Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Sunt nesimtit?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
51 replies to this topic

#37
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Aia care asculta muzica astfel incat sa auda si ceilalti sunt cocalari in 99% din cazuri, numai manelistii merg pe strada cu telefonul urland salam sau guta ( valabil si daca sunt in incaperi ).

#38
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

View PostLucian_M, on 22 septembrie 2014 - 19:31, said:

Eu din 2000 am intrat in serviciu. Deja din 1995 aparusera Motorolele alea cu clapita, d520 sau 540, nu mai retin. Oricum, rupeau buzunarul. Combinau baietii la greu mobile in liceul meu.
ma faci sa rad...
in 98 am avut motorola d160; d170 avea clapita.

520 - minim 2-3 ani mai tarziu si era o bijuterie pe langa primele...

#39
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Tre' sa ai obrazu' groooos ca sa sher-uiesti muzica fara sa te invite nimeni din jur. Ascult cum vreau si ce vreau doar: in masina si acasa. In rest, daca am ora libera la program, ma refugiez in holul de la intrare (am netul wi-fi la putere maxima) si ma uit la un film sau pe youtube, cat sa nu se auda pe hol si basta. Bine, sunt profesor, dar cat de magar as fi sa fac o treaba de genul in cancelarie? Intrebarea e, cum a spus si seful, retorica. Adica ma pun in pielea personajului nostru si dau muzica pe direct colegilor mei.

Totusi, unii fac fix ce/cat ii duce capul.


LE: sef, si eu am avut prin vremea aia un Star-Tac, eram jmecher de jmecher (cateva ore, cat tinea bateria, fireste Posted Image ).

Nu mai retin ce motorola era ce aveau baietii, dar aveau cam 4 cm grosime si cam 7-8 latime, lungi de vreo minim 15 cm. D520 am avut eu abia in 2000, primul meu mobil, puteam sa bat cuie cu el. Ce vremuri. APoi Alcatel OT-Easy DB, Nokia 511- cu acumulator normal si extins, fete clip-it... Ce vremuri...

Edited by Lucian_M, 22 September 2014 - 19:38.


#40
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
star-tac era dumnezeu la vremea aia Posted Image felicitari Posted Image

eu rad ce rad si ma tot intreb ce cauta topicul asta aici...

#41
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014
era salam pe sistem ?

#42
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
esti la 4 puncte de concediu dupa ce-ai muncit la 244 de posturi in 2 saptamani...
nu e pacat?

#43
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
@Lucian_M: Ce materii predai :D?

#44
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Educatie fizica. Ar conta?

#45
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
Nu,dar imi place sa intru in topice retardate si sa deviez de la subiect.Poate ajungem la o discutie ceva mai interesanta.

#46
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
la fix am mutat topicul...

#47
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Eram aproape sigur ca ajunge la Fun :D.

#48
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
Stai un pic, noi ar trebui sa te laudam ca sa-ti creasca moralul si maine sa ai curaj sa-i dai si o palma? Sau la varsta ta inca nu stii care e diferenta dintre atitudine si nesimtire? Ok, hai s-o luam altfel: stii care e diferenta dintre heroina si tamaie? Nici eu, dar poate gasim pe cineva pe aici sa ne spuna.Posted Image
Serios vorbind (cat de serios se poate pe aria de fun), tu pui problema gresit: nu e vorba de atitudine sau nesimtire. Pana nu-i dai una de sa-i amesteci gandurile cu amintirile, esti doar unul cu ceva urme de simt civic. Stii ce patesc aia care au simt civic, dar n-au ceva in spate care sa sustina acel simt civic? Mai devreme sau mai tarziu si-o iau in freza, pt ca pacaliciul ala te va tine minte si te va pandi cand ii va fi lui bine. De obicei genul lui e genul care da pe furis, ca daca era si ala vreun pui de zmeu, acum nu ne mai intrebai daca ai facut bine sa nu, ne intrebai ce dentist bun cunoastem.
In schimb daca-i bagi in ADN frica de tine, va sta pe fundul lui in prezenta ta. Tu daca-l stii pe unul ca e din categoria "da cu pumnul, cade tencuiala", te mai iei de el? Sper pt binele tau ca raspunsul e "nu" Posted Image

#49
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
ai pus punctul pe i, nu gluma...

#50
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
Lasa-l, ca poate poate ma ia in serios si maine seara chiar ne intreaba de dentist Posted Image

#51
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014

View Postspare-me, on 22 septembrie 2014 - 19:42, said:

esti la 4 puncte de concediu dupa ce-ai muncit la 244 de posturi in 2 saptamani...
nu e pacat?
ba da, dar m-am obisnuit
asta e, sper sa-ti treaca astenia, menopauza sau ce iti cauzeaza neplaceri

Edited by OmulLLORT, 22 September 2014 - 23:18.


#52
ConDemneD

ConDemneD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 31.08.2009

View Postnastyworld, on 22 septembrie 2014 - 18:40, said:

Astazi stateam in clasa si citeam,am un coleg care in marea majoritatea a timpului asculta muzica de pe telefon fara casti,am mers la el si i-am spus sa dea muzica putin mai incet.
Colegii mei de clasa chiar daca se simt deranjati de muzica respectiva nu i-au atitudine niciodata sa le spuna acestor persone sa isi cumpere casti pentru ca nimeni nu este obligat sa le asculte muzica,doar eu fac acest lucru din toata clasa.
Tocmai din acest motiv incep sa ma gandesc,actionez gresit? Restul doar stau si suporta,sunt nesimtit si nu actionez corect cand le spun sa isi cumpere casti sau macar sa dea volumul mai incet? Este bine ce fac? Am regretat dupa ce am facut asta,m-am simtit ca un om rau.
Deci:Atitudine sau nesimtire? Sau continui asa sau nu?
ai fost foarte dur, m-ai speriat si pe mine! mai incet ca te baga astia la parnaie!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate