Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Zgomot la rulare Golf 6

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
--Dastan--

--Dastan--

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 14.04.2021
Huruit sau cloncanit?  Daca huruie poate fi de la fulia alternator, fulia compresor, daca cloncane poate fi bratul sau rulmentul telescop.

#20
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,296
  • Înscris: 24.06.2006

 jazz2007, on 11 aprilie 2021 - 12:52, said:

pe partea dreapta se aude un zgomot ca de rulment ,desi l am schimbat ,am schimbat si discuri si placute ,anvelopele au 2 ani(michelin) si tot  nu scap de zgomot ce as putea sa mai fac.
plimba mana pe cauciucuri si vezi daca nu au uzura neuniforma, uzura neuniforma a suprafetei de rulare da zgomot de rulment in mers

#21
EMDavid

EMDavid

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.07.2022
Salutare. Aceeași problemă ca și colegul Bacclaudiu am și eu. Am fost aseară la mecanic și mi-a spus că ar putea fi vorba de rulmenții de pe trenul mobil sau fix. Exact aceleași simptome ca și el le am și eu. Menționez că nu am avut absolut nicio problemă până când am rămas fără permis și a trebuit să fac o deplasare la Târgu jiu la o nuntă și am mers împreună cu un coleg care efectiv simt că a distrus mașina. El nu folosește decât frâna de motor și schimba haotic dintr-a 5-a într-a 3-a și se tura mașina aia de zici că eram la raliu. Oare de la asta să fie problema?
Deși și eu conduc destul de tare niciodată nu am schimbat vitezele asa decât dacă reducem foarte mult viteza și era subturata mașina.
Mulțumesc pentru eventuale răspunsuri.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate