Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

Spineni bloc

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#1
droidaware

droidaware

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.06.2014
Aveti ceva informatii despre blocul de pe str. Spineni ?
Vad ca ii zice Central Apartments Tineretului.

#2
bluesony

bluesony

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 11.10.2010
observ ca este acelasi dezvoltator care a facut si www.davincihouse.ro; pe acesta din urma l-am vizionat si pot spune ca nu am fost foarte impresionat: pvc de cea mai proasta calitate (cred ca rehau 60) pereti exteriori subtiri si senzatia permanenta ca ma aflu intr-un camin studentesc; poate blocul de la tineretului va fi facut mai bine

#3
Stan_Patzitul

Stan_Patzitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 26.08.2009
M-am uitat si eu pe davincihouse acum :)  Proportiile mobilierului in acele camere este absolut ridicol.  Au micsorat mobilierul de 3-4 ori ca sa para camerele mari :)
Nu mai zic de unele solutii de arhitectura unde usa intr-o camera se deschide blocand lumina dinspre fereastra. Priceless.

#4
pose

pose

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 17.04.2006
Deocamdata tot ce se gaseste este site-ul asta: Central Apartments

Au deschis santierul?

Edited by pose, 26 September 2014 - 15:49.


#5
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
nu-i exclus ca si aceasta constructie sa fie realizata in acelasi stil... terenul in zona e foarte scump, trebuie sa castige si el cat mai mult, cum face asta? baga mai putine materiale :P

#6
droidaware

droidaware

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.06.2014
Am fost la locatie.. Constructia nu este inceputa si nici nu am vazut utilizaje acolo.
Practic este un teren viran, destul de mic avand in vedere dimensiunea blocului.
Nu stiu cum o sa incapa constructia acolo.
Eu am abandonat ideea, nu au cum sa ridice blocul si sa-l predea la cheie pana in mai 2015 cum zic ei.

BTW: site-ul este www.davincigroup.ro si numele oficial: DaVinci Tineretului.
"Central Apartments" este o denumire inventata de agentii imobiliari care nu vor sa ajungi la siteul dezvoltatorului.

#7
pose

pose

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 17.04.2006
Confrom la ceea ce scrie pe davincigroup.ro --> Termenul de predare a imobilului este luna decembrie 2015. TheConcept ar trebui sa faca update, sa nu zicem altfel...

PUD-ul este pentru D+P+8E, nimic de mansarda --> primaria sector4

Apartamentele de la etajele 7-8 nu sunt scoase la vanzare. WTF?

#8
dan_dare

dan_dare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 03.02.2007
Eu nu sunt carcotas sa denigrez dezvoltatorul ...ba din contra zic bine ca e unu care face ap de 3 camere  77mpu si le vinde cu 80k fix la Unirea , poate in felul acesta mai scad preturile in zona .
Am vrut sa imi iau in complex dar nu am cazut de acord cu dezvoltatorul cu privire la modul de plata . Oricum e super ok  , configuratia terenului e cam ciudata si proiectul  ...dar 80k la Unirii nou intre 2 parcuri sper sa zdrangane o leaca pretul in zona .

#9
silveos

silveos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 02.05.2005
Am fost pe-acolo, in momentul de fata e la nivel de sapaturi fundatie - groapa in toata splendoarea ei. Zona e foarte inghesuita si accesul greoi.
Locul de parcare subteran va costa 15.000 de euro, insa agentul m-a asigurat ca o sa fie destul de mare; nu mi-a aratat vre-un releveu ceva, dar nici nu l-am solicitat.
Presupun ca odata ridicat blocul, se va ridica si pretul.. ca asa e obiceiul pe la noi.

#10
oana000

oana000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 25.10.2014
Vecine, tu ti-ai pus problema daca prescolarul tau va avea loc in ,, spatiul de joaca de 10 m patrati'' ,tinand cont ca nu am vazut un astfel de spatiu pe o raza de 1 km. Si pana la urma e greu de anticipat ca programul in care piticii isi vor face de cap acolo va fi pana in orele 18. Foarte probabil fiind ca si parinii lor sa lucreze tot pana la ora aia.

#11
ashtray

ashtray

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 15.01.2007
In continuare e doar o groapa in locatie....

#12
ashtray

ashtray

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 15.01.2007
Eu as dori sa iau ca e ok pretul...dar as prefere sa vad ca se construieste ceva pana sa arunc cu bani in ei...

#13
monika99

monika99

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.11.2014
ne-am luat noi apartament in acest bloc. Din descriere blocul pare sa fie bine facut (zidarie din caramida Porotherm de 30 cm si diafragme de beton armat). Termen de predare 31.10.2015

#14
milo1981

milo1981

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.07.2013
30.10.2014
[ https://i.imgur.com/5LA5RN6.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

18.11.2014
[ https://i.imgur.com/QyIGct7.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#15
Claudia_Tudor

Claudia_Tudor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 07.10.2013
Salut!

Ma ocup de vanzarea apartamentelor din acest imobil Posted Image  
Pentru clarificare, Da Vinci Group Development este dezvoltatorul, iar acesta a externalizat vanzarile si marketingul catre The Concept (compania pe care o reprezint) si catre alte companii.  

Avand in vedere ca este un proiect nou in piata, sunt sigura ca exista multe intrebari. Va stau la dispozitie pentru informatii si va asigur ca va voi raspunde obiectiv Posted Image
De asemenea, am atasat lista de preturi cu disponibilitatile actualizate.

Zi faina Posted Image

Claudia TUDOR
Sales  Consultant | Residential Divison
+40 31 107 20 35 / +40 722 884 800
[email protected]

CENTRAL APARTMENTS TINERETULUI
Sediu: 7A Olari St., 4th Floor, Bucharest
www.central-apartments.ro

Attached Files


Edited by Claudia_Tudor, 04 December 2014 - 11:47.


#16
BackAp

BackAp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.12.2014

View PostClaudia_Tudor, on 04 decembrie 2014 - 11:38, said:

Salut!

Ma ocup de vanzarea apartamentelor din acest imobil Posted Image  
Pentru clarificare, Da Vinci Group Development este dezvoltatorul, iar acesta a externalizat vanzarile si marketingul catre The Concept (compania pe care o reprezint) si catre alte companii.  

Avand in vedere ca este un proiect nou in piata, sunt sigura ca exista multe intrebari. Va stau la dispozitie pentru informatii si va asigur ca va voi raspunde obiectiv Posted Image
De asemenea, am atasat lista de preturi cu disponibilitatile actualizate.

Zi faina Posted Image

Claudia TUDOR
Sales  Consultant | Residential Divison
+40 31 107 20 35 / +40 722 884 800
[email protected]

CENTRAL APARTMENTS TINERETULUI
Sediu: 7A Olari St., 4th Floor, Bucharest
www.central-apartments.ro


Buna ziua,

Am cateva intrebari:

1. Cand va fi proiectul finalizat? Care sunt riscurile sa nu fie finalizat la timp?
2. Pretul apartamentelor este negociabil? In ce conditii?
3. Cine este proprietarul terenului?
4. Ce asigurari exista ca dezvoltatorul va finaliza lucrarea?
5. Care sunt sursele de finantare ale proiectului?
6. Exista acceptul vecinilor pentru realizarea constructiei?
7  Cine este constructorul lucrarii si ce experienta are pentru astfel de proiecte?

Va multumesc pentru disponibilitate si astept raspunsurile dumneavoastra obiective.

Multumesc,
Mihai

#17
Claudia_Tudor

Claudia_Tudor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 07.10.2013

View PostBackAp, on 06 decembrie 2014 - 14:00, said:


Buna ziua,

Am cateva intrebari:

1. Cand va fi proiectul finalizat? Care sunt riscurile sa nu fie finalizat la timp?
2. Pretul apartamentelor este negociabil? In ce conditii?
3. Cine este proprietarul terenului?
4. Ce asigurari exista ca dezvoltatorul va finaliza lucrarea?
5. Care sunt sursele de finantare ale proiectului?
6. Exista acceptul vecinilor pentru realizarea constructiei?
7  Cine este constructorul lucrarii si ce experienta are pentru astfel de proiecte?

Va multumesc pentru disponibilitate si astept raspunsurile dumneavoastra obiective.

Multumesc,
Mihai

Buna,

Am sa iti raspund punctual, la fiecare intrebare in parte:

1. Cand va fi proiectul finalizat? Care sunt riscurile sa nu fie finalizat la timp?
Proiectul se va finaliza in doua faze, prima in octombrie 2015, iar a doua in decembrie 2015. Intarzierile ce pot aparea sunt de la furnizorii de utilitati (pentru montarea contoarelor) si de la cartea funciara.


2. Pretul apartamentelor este negociabil? In ce conditii?
Pretul apartamentelor se poate negocia in functie de disponibilitatea de a achita un avans mai mare de 20% din pretul apartamentului.


3. Cine este proprietarul terenului?
Proprietarul terenului este Stoker Apartments SRL, iar Da Vinci Group Development SRL, s-a asociat cu acesta.
Mai exact Stoker Apartments a venit cu terenul, iar Da Vinci Group Development cu finantarea constructiei.
S-a semnat un contract de asociere in acest sens.


4. Ce asigurari exista ca dezvoltatorul va finaliza lucrarea?
Asumarea termenului de finalizare in atencontractul de vanzare cumparare. Posibilitatea inscrierii in cartea funciara a antecontractului.


5. Care sunt sursele de finantare ale proiectului?
Proiectul se finanteaza din surse proprii.
Nu s-a contractat niciun credit ipotecar.


6. Exista acceptul vecinilor pentru realizarea constructiei?
Da, vecinii sunt de acord. Mai mult decat atat, fiecare au contractat deja cate un apartament in acest proiect.


7  Cine este constructorul lucrarii si ce experienta are pentru astfel de proiecte?
EBF OPTIM CONSTRUCT, are in portofoliu numeroase imobile in zona militari, printre care imobilul Da Vinci din str. Arheologilor si Lujerului Residence.


Pentru alte intrebari imi poti da reply sau mail pe adresa din semnatura.

Zi frumoasa,

Claudia TUDOR
Sales  Consultant | Residential Divison
+40 31 107 20 35 / +40 722 884 800
[email protected]

CENTRAL APARTMENTS TINERETULUI
Sediu: 7A Olari St., 4th Floor, Bucharest
www.central-apartments.ro


#18
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
vad ca pe site garsonierele sunt prezentate ca fiind tip G, iar in acel pdf sunt tip H1, cum sunt pana la urma?

View PostClaudia_Tudor, on 09 decembrie 2014 - 13:49, said:

6. Exista acceptul vecinilor pentru realizarea constructiei?
Da, vecinii sunt de acord. Mai mult decat atat, fiecare au contractat deja cate un apartament in acest proiect.

e hai ca pe asta nu o credem ;) chiar asa, fiecare vecin si-a luat apartament acolo...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate