Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info
 Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...
 CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Photoscape, unde?

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 

Furat masina Bulgaria

- - - - -
  • Please log in to reply
139 replies to this topic

#1
dexxpnz

dexxpnz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 26.05.2007
Salutare , acum 3 saptamani , mi-a furat masina ( VW Passat ) in Sofia ( Bulgaria ) de la Mall , stie cineva cum as putea da de ei sa le platesc o recompensa ceva , cine stie PM me , multumesc mult .
( m-au contactat ... dar n-aveam nici o siguranta )
:mellow:

#2
devs.java

devs.java

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 17.02.2006
Pai cand te-au contactat nu ti-au spus cum sa dai de ei? Nu ai asigurare?

#3
mgabi_ro

mgabi_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 19.05.2007

 dexxpnz, on May 26 2007, 22:34, said:

Salutare , acum 3 saptamani , mi-a furat masina ( VW Passat ) in Sofia ( Bulgaria ) de la Mall , stie cineva cum as putea da de ei sa le platesc o recompensa ceva , cine stie PM me , multumesc mult .
( m-au contactat ... dar n-aveam nici o siguranta )
:mellow:

Am eu impresia sau intrebarea ta e cam .... Ce ai astepta sa-ti spunem ? Ii gasesti in Sofia pe stinga cum intri? In plus nu inteleg cum te-au contactat dar nu ai avut nicio siguranta ... nu erai sigur ca-ti vrei masina sau ce?

Mgabi

#4
dexxpnz

dexxpnz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 26.05.2007
vroiau sa le dau banii inainte fara sa vad masina si sa o lase avariata undeva sa o gaseasca politia ... sau alta varianta era sa ma duca la masina dar de unde stiam ca nu ajung in alta parte ....
daca cunoaste cineva ceva ... sau pe cineva ... dau banii fara nici o problema , platesc drumul , absolut tot , dar sa am siguranta ca imi voi lua masina inapoi

aveam asigurare dar talonul era pe undeva prin masina ...

#5
mgabi_ro

mgabi_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 19.05.2007

 dexxpnz, on May 26 2007, 23:07, said:

vroiau sa le dau banii inainte fara sa vad masina si sa o lase avariata undeva sa o gaseasca politia ... sau alta varianta era sa ma duca la masina dar de unde stiam ca nu ajung in alta parte ....
daca cunoaste cineva ceva ... sau pe cineva ... dau banii fara nici o problema , platesc drumul , absolut tot , dar sa am siguranta ca imi voi lua masina inapoi

aveam asigurare dar talonul era pe undeva prin masina ...

Esti sigur ca masina ta nu a fost data la piese pina acum? Totusi sunt 3-4 saptamini ....

Mgabi

#6
jamalex2000

jamalex2000

    Astept sa apara Starcraft 2!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 05.07.2006
ai full casco?
probabil ca vei recupera banii pe masina...sau iti trebuie masina?
de la ei mai ai numarul de telefon?

Edited by jamalex2000, 26 May 2007 - 22:23.


#7
dexxpnz

dexxpnz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 26.05.2007
am un numar de telefon dar nu spune nimic prin telefon :)
ma cheama acolo si acolo nu ma duc nici lihnit :)
daca e sa gasesc pe cineva sa ii stie sa se duca dupa masina ... sa o aduca ... bine daca nu ... nu :) eu unul nu ma mai duc :) mi-a ajuns 6 zile de stat acoolo

apropo ma duceam spre grecia si la mall ... in parcare s-a intamplat si nimeni nu a reactionat in nici un fel , plus de asta ce sa spun ca sediul politiei capitalei e ceva gen Mcdonalds la noi ?:P
si cand le-am spus ca mi s-a furat , mi-a zis , i-ati gandul de la ea ca nu o mai vezi ... ca nu se gaseste nimic

#8
dexxpnz

dexxpnz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 26.05.2007
am predat cartea masinii , cheile , dar talonul nema ... este in masina :(
masina este leasing ...

#9
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005
Si ce reclama se face la EXCURSII IN BULGARIA.

Pleci cu bunuri si te intorci fara...

#10
radup

radup

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 02.04.2003
Nu cumva te-ai bucurat ca ti-au furat masina si vei primi contravaloarea pe CASCO ? Te-ai dus la firma de asigurari si ti-au spus senin : "Cum sa nu dar dati-ne talonul masinii?". Din cate stiu ( nu am citit decat un singur contract CASCO) nu ai talon, nu primesti asigurare.

LE:Posibil sa ma insel...

Edited by radup, 27 May 2007 - 10:43.


#11
Blu3

Blu3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,240
  • Înscris: 27.06.2006
ha-ha. adica tu te asteptai sa zica cineva de pe forum "da, frate, eu ii cunosc, ma duc eu sa-ti aduc masina, stai linistit!"? :lol:

si din cate am auzit, politia lor nu se chinuie sa-ti gaseasca masina, doar te indruma sa le platesti rascumpararea. wicked shit!  <_<

#12
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
cea mai mare tampenie e sa-ti ceara talonul. posibil sa nu ti-l ceara. doar a doua cheie ma gandesc ca ti-o vor cere, din cate stiu asta e singurul lucru care ti se cere daca se fura masina. La fel ca radup, e posibil insa sa ma insel

#13
Cristisp

Cristisp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 29.01.2007
Ne poti arata ceva dovezi?
Niste hartii prin care sa demonstrezi ca este adevarat ceea ce spui.
Iarta-mi neâncrederea dar s-au vehiculat atatea povesti despre hotii bulgari de masini si despre complicitatea politiei bulgare incat totul incepe sa semene cu un serial politist prost.

In cazul in care este adevarat, exista mari sanse sa o gasesti vanduta ca piese de schimb, pe piata neagra din romania. Nu de alta dar hotii romani de masini dau clasa oricui in europa. Exista putine sanse sa o mai recuperezi. Poti eventual sa pierzi si banii pentru recuperare.

Tine-ne la curent. Bafta.

#14
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,050
  • Înscris: 03.12.2005
hotii moldoveni si eventual ucrainieni de masini dau clasa oricui. in general fura masini de lux din alte tari decat cea in care opereaza, sunt foarte bine dotati si poarta arma.
probabil bulgarii sunt mici copii pe langa ei.

aduna si tu o potera de baieti cu ceafa lata si mergi peste ei si da-le "recompensa". doar n-ai sa trimiti pe altcineva cu banii, nu?

#15
radup

radup

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 02.04.2003
http://forum.softped...howtopic=248907

1. talon pierdut - adio CASCO

#16
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,716
  • Înscris: 11.01.2005

 radup, on May 27 2007, 11:43, said:

Te-ai dus la firma de asigurari si ti-au spus senin : "Cum sa nu dar dati-ne talonul masinii?". Din cate stiu ( nu am citit decat un singur contract CASCO) nu ai talon, nu primesti asigurare.

LE:Posibil sa ma insel...

Nu te inseli ! Se cere talonul original obligatoriu !

 romaximusro, on May 27 2007, 12:34, said:

cea mai mare tampenie e sa-ti ceara talonul. posibil sa nu ti-l ceara. doar a doua cheie ma gandesc ca ti-o vor cere, din cate stiu asta e singurul lucru care ti se cere daca se fura masina. La fel ca radup, e posibil insa sa ma insel

Din pacate acesta clauza exista in contractul de CASCO care include si furtul ... DAR si in ANEXA pentru extinderea CASCO in extern - pentru furt. Persoana pagubita spune ca masina e in leasing, deci mai mult ca sigur a doua cheie precum si cartea de identitate in original se afla la ei. Cam asta e procedura firmelor de leasing.

Chiar nu merge cu "e posibil sa nu-ti ceara talonul" pentru ca aceasta clauza de un rand din contract, face diferenta intre a primi sau nu despagubirea de la firma asiguratorie ... care in cazul unui VW Passat sunt convis ca trece linistit de 25k euro.

Am incercat sa gasesc un mijloc de protectie impotriva acestor fapte, aici, dar s-a ales doar praful ...

#17
meg

meg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.02.2007
hi dexxpnz !

Interesanta poveste dar, daca e adevarat e chiar si trista. In acest caz iti trebuie dovezi multe pentru asigurare. ca de exemplu copie dupa talonul masinii , copiea a asigurarii masinei, actele de cumparare etc. si multi bani pentru supravetuire, si un avocat din Sofia care nu e gratis, curaj si multa rabdare, ca asta e mentalitatea oamenilor balcanici. Dar daca socotesti cheltuielile acestea si observi ca suma e mai mare decit valoarea masinei tale atunci te sfatui sa nuti mai aduci aminte de aceasta intimplare  balcanica.
Daca ai vreo fotografie a masinii dute cu ea la o jurnalista din Sofia numele ei e Bistra Usunowa modereaza emisiuni critice a societatii etc. Poate ai noroc.
Am trait mult timp in Sofia si stiu ce inseamna de a avea de a face cu autoritatile bulgare.
In primul rind multi dintre politistii bulgari sint foarte conrupti. In Bulgaria in momentul acesta e un fel de anarhie.  Mafia are sub control toata infrastructura economica a acestei tari. Nu cred ca ai sanse mari. Cunosc oameni straini care au fost furati in Sofia si la declararea furtului au fost zile intregi arestati.

Nu vreau sa fac panica cu informatii negative despre bulgari, ca poate chiar si in Romania se intimpla asaceva.
Apropo Polonia au cei mai mari hoti de masini din Europa.
Totusi eu iti doresc sa ai noroc mult! <_<


#18
Mig VWFan

Mig VWFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,336
  • Înscris: 01.12.2005
Se cer AMBELE chei de ce numai una? Adica una ai lasat-o in masina, impreuna cu actele masinii ? :lol:
Asta nu ar mai fi furt ci cadou !  :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate