Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info
 Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...
 CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Photoscape, unde?

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 

Lista RUSINII

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
131 replies to this topic

#109
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,457
  • Înscris: 29.07.2013
UPDATE

Gigi Chiru PDL senator, urmarit penal.

[ http://media.hotnews.ro/media_server1/image-2014-10-30-18411179-46-gigi-chiru.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Senatorul PDL Gigi Chiru este urmarit penal de procurorii Directiei Nationale Anticoruptie pentru acuzatiile de luare de mita, spalare de bani si fals in declaratii.
Acesta este suspectat ca, in 19 august 2010, "a pretins de la un martor denuntator si de la un om de afaceri suma de 1.500.000 euro, in forma disimulata a unui contract de imprumut fictiv, in vederea indeplinirii, neindeplinirii, urgentarii ori intarzierii indeplinirii unui act ce intra in atributiile sale de inspector sef al Inspectoratului Regional in Constructii Sud - Est, intr-o maniera favorabila grupului de firme: S.C. EOLICA DOBROGEA S.R.L. ROMANIA, EOLICA DOBROGEA AG, EOLICA DOBROGEA X GMBH".

Edited by argonaut, 30 October 2014 - 16:44.


#110
sirius208

sirius208

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,763
  • Înscris: 17.06.2014

View Postargonaut, on 23 octombrie 2014 - 10:13, said:

Parlamentari trimiși în judecată:

O fi vreo intamplare faptul ca ROSUL e predominant ?!
Rosu este predominat deoarece este cea mai mare si eficienta organizatie infractionala cu radacini de dinainte de 1989. Sunt organizati pana la nivel de scara de bloc! E normal cand detii majoritatea dregatoriilor sa ai si cei mai multi infractori. Statistica si....traditie!
L.E
La partidul lui Iliescu I. ma refer; ala care zicea "Daca prindeti un corupt aduceti-l la mine!"
L.E
Cred ca DNA ar putea pune in aplicare fara intentie rezultatul referendumului cu 300 de parlamentari. In parlament avem la orice ora din zi si din noapte minim 250 de infractori, puscariabili! De la toate partidele!

Edited by sirius208, 30 October 2014 - 17:25.


#111
alalaltu

alalaltu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,837
  • Înscris: 30.10.2006
Lista nu e nici pe departe completa dar orice inceput e greu. Iar cu cat mai multi care infunda puscaria cu atat mai greu va fi cu gratierile.Cand vezi ca nu mai e atat de sigur ca poti scapa deja intervine prima ruptura in sistem.

#112
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006

View Postalalaltu, on 30 octombrie 2014 - 17:42, said:

Lista nu e nici pe departe completa dar orice inceput e greu.
Lista si-gur nu e completă pentru că lipsesc din ea destul de mulţi portocalii-galbeni-albaştri care apar pe alte liste:
[ http://voceacubei.com/wp-content/uploads/2014/06/dif.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Întrebarea mai importantă e "De unde îşi ia argonautul datele?". Tre' să-l credem pe cuvânt?

#113
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,457
  • Înscris: 29.07.2013

View Postdonjoe, on 30 octombrie 2014 - 22:59, said:

Lista si-gur nu e completă pentru că lipsesc din ea destul de mulţi portocalii-galbeni-albaştri care apar pe alte liste:

Întrebarea mai importantă e "De unde îşi ia argonautul datele?". Tre' să-l credem pe cuvânt?

Raspuns la fel de mai important :

Din putul din spatele casei !

Amesteci rahatu' si nu e bine @neajoe, nu e bine ! Probabil ca vezi "conspiratii basiste" si sub presul de la usa !

Daca citesti atent, o sa vezi ca-i vorba de parlamentu' actual !!!

Ca daca era sa m-apuc sa insir lista completa, nu franturi ca vocealu'castro.ro, era prea mult de lucru si mai exista threaduri care studiaza problema :

http://forum.softped...penali-romania/

http://forum.softped...entru-cat-timp/

Ai la cunostinta de destul de multi care lipsesc aici, esti liber sa-i nominalizezi, ca eu te cred pe cuvant !

#114
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006

View Postargonaut, on 30 octombrie 2014 - 23:17, said:

Daca citesti atent, o sa vezi ca-i vorba de parlamentu' actual !!!
Şi asta înseamnă automat că sunt condamnaţi penal sau ce? Că eu pentru aia te-am întrebat de surse.

Quote

Ca daca era sa m-apuc sa insir lista completa, nu franturi ca vocealu'castro.ro, era prea mult de lucru si mai exista threaduri care studiaza problema :
Thread-urile alea nu "studiază" nimic, doar scot din burtă ca tine.

Deci sursa/sursele?

#115
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,457
  • Înscris: 29.07.2013

View Postdonjoe, on 30 octombrie 2014 - 23:41, said:

Şi asta înseamnă automat că sunt condamnaţi penal sau ce? Că eu pentru aia te-am întrebat de surse.
Thread-urile alea nu "studiază" nimic, doar scot din burtă ca tine.
Deci sursa/sursele?

Ce "studii"-ti trebuie ?! Ceva sub egida Academiei Romane ?

Ia taica surse, ca nu-s ofiter acoperit : Posted Image

http://stareanatiuni...ta-rusinii.html
http://www.curieruln...i din Parlament
http://www.stiripesu...ent_936766.html
http://www.b1.ro/sti...ptie-94165.html

Am burta cam mare, ashe ?!  Posted Image

PS. Se pare ca mai apare unu Mircia Muntean, tot PSD , il alearga astia prin boscheti pe betiv ! Cand l-or prinde iti zic si tie !  Posted Image

Edited by argonaut, 31 October 2014 - 00:06.


#116
Boshaft_Sylvester

Boshaft_Sylvester

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,558
  • Înscris: 01.10.2013

View Postargonaut, on 23 octombrie 2014 - 10:13, said:

Urmariri penale blocate de Parlament:

Io cred ca urmaririle penale se desfasoara bine-merci si nu-s blocate.

#117
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,457
  • Înscris: 29.07.2013

View PostBoshaft_Sylvester, on 31 octombrie 2014 - 00:03, said:

Io cred ca urmaririle penale se desfasoara bine-merci si nu-s blocate.

La parlamentarii fosti ministri, parca nu !

#118
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006

View Postargonaut, on 31 octombrie 2014 - 00:02, said:

Am burta cam mare, ashe ?!  Posted Image
Da, dar mă tem că e de la gaze. Niciunul dintre cele 4 linkuri nu duce la vreo sursă ci sunt toate preluări ale aceluiaşi singur text, publicat iniţial - din câte văd la primul link în josul paginii - de ceva sait numit "comisarul.ro" care arată ca un blog şi pe care pot să-l întreb, ca pe tine, de unde le ştie aşa bine.

Deci chiar n-am nicio şansă decât să-ţi iau eu lista la puricat şi să-l caut pe fiecare presupus îndosariat-penal în mai multe ştiri din surse independente. Că tu se pare că n-ai nevoie de asemenea metode de convingere - dacă blogul cuiva care-şi zice comisar îţi spune ce voiai să auzi (anti-PSD) şi dacă mai preia "ştirea" şi Băse1.tv, gata, e adevăr curat.

Edited by donjoe, 31 October 2014 - 02:04.


#119
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,457
  • Înscris: 29.07.2013

View Postdonjoe, on 31 octombrie 2014 - 02:03, said:

Deci chiar n-am nicio şansă decât să-ţi iau eu lista la puricat şi să-l caut pe fiecare presupus îndosariat-penal în mai multe ştiri din surse independente.

Ia-mi-o linistit la puricat, nu te grabi, fa treaba temeinica si pe indelete si, dupa ce verifici din mai multe surse, da-ne si noua rezultatele !

Eventual, daca sunt necesare corecturi, roaga un moderator sa le faca.

Vezi ca astia doi, ultimii : Gigi Chiru - senator PDL si Mircia Muntean - deputat PSD, sunt new entry !

Primu' e cu ceva spaga si trafic de influenta, in cercetare penala.

Al doilea, PSD-isu', a fost condamnat definitiv marti de Inalta Curte de Casatie si Justitie la patru ani de inchisoare cu suspendare pentru savarsirea infractiunii de abuz in serviciu  (sursa ) si, de bucurie, s-a imbatat muci si-a "ranit"  un autobuz, un automobil si a "ucis" o basculanta dupa care s-a refugiat in boscheti unde erau sa-l manance niste maidanezi ( nu stiu ce culoare politica aveau astia din urma )(sursa)

Al deraq PSD-isti, nu se lasa ! Pica unu de "dincolo", hop si ei cu egalarea !  Posted Image

PS. Dupa ce termini de puricat, pentru ca vad ca esti foarte meticulos si-ti place treaba temeinic facuta, te rog sa ma cauti ca am si io o problema cu motanul meu care dispare noaptea, din cand in cand.

Te-as ruga sa verifici din cateva surse, pe unde dreaq umbla hai-hui noaptea, ca mi-e frica sa nu ma pomenesc cu el acasa cu vreo boala, d-alea lumesti, rusinoase, stii tu !

Mentionez ca motanul meu e portocaliu si, poate-i afli si "culoarea politica" cu ocazia asta. Daca-i basist o sa-i cresc ratia de hrana ca se descurca bine cu sobolanii ( unii rozalii )

#120
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 02.08.2012
e doar o lista. si nu a rusinii. pentru ca nu le e rusine.

#121
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,578
  • Înscris: 31.08.2006
Interesant e cum cer unii pe aici surse peste surse. Ce surse, neica ? In constiinta mea parlamentarii sunt nu penali, ci superpenali. De 24 de ani, numai matrapazlacuri peste matrapazlacuri au facut si e o tampenie sa cred ca generatiile de parlamentari s-au dus in parlament pentru tarisoara. Cum au ajuns acolo, s-au gandit cum sa-si faca o relatie, ceva, sa le mearga afacerile. Ce surse iti trebuie ? Nu le vedem pe hahalere cu ochii nostri de ce sunt in stare ? Cred ca se vorbeste in toata UE de nesimtitii astia  Nu cred ca mai e tara din UE (poate doar Bulgaria) in care astia sa faca atatea si atatatea potlogarii. Nu conteaza de la ce partide sunt. Oricum, sunt vai de mama lor...

#122
Claudiu_J

Claudiu_J

    Too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,207
  • Înscris: 13.05.2008
Pai cine cere surse se poate documenta temeinic pe pna.ro;

Acolo se gasesc o gramada de informatii;

#123
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006

View Postargonaut, on 31 octombrie 2014 - 07:53, said:

Ia-mi-o linistit la puricat, nu te grabi, fa treaba temeinica si pe indelete si, dupa ce verifici din mai multe surse, da-ne si noua rezultatele !
Aha, adică să-ţi transform eu topicul dintr-unul părtinitor, anti-PSD, construit pe date din burtă într-unul care încearcă la modul serios şi echilibrat să descopere care e proporţia adevărată de corupţi comparativ între partide. Tu nu făceai parte din dreapta aia care se mândrea că e muncitoare şi plină de iniţiativă şi de productivitate şi că nu aşteaptă să-i dea alţii lucrurile de-a gata? Posted Image Uite, poate dacă negociem un salariu pe care să-l consider corect o să iau în considerare ideea de a munci pentru topicul tău. :P

Edited by donjoe, 31 October 2014 - 14:52.


#124
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,457
  • Înscris: 29.07.2013
UPDATE

Cei vizați sunt preşedintele PDL Timiş, Constantin Ostaficiuc și deputații Cornel Sămărtinean și Alin Popoviciu, potrivit pressalert.ro.
DNA a dispus în luna mai urmărirea penale faţă de deputatul Cornel Mircea Sămărtinean, la data faptelor director al Aeroportului Internaţional "Traian Vuia" din Timişoara (A.I.T.), pentru abuz în serviciu în formă continuată (două acte materiale) şi conflict de interese, deputatul Alin Augustin Florin Popoviciu şi Constantin Ostaficiuc, la data faptelor preşedinte al Consiliului Judeţean Timiş, administratori în fapt ai unor societăţi comerciale, pentru instigare la abuz în serviciu.

Conform procurorilor, Popoviciu şi Ostaficiuc, în scopul obţinerii de beneficii materiale de aproximativ 4.000 de euro pe lună, l-au determinat pe fostul director al aeroportului să declanşeze procedura de închiriere a spaţiilor comerciale din incinta aeroportului.
Prejudiciul estimat de procurori în acest dosar este de 239.570,3 lei.

#125
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,457
  • Înscris: 29.07.2013
UPDATE

DNA: Senatorul UDMR Barna Tanczos, urmărit penal pentru abuz în serviciu la retrocedarea unor terenuri ale SCDP Băneasa

Ca urmare a încălcării atribuțiilor de serviciu și a întocmirii frauduloase a acestor documente de către Drăgan Daniel, Tanczos Barna și de alte persoane, funcționari în cadrul Agenției Domeniilor Statului, Staţiunea de Cercetare şi Dezvoltare pentru Pomicultură Băneasa a suferit un prejudiciu evaluat la suma de 15.977.585 lei.

sursa

#126
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,157
  • Înscris: 10.07.2013

View Postargonaut, on 07 noiembrie 2014 - 14:46, said:

UPDATE

DNA: Senatorul UDMR Barna Tanczos, urmărit penal pentru abuz în serviciu la retrocedarea unor terenuri ale SCDP Băneasa

Ca urmare a încălcării atribuțiilor de serviciu și a întocmirii frauduloase a acestor documente de către Drăgan Daniel, Tanczos Barna și de alte persoane, funcționari în cadrul Agenției Domeniilor Statului, Staţiunea de Cercetare şi Dezvoltare pentru Pomicultură Băneasa a suferit un prejudiciu evaluat la suma de 15.977.585 lei.

sursa

UDMR a jefuit Romania cot la cot cu cei cu care a intrat la guvernare! DNA sa cerceteze de unde au averile cei care au guvernat Romania de la revolutie incoace! Cred ca vom avea parte de o lista mult mai lunga de infractori!Posted Image

Edited by xmanyacs77, 08 November 2014 - 08:22.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate