Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office
 Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...
 Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto
 Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...
 

Furat masina Bulgaria

- - - - -
  • Please log in to reply
139 replies to this topic

#37
Doru-01

Doru-01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 08.02.2007
Pai daca ei iti cer 4000 euro cu banii astia iti iei brigada de baieti colorati cu ceafa lata(recuperatori "se cheama ei") si te duci sa iti iei masina.Macar stii ca nu le-ai dat lor banii si poate le dai si o lectie

#38
radup

radup

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 02.04.2003
"ca am stat cu hotii in casa lor , avand arme si droguri si tot ce vrea muschiu lor smile.gif vreau doar masina smile.gif am fost la ambasada ...dar nu am stat sa le zic ca am stat chiar in casa lor si ca stiu toate treburile astea .."

Cum adica ai stat cu hotii in casa lor ?

#39
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003

View Postradup, on May 27 2007, 20:22, said:

"ca am stat cu hotii in casa lor , avand arme si droguri si tot ce vrea muschiu lor smile.gif vreau doar masina smile.gif am fost la ambasada ...dar nu am stat sa le zic ca am stat chiar in casa lor si ca stiu toate treburile astea .."

Cum adica ai stat cu hotii in casa lor ?

Pai a stat cu hotii , dar nu le-a dat banii ca poate il omora..:) sau imi scapa si mie ceva?
Daca ai stat cu hotii in casa de ce nu le-ai dat banii si sa iti iei masina si sa pleci ? ceva pute rau aici.

#40
Doru-01

Doru-01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 08.02.2007

View Posttkd29, on May 27 2007, 20:25, said:

Pai a stat cu hotii , dar nu le-a dat banii ca poate il omora..:) sau imi scapa si mie ceva?
Daca ai stat cu hotii in casa de ce nu le-ai dat banii si sa iti iei masina si sa pleci ? ceva pute rau aici.
:lol: :lol: :lol:   Pai sa va spun eu ce cred ca a vrut sa zica:bulgaria era casa hotilor si el a stat in bulgaria adik in casa lor.Nu mi se pare ca pute ceva :lol:

#41
Cristisp

Cristisp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 29.01.2007

View PostDoru-01, on May 27 2007, 20:29, said:

:lol: :lol: :lol:   Pai sa va spun eu ce cred ca a vrut sa zica:bulgaria era casa hotilor si el a stat in bulgaria adik in casa lor.Nu mi se pare ca pute ceva :lol:

Nu ai citit cu atentie>

Quote

dar nu am stat sa le zic ca am stat chiar in casa lor si ca stiu toate treburile astea

Deci cum e?

Edited by Cristisp, 27 May 2007 - 19:53.


#42
dexxpnz

dexxpnz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 26.05.2007
bine ... sa zic altfel ... dupa ce mi-au furat-o numai aveam nici un act... nimic
si am stat la unu din ei ... adica la o sageata ... ( ala de la parcare )
aia care ies la inaintare de fac legaturile , eu nu l-am vazut pe ala care mi-a luat-o , doar o sageata care stia cine a luat-o , intelegi? dupa ce am stat 2 zile tot l-am disperat ca trebuie sa dam de masina si ne-am intalnit cu unul care cica stia ce se intampla in jurul mall-ului si ala a dat 2 telefoane .. si dupa 10 min a sunat iar telefonul si cica a gasit-o si ala care a luat-o vrea 4000 pe ea ...

#43
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Postdexxpnz, on May 27 2007, 20:54, said:

si dupa 10 min a sunat iar telefonul si cica a gasit-o si ala care a luat-o vrea 4000 pe ea ...
Trebuia sa-i dai banu si gata.
Acum noi vorbim discutii aici.Si vine dupa chestia de ieri a lu vladutz cu talonul furat, etc...coincidente...stiu aia ca nu se dau banii aiurea ,,,au ei un sistem sa iei masina in primire,, si sa dai banu ...
Oricum, mi se pare lung 18k un Passat 2003-circulat in Ro 4 ani...ma rog...

Edited by sanddy1964, 27 May 2007 - 20:03.


#44
axel_1

axel_1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 16.12.2005

View Postdexxpnz, on May 27 2007, 20:54, said:

bine ... sa zic altfel ... dupa ce mi-au furat-o numai aveam nici un act... nimic
si ala care a luat-o vrea 4000 pe ea ...

daca mi-ar cere unu  bani pe un lucru care e deja al meu cred ca m-as intalni cu el numai ca sa pot sa-l strang de gat ; mama lor de bulgaroi

Edited by MAK, 27 May 2007 - 20:06.


#45
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
Ce zmeu esti tu...cu siguranta ca o sa fi la stiri a doua zi, prezentat cu vreun plumb in ceafa!!

Mai era un avocat pe la TV care a patit la fel cu un Audi A6, si i-au cerut aia 5000EUR!S-a dus omu la vreo 4-500km de unde i-a furat-o a dat banu si-a luat masina si a plecat!!

#46
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Postaxel_1, on May 27 2007, 21:03, said:

daca mi-ar cere unu bani pe un lucru care e deja al meu cred ca m-as intalni cu el numai ca sa pot sa-l strang de gat ; :inlove: mama lor de bulgaroi

Si daca te strang si EI de gat? :naughty: Sa vezi dragoste ce te apuca atunci... :lol:  
CONCLUZIE: CAT DE DOTATA E MASINA, FARA NAVI FACI KK PE EA LA DRUMURI AFARA.
Full fara Navi-tipic RO. Altfel nu faceai traseul pe Michelin...pe bune...barem in I-go acolo...ceva...cateva sute de coco...

@matrixu  : in loc sa-i boicotam pe jegosii astia pana nu fac ordine la ei acolo, mergem cu zecile de mii de turisti sa le umplem hotelurile...megeti nene.Mie si daca mi-ar da 5 mii de coco cadou plus totul platit si masina inchiriata de ei, nu m-as duce .
Si cand ma gandesc ca am fost la Albena acum 2 ani-cateva ore, si am lasat masina  nesupravegheata (A6 2.5 TDI -2003 full cu navi!! :lol: ) pe strada...si NU AVEA CASCO!!!!!Acu am facut! Si talonu' sta la subsemnatu.... :lol: ba chiar imi iau si un duplicat, asa de control...dupa aia o sa circul cu talonu original...DUPLICATUL FIIND ACTUL VALABIL, fiind emis dupa declararea celui initial ca pierdut.Il uit, ma doare-n pulpa, ca doar nu se duce hotu' sa zica ca am uitat talonul in masina. :lol:  :lol: cere mult, ma tocmesc, sau ii ramane lui masina, eu iau banu de la Asig si gata...cumpar alta...si pac, talonu' pierdut!

Edited by sanddy1964, 27 May 2007 - 20:20.


#47
.Cris.M.

.Cris.M.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 19.11.2005
Ce lejer il luati pe baiatul asta la misto.E usor sa faci caterinca cu fundu` intr-un scaun confortabil,ca daca e vorba de ajutat va mutati pe "fun" ... e mai interesant.

    Eu cred ca trebuia sa actionezi atunci,cat era fierul cald inca...Insa,cine stie puteai sa te duci la fund si mai mult.Imi vine greu sa cred ca mai poti recupera masina.Sistemul asta mafiot a hotilor de masini trebuie sa-l infrunti(sau sa fii ajutat) cu un alt sistem(similar sau nu;hoti,mafioti,politie corupta sau nu,politie de frontiera,interlopi sau parlamentari,etc).Vorba unuia de mai sus,le pui pe toate in balanta si vezi daca se merita.Cum cred ca masina ta e facuta bucati deja,iar unele parti vandute deja..poate e mai bine sa-ti indrepti atentia catre alta modalitate de a-ti recupera macar o parte din prejudiciul creat.

#48
axel_1

axel_1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 16.12.2005
cand e vorba  de mafie normal ca nu se aplica  ... dar am si eu dreptul sa ma revolt .. macar pe forum :)

#49
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,120
  • Înscris: 03.12.2005
ceva miroase in toata treaba asta. numai ca sunt prea obosit ca sa incerc sa ma prind ce.

ori autorul threadului era pe combinatie cu ei si a fost inselat, ori ii cunostea pe hoti, ori ceva.. dar miroase.

#50
cicorico

cicorico

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 07.07.2006
Citesc si nu imi vine sa cred..... ce dreaq frate....kiar nu face nimeni ordine in tara aia...s-au facut atatea investitii in turism....si se fura masini la greu ???
E kiar dubioasa treaba asta...strainii au investit in Bulgaria...iar bulgarii fura masini la greu.
Nevasta'mea ma tot bate la cap sa mergem la Bulgari....ori ma duc cu o Dacia 1410, ori DELOC

#51
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Post.Cris.M., on May 27 2007, 21:09, said:

Ce lejer il luati pe baiatul asta la misto.E usor sa faci caterinca cu fundu` intr-un scaun confortabil,ca daca e vorba de ajutat va mutati pe "fun" ... e mai interesant.
Ai dreptate, ia sa ma tirez de aici, mai stii-vine vreun Moedrator si ne ia la WARN nene, UNU CATE UNU.
Nu a facut nimeni misto.Sunt stiluri de exprimare mai plastice, atata,
Nu are nimeni cum sa-l ajute pe om...decat daca e detinator de.. :bandit:  :boxing:  :ninja:  :ph34r:

#52
.Cris.M.

.Cris.M.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 19.11.2005

View Postsebulbus, on May 27 2007, 19:18, said:

ceva miroase in toata treaba asta. numai ca sunt prea obosit ca sa incerc sa ma prind ce.

ori autorul threadului era pe combinatie cu ei si a fost inselat, ori ii cunostea pe hoti, ori ceva.. dar miroase.


   Orice magarie miroase.De unde stii tu ca tipul nu s-a panicat,iar la panica nu mai judeci rational,te agati de orice speranta,iar hotii la nivelul asta stiu sa-ti vanda iluzii,dar mai ales sa te manevreze folosindu-ti slabiciunile de moment (speranta ca iti vei recupera masina in speta),deci orice ar parea ilogic in povestea lui,poate fi chiar foarte real.
    
    Am trecut prin ceva similar,tentativa de furt a masinii (sau poate era doar un jaf la drumul mare),am fortat un baraj,am accidentat masina,dar am scapat...si stiu ce inseamna.Te duci si cu fratele hotului,daca vezi o speranta in el.Majoritatea nu cunosaste legea si paragrafele importante dintr-un contract de asigurare casco si pana te informezi,afli ca e prea tarziu.

    E greu sa fii prins intr-o menghina nemiloasa si sa incerci sa scapi teafar din ea.

#53
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Post.Cris.M., on May 27 2007, 21:32, said:

deci orice ar parea ilogic in povestea lui,poate fi chiar foarte real.
De ce s-a intors la Sofia cand drumul trebuia sa fie in directia GRECIA, de la Pernik, venind dinspre MACEDONIA? Pt un hamburgher? Nu era de mancare la toate popasurile din Bulgaria? :notangel:

#54
dexxpnz

dexxpnz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 26.05.2007

View Postcicorico, on May 27 2007, 21:23, said:

Citesc si nu imi vine sa cred..... ce dreaq frate....kiar nu face nimeni ordine in tara aia...s-au facut atatea investitii in turism....si se fura masini la greu ???
E kiar dubioasa treaba asta...strainii au investit in Bulgaria...iar bulgarii fura masini la greu.
Nevasta'mea ma tot bate la cap sa mergem la Bulgari....ori ma duc cu o Dacia 1410, ori DELOC


ce sa mai zic ca mi-au zis ca BMW , Mercedes , Audi si VW , se deschid intr-o clipita , poti avea alarma alarmelor ...
mi-au zis ca in afara de dacie , iti fura tot , si mi-au mai zis ca Loganul e masina buna auzi :)
te poti duce cu o solentza ca nu se ia nimeni de tine :)
cica in 18 secunde e plecat cu marcile de mai sus , atat le trebuie si a mai tinut sa imi zica ca singura masina care iti da 2 minute in plus sa te intorci la masina este Skoda Octavia , avand un sistem de securitate care se sparge in 2 minute .
cand i-am intrebat in ce stare e masina , mi-au spus ca intacta ca sunt profesionisti cu toate ca la locul unde am parcat si acum cred ca se afla o punga de cioburi , dar chestia e ca sunt toate stranse in punga asa le-am gasit si nu cred ca statea hotul sa dea cu matura sa le puna acolo  :)

Edited by dexxpnz, 27 May 2007 - 20:48.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate