Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Spineni bloc

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#37
albupsiholog

albupsiholog

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 30.03.2007
Hmm, am vazut parca niste tevi care ieseau prin betonul de la placa de jos a subsolului... Asta imi aduce aminte de ceea ce mi-a spus o doamna arhitect de pe vremea lui Ceausescu , ca toata zona Tineretului este teren mlastinos. Nu am apucat sa vad ce au pus sub beton, cum au izolat, cu ce fel de membrana etc.

@pose  - cred ca betonul a fost turnat in Ianuarie

#38
vladadrianpopescu

vladadrianpopescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 30.07.2011
Nu vreau sa panichez pe nimeni dar am cautat pe lista firme sa vad ce e cu aceasta firma.

Am observat ca firma e infiintata anul trecut .... 2014, cum era cu experienta ..... dar cu increderea?
.



etalii de identificare DA VINCI GROUP DEVELOPMENT SRL
Nume firma DA VINCI GROUP DEVELOPMENT SRL
Cod Unic de Inregistrare RO 32726290 platitor de TVA
Nr. Inmatriculare J40/1044/2014
Data infiintarii 30.01.2014
Observatii
Marci inregistrate
Nu este cazul.
Descrierea firmei DA VINCI GROUP DEVELOPMENT SRL
Prezentari video DA VINCI GROUP DEVELOPMENT SRL
Nu a fost adaugat.
Referiri in Social Media
Nu au fost gasite
Sediu DA VINCI GROUP DEVELOPMENT SRL - informatii de contact.
Judet BUCURESTI
Localitate/Sector SECTORUL 6
Adresa SOS. COTROCENI 14 Et. 3 Ap. BIR. 1 Cod 060114
Telefon -
Fax -
Mobil 0724-378.651
Email -
Persoane din conducere: Administratori:
ROMANIA MIHALACHE NICUSOR ALIN
ROMANIA UCIU NICOLAE
Asociati:
ROMANIA UCIU NICOLAE Cota
ROMANIA MIHALACHE NICUSOR ALIN Cota

#39
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postalbupsiholog, on 29 ianuarie 2015 - 13:01, said:

Hmm, am vazut parca niste tevi care ieseau prin betonul de la placa de jos a subsolului... Asta imi aduce aminte de ceea ce mi-a spus o doamna arhitect de pe vremea lui Ceausescu , ca toata zona Tineretului este teren mlastinos. Nu am apucat sa vad ce au pus sub beton, cum au izolat, cu ce fel de membrana etc.


Nisipos ai vrut sa spui. Teren mlastinos a fost in alte zone: Aviatiei, Crangasi.

#40
milo1981

milo1981

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.07.2013
Azi, 06.02.2015, ora 12:00

Attached Files



#41
xjl

xjl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 21.07.2013
Asa era si in decembrie. Nu stiu ce se intampla acolo dar ceva nu merge. A ruginit si fierul , mai bine nu il aduceau.

#42
xjl

xjl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 21.07.2013
Stie cineva, s-a mai facut ceva la acest bloc ?

#43
albupsiholog

albupsiholog

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 30.03.2007
Azi am trecut pe acolo. Au săpat o groapă pătrată de vreo 10/10 m (cred ca este puțul lifturilor,  cam pe la mijlocul cotei zero, câțiva muncitori aranjau fierul beton și alții se luptau să îndoaie la presă alte bari de fier beton.Deci au început să se miște.

#44
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006

View Postxjl, on 09 ianuarie 2015 - 10:26, said:

Ideal ar fi sa foloseasca tipul de fier care este dat in Proiect, dar sigur exista un Diriginte de santier care urmareste si verifica lucrarile plus ca trebuie sa vina si ISC-ul la verificari. Fierul PC 52 este romanesc deci nu vad de ce n-ar fi bun in Romania.
sigur ca exista si un diriginte, acum depinde, daca nu fura si el ca restu :)).
pc52 nu este doar fier romanesc, si alte tari produc pc52, dar ma rog, nu e tocmai relevant asta in cazul nostru :)

View PostClaudia_Tudor, on 13 ianuarie 2015 - 11:25, said:

Vecinii din stanga si din dreapta intrarii Posted Image
Doua garsoniere

Betonul folosit este C30/35, iar fierul este BST 500F. Posted Image
si ce fac acum isi vand casele catre dezvltator? :D

probabil ai vrut sa zici bst 500 S, denumire care nu se mai foloseste si este echivalentul lui B500, legat de clasa de beton, probabil acea clasa este folosita la fundatie, nu pe tot ansamblul

#45
xjl

xjl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 21.07.2013
Dintre cei care a-ti rezervat aici ,ne puteti spune daca este adevarat ca termenul pentru terminare este noiembrie 2015? Credeti ca este posibil ?

#46
Claudia_Tudor

Claudia_Tudor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 07.10.2013
Termenul de finalizare pentru clientii noi (ce au semnat antecontracte dupa 30.10.2014) este 30.12.2015.

Termenul de finalizare pentru clientii ce au semnat antecontractele pana la 30.10.2014 este 30.10.2015.

Apartamentele clientilor care au semnat pana la 30.10.2014 vor fi finisate primele.

Atasez aici si o lista de preturi si disponibilitati actualizata.

Zi faina! Posted Image

View PostEagle Raider, on 23 februarie 2015 - 00:05, said:

sigur ca exista si un diriginte, acum depinde, daca nu fura si el ca restu Posted Image).
pc52 nu este doar fier romanesc, si alte tari produc pc52, dar ma rog, nu e tocmai relevant asta in cazul nostru Posted Image


si ce fac acum isi vand casele catre dezvltator? Posted Image

probabil ai vrut sa zici bst 500 S, denumire care nu se mai foloseste si este echivalentul lui B500, legat de clasa de beton, probabil acea clasa este folosita la fundatie, nu pe tot ansamblul

Nu isi vand casele :) au facut cate o investitie.
Pentru mai multe clarificari despre materialele folosite, daca doresti, putem stabili o intalnire la santier sau la biroul nostru impreuna cu constructorul.

Zi frumoasa!

Attached Files



#47
xjl

xjl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 21.07.2013
Si spatiile comune cum se finalizeaza cand unul are la etajul 6 si altul la etajul 1?

#48
Claudia_Tudor

Claudia_Tudor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 07.10.2013

View Postxjl, on 27 februarie 2015 - 17:46, said:

Si spatiile comune cum se finalizeaza cand unul are la etajul 6 si altul la etajul 1?

Si spatiile comune se vor finaliza in termenul stabilit contractual, ramanand sa se lucreze in interiorul apartamentelor nefinalizate.

#49
andreea-sorina

andreea-sorina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.05.2011
Buna!

Am creat un grup de facebook pentru viitorii proprietari. Posted Image

https://www.facebook...23502987868547/

#50
xjl

xjl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 21.07.2013

View Postandreea-sorina, on 01 martie 2015 - 16:57, said:

Buna!

Am creat un grup de facebook pentru viitorii proprietari. Posted Image

https://www.facebook...23502987868547/
Deja? Cati viitori proprietari sunteti, ca pe aici vad ca nu intra mai nimeni,

#51
mog

mog

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 20.01.2009
si eu ma uit atent la acest complex, o sa trec in weekend sa ma uit la constructie. preturile pare decente, mai putin locul de parcare Posted Image

Edited by mog, 26 March 2015 - 16:26.


#52
redeagle222

redeagle222

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 30.03.2015
Salutare,

Locul de parcare este scump, dar fara el e dezastru.
Hai sa facem o socoteala : din ce am inteles sunt 8 etaje cu cate 8 apartamanete pe etaj  + mansarda. In total in jur de 70 de apartamente.
Putem socoti o masina pe apartament ? Eu cred ca da, deci rezulta in jur de 70 de masini. Ei au la subsol numai 15 locuri de parcare !!
Acum sa ne gandim cum parcam 55 de masini in zona aceea ? Dar ca sa nu fiu acuzat de carcotasi ca am pus o masina pe apartament, hai sa ne gandim cum parcam 40 de masini in jurul acelui bloc, avnd in vedere ca are la strada doar 20 de metri !!! Va fi interesant :) Foarte interesant!! O sa mai trec pe acolo dupa ce se muta cei care au cumparat  sa vad cum si unde vor pune masinile. Si nici nu am luat in calcul pe cei care vin in vizita cu masina !

O zi buna

#53
xjl

xjl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 21.07.2013
Si multi au cate 2 masini ( sot + sotie ). O sa fie groasa.

#54
redeagle222

redeagle222

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 30.03.2015
Eu ma intreb cum au obtinut autorizatia de constructie la un bloc cu 8 etaje cu numai 15 locuri de parcare.?!?
Cand am fost mai demult sa ma interesez, cei de la agentia imobiliara mi-au spus sa nu imi fac probleme ca voi gasi o gramada de locuri de parcare in jurul blocului?!?
Atunci le-am spus si eu ca voi cumpara apartament acolo cand o sa vad acea "gramada" de locuri de parcare dupa ce se va muta lumea.
Oricum, cu toate astea am observat zilele trecute ca nu prea mai sunt apartamente de vanzare. Doar cateva la parter si parca la mansarda. Asa ca se pare ca numai eu sunt afectat de numarul locurilor de parcare si de pretul lor.
Eu nu stiu cati oameni care iau un apartament de 3 camere, eventual cu imprumut la banca mai dau inca 15000 Euro fara TVA pe un loc de parcare ?! Sunt foarte curios cate locuri de parcare la subsol or sa se vanda la pretul asta !!
Vom vedea.... Pana atunci asteptam !!! :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate