Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 

Share Play - Playstation 4

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,675
  • Înscris: 05.02.2012
In urmatorul update pentru PS4 se va introduce Share Play. Daca ai abonament PS+ atunci vei putea juca jocurile pe care le au prietenii de la tine de acasa fara ca tu sa ai jocul cumparat si poti chiar participa si la misiuni co-op Posted Image.
Your move, xBox  Posted Image

Avand in vedere ca in ultima perioada mi-am luat teapa cu niste jocuri, acest share play va fi foarte folositor atunci cand nu esti decis daca sa cumperi jocul sau nu. Multe companii nu mai ofera demo-uri, fac un trailer care sa te lase cu gura cascata insa jocul lasa de dorit.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ocJeVjGIFfY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Andreysc7, 26 October 2014 - 01:41.


#2
fr33pr0d

fr33pr0d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 12.06.2007
Din cate am inteles, update-ul va fi lansat maine. Se pare ca exista totusi o lista de limitari, de exemplu:

O sesiune poate dura maxim 1 ora de joc continuu. Vestea buna e ca imediat ce o sesiune se termina/expira, se poate incepe o alta sesiune.
Cel invitat (guest-ul) nu va beneficia de 1080p si 60 fps ci doar de 720p si 30 fps. Asta poate fi o problema mare in cazul unui FPS dar mi-e greu sa cred ca o sa fie o 'buba' majora in jocuri gen fifa. In plus, daca totul merge bine, mi-e greu sa cred ca nu o sa mareasca fps-ul la 60 pentru cei care au banda de upload suficienta. Personal nu ma deranjeaza sa joc 720p daca nu e nevoie sa cumpar jocul Posted Image
Problema la mine e upload-ul care e putin sub nivelul de 'praf'... ok.. mult sub nivelul 'praf' (undeva la 120 kB/s). Oricum, ideea este sa-mi placa jocul si daca da, il cumpar. Daca nu, mi-e greu sa cred ca o sa-l joc chiar si prin share play :)

#3
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,675
  • Înscris: 05.02.2012
Pe mine nu ma deranjeaza acea ora pentru ca cel mai important lucru e ca poti juca un joc de care nu esti sigur. 30fps si 720p e ok avand in vedere ca atunci cand te joci, si daca iti place, te gandesti ca va fi si mai bine in varianta originala

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate