Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video
 Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling
 

Network drive

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View Postleny29, on 04 ianuarie 2015 - 00:23, said:

Am citit ca suporta si camere ip, dar nu inteleg modelul lor de licensing, am cautat pe net dar nu inteleg preturile, de fapt nu am gasit cat ar costa licenta pentru a putea conecta o camera ip. Daca cumva v-ati lovit de partea asta, mi-ar fi util sa stiu cam cat ar costa.

Pe de alta parte camerele sunt , am vazut acum, si cu senzor de miscare, deci presupun ca inregistreaza doar daca se misca ceva... deci nu inregistreaza continuu... pt ca altfel s-ar umple tpate HDD-urile in timp...(presupunand cazul extrem in care cineva vrea sa aiba inregistrarile de la inceput. Ati folosit pana acum camere? cum merg?
Sfatul meu: mare grija cand faci pasul camere+NAS. Sa nu cumva sa il regreti... NASul este pentru "storage" si niscaiva "servere" care nu cer prea mult (prea mult = maxim 2-3 activitati concomitente).

Daca il pui sa inregistreze/decodeze camere IP s-ar putea sa apara probleme majore. Au mai incercat si altii si se chinuie sa le faca sa mearga, desi un NVR(echipament dedicat pentru inregistrare camere IP) nu este un capat de tara.

Citeste si:
http://forum.softped...-de-gestionare/

Edited by dexterash, 05 January 2015 - 03:55.


#20
leny29

leny29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 17.06.2013

View Postdexterash, on 05 ianuarie 2015 - 03:53, said:

Sfatul meu: mare grija cand faci pasul camere+NAS. Sa nu cumva sa il regreti... NASul este pentru "storage" si niscaiva "servere" care nu cer prea mult (prea mult = maxim 2-3 activitati concomitente).

Daca il pui sa inregistreze/decodeze camere IP s-ar putea sa apara probleme majore. Au mai incercat si altii si se chinuie sa le faca sa mearga, desi un NVR(echipament dedicat pentru inregistrare camere IP) nu este un capat de tara.

Citeste si:
http://forum.softped...-de-gestionare/

Multumesc,

Da, asa ma gandeam si eu, ca daca vrei sa inregistrezi streaming live atunci e o alta activitate a hardwareului, de aia am intrebat daca suporta sa inregistrezi doar cand detecteaza miscarea, macar sa limitezi inregistrarea la momentele cu activitate, nu sa inregistrezi ecrane statice tot timpul.

Cred ca o sa ma las de camere ip, alarma merge bine, cred ca e suficient ca masura de protectie.
Am intrebat pentru ca daca era ceva simplu mi-ar fi placut sa il am, pt ca e foarte usor sa trag un fir de afara din casa pana la ruter/NAS, si cum zicea un prieten chiar daca suna alarma nu stii cine a fost...

Multumesc, si scuze de off topic

#21
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
pentru astfel de solutii ai nevoie de hdd dedicate gen wd purple sau seagate surveilance edition.
oricum si eu recomand un nvr pentru asta si nas folosit doar ca backup.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate