Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...
 Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i
 Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...
 De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...
 

Vista Rezidential Berceni

- - - - -
  • Please log in to reply
308 replies to this topic

#19
ilestan

ilestan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 25.03.2014
Eu am un prieten care are apartament in Confort Urban Rahova (mai departe de Piata Pucheni) si are transport cu maxi-taxi asigurat de dezvoltator. Probabil asa se va intampla si acolo, sau se va infiinta o linie RATB pana la metrou.

#20
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Pai asa s-au laudat ca o sa puna microbuze... Legat de confort urban... Acolo e si mai rau... Microbuze putine si mici, lume multa plus ca ratb(in eventualitatea in care ar vrea sa prelungeasca o linie pana acolo) nu poate ajunge din cauza latimii strazii.

#21
ilestan

ilestan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 25.03.2014
Eu de asta am spus mereu ca metroul e sfant in Bucuresti! Cu sau fara masina personala, conteaza foarte mult sa ai o gura de metrou aproape de casa.

#22
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014

View Postnonameshadow, on 10 februarie 2015 - 23:10, said:

Ati incetat colaborarea cu SudRezidential si v-ati mutat pe softpedia sa va faceti reclama? Posted Image)))
buna asta :)))))

#23
sasedoi

sasedoi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 11.01.2010
Pe mine Sud Rezidential m-a mintit 7 luni deci nu pot sa zic ca imi pare rau ca nu mai colaboreaza. Acum eram mutat in alt ansamblu daca imi spuneau de la inceput cum stau lucrurile.

#24
drodowu

drodowu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 15.01.2015
Daca in Cartierul Latin a ajuns RATB - ul, nu vad care ar fi problema ca in viitorul nu prea indepartat sa ajunga si in aceasta zona.
Numai ca acolo dezvoltatorul a asigurat un loc pentru stationarea si intoarcerea autobuzelor precum si un grup sanitar pe care sa il poata folosii soferii.

#25
sasedoi

sasedoi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 11.01.2010
Treburile incep sa se miste mai bine. Sapt trecuta s-a facut racordul la gaze, spatiile comune, in interiorul constructiei, arata foarte bine, finisajele se fac cu simt de raspundere. Dupa ce se finalizeaza promenada si se igienizeaza zona cred ca o sa fie frumos.
Revin cu detalii in 2-3 sapt dupa ce ma mut

#26
cristi_radoveneanu

cristi_radoveneanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.05.2008
consider ca e un ansamblu de locuinte construit cu simt de raspundere chiar daca se misca mai greu.

#27
deceneu2015

deceneu2015

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.03.2015
Buna ziua. Sunt interesat de achizitionarea unui apartament in acest complex.
Din cate am inteles sunt 4 familii mutate... nu stiu daca au gaze, curent etc...
Va rog sa imi spuneti daca aveti gaze, lumina etc pe numele dumneavoastra... ce probleme exista si daca ati dat toti banii odata..
Exista persoane pe forum deja mutate?
Va multumesc anticipat si astept raspunsurile dumneavoastra!!!
Diaconescu Costel

View Postsasedoi, on 02 martie 2015 - 15:25, said:

Treburile incep sa se miste mai bine. Sapt trecuta s-a facut racordul la gaze, spatiile comune, in interiorul constructiei, arata foarte bine, finisajele se fac cu simt de raspundere. Dupa ce se finalizeaza promenada si se igienizeaza zona cred ca o sa fie frumos.
Revin cu detalii in 2-3 sapt dupa ce ma mut
Buna ziua,
V-ati mutat in acest complex? Daca ma puteti ajuta cu niste raspunsuri as fi foarte recunoscator!

#28
drodowu

drodowu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 15.01.2015
Saptamana trecuta, mai precis sambata trecuta, "DISTRIGAZUL" monta contoare de gaz.
In blocul E (cum te uiti la blocuri, primul pe partea dreapta) inca nu erau montate contoare de energie electrica.
Mergi la complex, iei legatura cu reprezentantul dezvoltatorului si obti toate informatiile pe care le vrei.

#29
deceneu2015

deceneu2015

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.03.2015

View Postdrodowu, on 18 martie 2015 - 20:13, said:

Saptamana trecuta, mai precis sambata trecuta, "DISTRIGAZUL" monta contoare de gaz.
In blocul E (cum te uiti la blocuri, primul pe partea dreapta) inca nu erau montate contoare de energie electrica.
Mergi la complex, iei legatura cu reprezentantul dezvoltatorului si obti toate informatiile pe care le vrei.
Multumesc frumos de info... Ma interesa parerile dumneavoastra personale, cred ca astea sunt cele mai importante
Un reprezentant nu face decat sa isi vanda serviciile.

View Postdrodowu, on 18 martie 2015 - 20:13, said:

Saptamana trecuta, mai precis sambata trecuta, "DISTRIGAZUL" monta contoare de gaz.
In blocul E (cum te uiti la blocuri, primul pe partea dreapta) inca nu erau montate contoare de energie electrica.
Mergi la complex, iei legatura cu reprezentantul dezvoltatorului si obti toate informatiile pe care le vrei.
Dumneavoastra ati achizitionat un apartament aici?

#30
drodowu

drodowu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 15.01.2015
Da.
Un apartament de doua camere in blocul E.

#31
deceneu2015

deceneu2015

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.03.2015

View Postdrodowu, on 19 martie 2015 - 19:42, said:

Da.
Un apartament de doua camere in blocul E.
Sa inteleg ca aveti si gaze si curent?

#32
drodowu

drodowu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 15.01.2015
Gaze nu.
Curent da. (prin organizare de santier).
Pana va fi evaluat apartamentul, toate utilitatile trebuiesc racordate.
Achizitionez apartamentul pentru copil, prin programul prima casa si in maxim o luna trebuiesc semnate actele
Nu intentionez sa ma mut imediat in noul apartament.
Maine trec pe la apartament sa vad care este evolutuia lucrarilor.

Solicita-i o parere personala:
Am vizionat multe apartamente de 2 camere. Suprafetele se invart in jurul a 45 - 50 mp. Preturi - diferente mici de ordinul a 1000-2000 euro. Locatie Popesti -Leordeni.
Asa ca, la acest amsamblu:
Mi-a placut foarte mult faptul ca sunt construite aerisit, scara interioara cu lumina naturala si suprafete generoase, lift,  conceptul de explanada, apartamentul.
Si a contat mult si faptul ca toate utilitatile sunt de "Bucuresti", adresa de Bucuresti.
O ruda care are casa in zona si se pricepe la constructii, a zis ca sunt construite bine.

Un mic dezavantaj: 1Km pana la cea mai apropiata statie RATB. Sper sa se rezolve, asa cum ziceam intr-un post anterior.

#33
sasedoi

sasedoi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 11.01.2010
Apartamentele din blocurile 2 și 5 sunt racordate la gaz de o buna bucata de timp. eu luni merg la distrigaz sa trec contractul pe numele meu. De celelalte 4 blocuri puțin mai întârziate nu pot sa mă pronunț.  Enel este tras pana în postul trafo  urmând în scurt timp sa se racordează individual fiecare apartament. Mâine mă mut!!

#34
s_adriana80

s_adriana80

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 20.01.2015
Buna. Maine merg si eu in zona. Mai e cineva mutat pe strada?! :)) Gata cu Enel-u'?

#35
drodowu

drodowu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 15.01.2015
Lucrurile se misca.
Si in celelalte blocuri la o parte din apartamente s-au montat contoare de gaz.

#36
sasedoi

sasedoi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 11.01.2010
La o luna de la mutare in complex pot sa afirm ca sunt multumit de alegerea facuta. Toate micile probleme (vicii ascunse) s-au remediat in maxim 24 ore fara costuri suplimentare pentru mine.
La drumul Postalionului vad ca Tehnologica Radion a inceput lucrul, aleile din jurul blocurilor primesc saptamana asta o asfaltare finala ramanand sa finalizeze, sper, si promenada cu spatiile comerciale.
Cu centrala termica oprita de o sapt in casa am 23.8 grade C si ~52% umiditate.
Nu am avut niciodata probleme cu alimentarea cu energie electrica, gaz sau apa.
Parcarea inca ramane un mister pentru mine, probabil o sa bag mana in buzunar.
Numai bine

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate