Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...
 

Non est priorum memoria... sau Ponta versus Ceausescu

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
71 replies to this topic

#55
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,131
  • Înscris: 03.07.2008
Fidel principiilor ceausiste, Ponta baga pumnul in gura presei:

Ponta şi Dragnea fac voia chinezilor şi sugrumă vocea presei la guvern

Quote

Jurnaliştii de la publicaţia internaţională “Epoch Times”, singura specializată în analize ale situaţiei politice din China, au fost blocaţi ieri la intrarea în clădirea Guvernului, în timpul vizitei delegaţiei chineze condusă de vicepremierul Zhang Gaoli.


#56
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,107
  • Înscris: 09.01.2007
Ce comicarie e asta ?! Ce e aia "Epoch" Times, nu am auzit de astia in viata mea (mai au si editie in romana) si culmea - sunt singurii specializati in analize chinezesti muahahahaaaa
Cum anume devii specializat in analize ale situatiei din China ?!
Am auzit ca Ponta i-a oprit cu niste figuri de kung fu.
Cred ca Turcescu e actionar 100% la Epoch astia.

Edited by overseas, 25 September 2014 - 15:34.


#57
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,131
  • Înscris: 03.07.2008

View Postoverseas, on 25 septembrie 2014 - 15:33, said:

Ce comicarie e asta ?! Ce e aia "Epoch" Times, nu am auzit de astia in viata mea (mai au si editie in romana) si culmea - sunt singurii specializati in analize chinezesti muahahahaaaa
Cum anume devii specializat in analize ale situatiei din China ?!
Am auzit ca Ponta i-a oprit cu niste figuri de kung fu.
Cred ca Turcescu e actionar 100% la Epoch astia.

Da' de Agerpres ai auzit?

Un jurnalist Agerpres și-a pierdut acreditarea la Guvern din cauza unor întrebări incomode

In lumea de azi ziaristii sunt pusi la respect de Ponta, de Putin si de Statul Islamic! Posted Image

#58
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006

View Postoverseas, on 25 septembrie 2014 - 15:58, said:

....Ponta e terorist universal.
Ar vrea el sa fie terorist . Dar nu este decat dobitoc .

#59
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,107
  • Înscris: 09.01.2007

View Postmotanul13, on 25 septembrie 2014 - 16:00, said:

Ar vrea el sa fie terorist . Dar nu este decat dobitoc .

Fix ca in bancul ala... adica pe scurt: in comparatie cu Basescu, Ponta e un bulgare de aur.

#60
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006

View Postoverseas, on 25 septembrie 2014 - 16:13, said:


Ponta e un bulgare de aur.

Dap . Ingroapa-l adanc , sa nu ti-l fure cineva !

#61
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,131
  • Înscris: 03.07.2008

View Postoverseas, on 25 septembrie 2014 - 15:58, said:

Hai sa lamurim intai cu EPOCH astia, cat de mondiali sunt si cum au devenit experti in chinezarii.

Am inteles: daca tu nu ai auzit de ei trebuie interzisi... chiar daca aveau acreditare. Mod de gandire profund bolsevic!

View Postoverseas, on 25 septembrie 2014 - 15:58, said:

Apoi vedem ce facem cu presedintele care a smuls un telefon din mana unei ziariste si a facut-o "tiganca imputita".


Compari mere cu pere! Presedintele era hartuit in timpul liber, ma-ndoiesc ca ziarista respectiva avea acreditare la Carrefour...

Basescu nu a retras niciodata nicio acreditare, nu a dat ziaristi afara, nu a amenintat cu inchiderea televiziuni (a se vedea cazurile Ponta - Realitatea si Ponta - ProTv) asa cum face creatorul a 1 milion de locuri de munca!

#62
Cosmin1981

Cosmin1981

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 25.05.2013

View PostImperathor, on 25 septembrie 2014 - 08:13, said:




ok, perfect!
judeca-i pe furturi, pe chestii grave!  belea!

da' cand vii cu rahaturi ,,academice" ....e de o penibilitate maxima

e aproape la fel de penibil ca si faza cu ,,banii sunt rari si dificil de obtinut" - nu chiar, dar nici prea departe

#63
Cosmin1981

Cosmin1981

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 25.05.2013

View Postargonaut, on 25 septembrie 2014 - 08:34, said:

Pai ce mai asteptati ?! Daca nu va lasa in Opernplatz, dati fuga in Piata Victoriei !!!

Attachment opernplatz.jpg


„Dort wo man Bücher verbrennt, verbrennt man auch am Ende Menschen”

„Acolo unde se ard cărți se vor arde, până la urmă, și oameni”.

Heinrich Heine

S-a umplut netu' de putzoi cu idei pro-fasciste !

Nu inteleg ce fac moderatorii ?!


awww vai vai ce dramatisme!
deja tremur de nu mai pot !

hai sa ne dam de ceasul mortii cu soarta bietei culturi ce sufera sub plagiatorismul lui ponta sau a altora!
milioanele alea de euro...contractele alea cu iz penal ...s.a.m.d. ...  ?!  da-le drequ!

cultura conteaza!  ce pana la magazinul meu ....nu?



PS: daca tot suntem la soarta bietei culturi, sa plangem si lucrarea aia penibila de la New York - magarul roz cu svastica in cur, a lui patapievici, care a fost aspru criticata

#64
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,374
  • Înscris: 29.07.2013

View PostCosmin1981, on 25 septembrie 2014 - 21:50, said:

awww vai vai ce dramatisme!
deja tremur de nu mai pot !

Pai daca tot tremuri, baga si-o manea, sa ai dupa ce sa tii ritmu' !

#65
Cosmin1981

Cosmin1981

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 25.05.2013
nu dau doi bani nici pe manele
sunt o personalitate pragmatica - ceea ce pt tine e aerul si apa aka cultura, e pt mine, ITul  (i.e. programare, 3D etc) in masura in care timpul limitat mi-o permite desigur

prea faceti din tantar armasar...si pt ce ?!   pfffft

#66
casadivino

casadivino

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,161
  • Înscris: 17.07.2013
oamenii lu' Ponta

[ http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/1/186/3928/13351208/1/10698615-696960447039535-234664799988891502-n.jpg?width=400 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

strângerile de mână sunt nelipsite

aveti grija baieti ca si lu'Nastase tot de la chineji i sa tras.....

#67
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,107
  • Înscris: 09.01.2007

View PostImperathor, on 25 septembrie 2014 - 17:00, said:

Compari mere cu pere! Presedintele era hartuit in timpul liber, ma-ndoiesc ca ziarista respectiva avea acreditare la Carrefour...

Da, si marmota invelea ciocolata, iar Ioana Basescu "constata" banii rusilor. In acest registru ramaneti la monologuri.

View Postcasadivino, on 26 septembrie 2014 - 11:41, said:

oamenii lu' Ponta

[ http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/1/186/3928/13351208/1/10698615-696960447039535-234664799988891502-n.jpg?width=400 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

strângerile de mână sunt nelipsite


Am auzit multe opinii apreciative din mediul privat la adresa oficialilor chinezi care sunt scoliti in Vest la cele mai prestigioase universitati.
Performanta lor economica e bine stiuta, influenta lor mondiala idem, deci propaganda ta e absolut ridicola.

#68
moftware

moftware

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,402
  • Înscris: 08.05.2008
Selectii din ce au scris altii:
4.(Imperathor): falsifica datele statistice, ca sa transforme "-" in "+"
6.(Imperathor): dintre toate variantele posibile, se concentreaza pe relatia cu China
6'. dar ii place sa se traga in poze cu orice sef de stat pe langa care se nimereste si cauta din rasputeri sa fie bagat in seama
15.(argonaut): Ambii i-au avut colegi de partid pe Iliescu, Nastase, Hrebenciuc si alte asemenea taraturi !
din ce am mai scris eu:
11. Ambii considera ca orice sistem, in afara de cel condus de ei, este un sistem nazist.
18. La fel ca Ceausescu, Ponta vrea sa apara cat mai mult la televizor, ca sa nu uite poporul de iubitul sau conducator.
19. La fel ca Ceausescu, Ponta vrea sa arate ca "Se'ntelege foarte bine, / Oriunde si cu oricine, / Din indepartata China, / Pana'n strafunduri de mina."
si continuarea:
20. Ponta intretine baronimea pesedista, similara nomenclaturii comuniste din epoca Ceausescu.
21. La fel ca Ceausescu, Ponta a asteptat sa fie invitat sa camdideze si n-a avut contracandidat in partid.
22. La fel ca Ceausescu, in dec.'89, Ponta ofera cate "100 lei la salariu" sub diverse forme actualizate.
23. Ponta construieste autostrazi intr-un ritm similar mediei din "epoca de aur" (cca.0,05 km/an)
24. La fel ca Ceausescu, Ponta incurajeaza populatia de rromi.
25. La fel ca Ceausescu, Ponta vrea sa lase impresia ca se pricepe la toate si da indicatii pretioase in toate directiile.

#69
moftware

moftware

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,402
  • Înscris: 08.05.2008
In decembrie 1989, de teama unei revolte, Ceausescu le-a dat studetilor cateva zile de vacanta in plus, ca sa paraseasca centrele universitare si sa se disperseze.
In noiembrie 2014, Ponta adopta aceeasi masura...
Totusi, socoteala de'acasa nu se potriveste cu cea din targ, caci studentii pot "sa disperseze" convingerile lor, printre cei de acasa... continuarea e off topic.

#70
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,646
  • Înscris: 13.06.2004
Chiar că Victor Viorel "Mao" Ponta e (ne)demnul urmaş a lui Nicolae Ceauşescu (am zis (ne)demnul pt. că măcar ... de Ceauşescu vroia să facă căi ferate, baraje, fabrici, pe când Ponta vrea să fac praf), căci susţine sistemul cu ajutorul represiunii şi a uneltelor. Gorbaciov a vrut să reformeze U.R.S.S. tocmai ca să lovească în vechea gardă, pe când la noi vechea gardă trebuie să fie la loc de cinste.
Iar P.S.D. nu e social-democrat, ci comunist. Şi plagiator, că a luat numele unui partid făcut praf de comunişti şi a cărei conducere a fost distrusă (Ion Flueraş omorât, Constantin Titel-Petrescu băgat la închisoare unde s-a îmbolnăvit şi de unde a scăpat abia după ce a acceptat să semneze un articol laudativ - a murit la un an după ieşirea de închisoare).
Voi decideţi pe cine vreţi să sprijiniţi.

#71
moftware

moftware

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,402
  • Înscris: 08.05.2008
La fel ca in epoca Ceausescu, statisticile economice sunt refacute subit, chiar si dupa multa vreme de la raportarile oficiale, astfel incat sa corespunda convingerilor exprimate de iubitul conducator.
Ma refer la evolutia PIB pe primul si pe al doilea trimestru al anului. Fata de luna august, ambele au fost majorate cu aceeasi valoare: 0,7% http://www.mediafax....de-1-9-13555402 Intrucat se aplica la trimestrul anterior, rezulta o majorare a PIB-ului anual cu peste 1,4%, dintr-un condei si doar pentru prima jumatate a anului. Daca adaugam proaspata raportare privind trimestrul al treilea, de +1,9% fata de trimestrul al doilea, rezulta ca avem deja o crestere de peste 3,3% fata de ultimul trimestru al anului trecut, desi INS raporteaza doar 2,8% Posted Image Si daca socotim ca PIB-ul a crescut cu 1,5% in ultimul trimestru din anul trecut, fata de trimestrul anterior lui, ar rezulta ca am avut o crestere de 5-6% in ultimele 12 luni Posted Image
Ne asteapta un viitor luminos, presarat cu asemenea impliniri marete.

#72
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009

Quote

Iar P.S.D. nu e social-democrat, ci comunist. Şi plagiator, că a luat numele unui partid făcut praf de comunişti şi a cărei conducere a fost distrusă (Ion Flueraş omorât, Constantin Titel-Petrescu băgat la închisoare unde s-a îmbolnăvit şi de unde a scăpat abia după ce a acceptat să semneze un articol laudativ - a murit la un an după ieşirea de închisoare).
Voi decideţi pe cine vreţi să sprijiniţi.
Like pentru asta.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate