Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O mostenire cu (o mica )problema

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

Dacă tehnologia a evoluat, de ce a evoluat doar o parte din calitate?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
95 replies to this topic

#91
magic-gabi

magic-gabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,925
  • Înscris: 04.07.2006
Nu stiai ca asa e crestinesc, sa urasti si sa judeci cat mai multe categorii de oameni?
Cand nu iti place muzica pe care o asculta sau cum e imbracat, zici ca-i satanist. Cine nu face ca tine, e pacatos. Sau te iei de homosexuali desi in Biblie zice ca si sa te uiti la alta femeie adulter, la fel si divortul, dar astea "nu se pun", ca-s relatii intre heterosexuali.

#92
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,683
  • Înscris: 07.04.2010
Critica la adresa muzicii mi se pare irelevanta sincer.
Eu am inceput sa ascult foarte multa muzica de succes care au fost adaptata pe ritmuri de cha-cha, jive, vals vienez, lent, tango, samba, slow fox, quick step etc. si imi place mai mult decat originalele mai ales ca poti dansa pe ele acesta fiind principalul criteriu pt. mine.
De exemplu Poker Face adaptat pe ritm de cha-cha suna bestial.

Imi plac foarte mult si melodiile clasice sau melodiile din anii 70,80, 90. De fapt la mine in telefon am playlisturi dedicate melodiilor foarte noi si melodiilor vechi si le impac fara problema. Evolutia tehnologica imi permite sa nu fac compomisuri si sa ascult exact ce imi place.

Exemplu
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hCyOwYJcbe8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by OriOn20, 31 October 2014 - 15:15.


#93
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,293
  • Înscris: 29.12.2006

View Postpetit_christian, on 31 octombrie 2014 - 14:18, said:

Lupini: ce ti au impus tie, mie, noua, homosexualii?

Am voie să spun că homosexualitatea este o deviaţie de la normal ?

Ce este normalul ? Este comportamentul general al fiinţei umane, comportament dat de ansamblul genetic.

Degenerscenţa genei Xq28, responsabilă cu "decepţia faţă de femei", sau homosexualitatea, e o deviaţie a informaţiei genetice normal umane, care face ca atracţia sexuală să se manifeste între bărbat şi femeie.


Am dreptul să afirm public că în acord cu genetica, homosexualitatea este o boală ?

Asta îmi impun homosexualii: să nu am dreptul să spun adevărul despre ei !

Edited by lupini, 31 October 2014 - 15:23.


#94
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,663
  • Înscris: 13.06.2004
@ lupini : nu tot Hip-Hop-ul/Rap-ul american e manea. Sunt unele piese pe teme sociale sau piese de protest.

#95
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

View Postlupini, on 31 octombrie 2014 - 15:22, said:

Ce este normalul ? Este comportamentul general al fiinţei umane, comportament dat de ansamblul genetic.
Intrebarea este foarte interesanta si plina de capcane pentru individul obisnuit, dar merita explorata in chestiuni mai largi si mai putin incarcate de fervoare politica/religioasa/ideologica. Raspunsul pe care ti-l dai singur e lipsit de sens, caci varietate genetica intre oameni exista din plin. Exista oameni cu culori de ochi rare, exista oameni foarte inteligenti(putini), samd. Nu inseamna ca sunt bolnavi.

View Postlupini, on 31 octombrie 2014 - 15:22, said:

Degenerscenţa genei Xq28, responsabilă cu "decepţia faţă de femei",
Poti spune ce ai tu chef ca individ sa crezi ca e normal. Dar nu poti impune sa creada sau sa se actioneze intr-un anume fel.

Genul de studii cu genetica si comportamentul uman sunt niste balarii total ambigue, neriguroase stiintific, indivizii implicati sunt masiv motivati politic/ideologic samd. Pt. o chestie care in final oricum nu inseamna nimic, caci diferentele genetice nu indica boala. Varietatea genetica e perfect normala. Ca sa poti detecta o boala in mod genetic, trebuie mai intai ca acea boala sa existe ca disfunctionalitate fiziologica.

ps. totusi nu ar trebui sa poluam topicul cu discutii de tipul asta, ca suntem total offtopic

Edited by MrReason, 31 October 2014 - 18:30.


#96
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,293
  • Înscris: 29.12.2006

View Postdjl, on 31 octombrie 2014 - 16:04, said:

@ lupini : nu tot Hip-Hop-ul/Rap-ul american e manea. Sunt unele piese pe teme sociale sau piese de protest.

Eu fac diferenţierea între hip-hop şi rap: primul gen, e o manea care vorbeşte despre bani, femei, maşini, vile.....iar al doilea, rap-ul, e aşa cum spui tu: gen de protest social, economic şi politic.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate