la intrebarea ta. Pentru o perioada voi fi ... calator de RATB din nou, fara voia mea.

Edited by furiousdoc, 01 September 2010 - 21:29.


#425
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008
Ouch!
Asta a durut.......
Pacat. :console:

#426
furiousdoc

furiousdoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 21.04.2010
De draci am fumat iar dupa ce timp de vreo 5 luni n-am mai tras niciun fum.

#427
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

 furiousdoc, on 1st September 2010, 14:04, said:

Ieri m-am cam inervat singur pe motiv de neatentie. Obisnuit probabil cu traficul estival din ultima vreme prin urbe, am cam nebagat in seama faptul ca ploaia de ieri i-a scos pe bucuresteni cu umbrelele cu 4 roti prin oras si nu mai e la fel ca saptamana trecuta, motiv pentru care era sa pup nu unul, ci 2 in dosul portbagajului. Noroc ca noua mea masina are frana buna.
N-au mai tinut franele?
Imi pare tare rau pt. ce ai patit, care e damage-report-ul? :console:

#428
furiousdoc

furiousdoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 21.04.2010
Nu frana e de vina ci racheta de H care a venit de pe cedeaza cu viteza. Eu am franat dar minuni nu poate face nicio masina in distanta aia.

Evaluare scurta: aripi 2 bucati, faruri 2 bucati, capota cu tot cu telescop ca nu se mai poate deschide, bara, fieratanii de sub bara de plastic, instalatie AC si ce draci s-o mai gasi.

Ca idee, eu aveam undeva pe la 30 km/h. N-am avut timp nici sa injur.

Edited by furiousdoc, 01 September 2010 - 21:49.


#429
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 28.11.2005
Mda, nashpeten, macar renunti la suc si apa, unde are H assigurare?

#430
andrew1980

andrew1980

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 01.10.2008
Aoooleu...imi pare nespus de rau!!!!!!!! Sincer..... :confuzzled:  Bine ca ai CASCO pe masina....macar se face un pic mai repede, Nici noapte buna nu pot sa iti urez ca eu nu as avea unul bun asta-i clar....Iti doresc reparatii cat mai bune calitativ si cat mai repede....si inca o data imi pare nespus de rau, am ramas cu gura cascata la fotografii... De altfel la fel a fost circulatia astazi si in Cluj: azi dimineata in fata mea pe celalalt sens la o trecere de pietoni unul cu o dubita Fan Curier a franat brusc  si un baiat de 19-20 de ani cu un Golf III a intrat cu o viteza considerabila in cel din fata lui....pagubele la vedere exact ca si la tine. S-a intamplat cum zici tu intr-o fractiune de secunda ca am ramas si eu mirat (stateam in randul de masini era ceva blocaj in trafic pe sensul meu)cat de repede se intampla aceste lucruri...
O intrebare: aveai la tine Nikon D40 numai asa din intamplare ??? Eu cred ca de nervi si disperare nici cu telefonul nu-mi puteam sa fac foto....
Cu parere de rau, Andrei
PS: De altfel cum s-a intamplat incidentul? in ce masina ai intrat? Vad ca lovitura este destul de sus...parca ai intrat in bara unui camion sau ceva asemanator....

Edited by andrew1980, 01 September 2010 - 23:39.


#431
furiousdoc

furiousdoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 21.04.2010

 rotnic, on 2nd September 2010, 00:04, said:

Mda, nashpeten, macar renunti la suc si apa, unde are H assigurare?
Nu conteaza, o bag pe CASCO cu regres pentru a evita batai de cap. Oricum am apelat din start la CASCO pentru ca am dus-o pe platforma care e inclusa in asigurare.

Andrei, pozarul il am de obicei in rucsac.
De intamplat a fost cam asa: stradute printre blocuri, eu pe aia cu prioritate si, cum spuneam mai sus, viteza mica tocmai pentru ca e mai periculos printre blocuri, H cu o utilitara cu platforma (cabina dubla si platforma) iese din dreapta mea de pe drum fara prioritate si cu o viteza cu care eu nu as merge in veci pe asemenea stradute si, in cazul lui, fara sa cunosc zona. Practic n-am avut timp sa fac nimic, asa repede mi-a iesit in fata. Frana am calcat-o instinctiv. Impactul a fost in jumatatea din spate a cabinei lui dupa care platforma lui mi-a mutat toata fata spre stanga.

#432
vimp

vimp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,337
  • Înscris: 03.12.2004
Insanatosire grabnica.... Mare pacat.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate