Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema umiditate AC

Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector
 La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15
 La ce ora se deschid urnele ?

Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C
 La multi ani @SorinGT!

Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi
 

Numai aici despre ciclism.

* * * * - 7 votes
  • Please log in to reply
8119 replies to this topic

#3403
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010
Credeți că Alberto se reîntoarce?!
Mi-a plăcut ce a făcut în acest tur și cred că Vuelta de anul acesta a avut mare succes la public din cauza lui.
PS: Părerea mea este că dacă avea măcar 2-3 oameni din cei ca la Sky( sau să facă ce făceau ăia), nu pierdea în acești în fața lui Froome.

#3404
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,757
  • Înscris: 31.08.2006

View Postmatyred, on 22 septembrie 2017 - 20:19, said:

din cauza lui.


                  Datorita lui  Posted Image .In ceea ce priveste o eventuala reintoarcere, deocamdata, cel putin, nu prea se intrevede. Alberto a spus ca va pedala in continuare, insa se va dedica activitatii la fundatia pe care o conduce, unde va incerca sa descopere ciclisti pentru marile tururi din viitor.

Din pacate, Contador nu a avut parte nici la Tinkoff, si intr-o oarecare masura, nici la Trek, de oameni care sa-l duca "in caleasca" pe catarari, asa cum e dus Froome de colegii lui, asa ca toate victoriile lui Alberto din ultimii ani sunt in proportie uriasa doar rodul efortului lui. Tinand cont de asta, eu il consider mai valoros decat Froome, dar asta nu inseamna ca nu-l apreciez pe Chris pentru talentul sau urias.

#3405
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010
Nici când a fost la Astana nu a avut ajutor, cu atât mai puțin la Discovery! ...Totuși, poate ne va face o surpriză ! :)

#3406
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,757
  • Înscris: 31.08.2006

View Postmatyred, on 23 septembrie 2017 - 12:30, said:

Nici când a fost la Astana nu a avut ajutor, cu atât mai puțin la Discovery! ...Totuși, poate ne va face o surpriză ! Posted Image

                Nu a avut, insa eu am dat cele mai recente exemple de echipe unde pe catarari a fost singur-singurel in lupta cu Froome sau cu cei de la Astana si Movistar.

#3407
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,757
  • Înscris: 31.08.2006
Daca a tradus bine Goagal, se pare ca Alberto Contador va participa la Criteriul Cupa Japoniei (atentie, nu cursa Cupa Japoniei, ci criteriul !) care se va disputa pe 21 octombrie. Ar fi prima deplasare in Japonia a Pistolarului.

#3408
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,757
  • Înscris: 31.08.2006
Eduard Grosu a ocupat locul trei in clasamentul final pe puncte din Turul Chinei II. Din pacate, Edi nu a reusit sa castige nicio etapa in aceasta cursa.

#3409
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009
Sagan, de unde ai rasarit? Foarte misto finalul de la Bergen.

#3410
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,757
  • Înscris: 31.08.2006

View Postdenky, on 24 septembrie 2017 - 18:24, said:

Sagan, de unde ai rasarit?

Floare rara acest uluitor ciclist   Deja a intrat in legenda  cu trei titluri mondiale consecutive, la doar 27 de ani   Absolut fantastic !

#3411
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009
Domnul cu lant gros de aur la gat  care plangea la final o fi fost tatal lui? De inteles reactia omului, atunci l-au dat lacrimile si pe Saganator.
In rest, "i love this cooking revolution, Bora" sper sa nu ne dezamageasca vreodata cu vreun control pozitiv. Ar fi prea mult.

#3412
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,757
  • Înscris: 31.08.2006

View Postdenky, on 24 septembrie 2017 - 19:32, said:

sper sa nu ne dezamageasca vreodata cu vreun control pozitiv. Ar fi prea mult.

Sa speram ca nu ne va dezamagi  in privinta asta.

#3413
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,400
  • Înscris: 21.11.2008
Apai, 'GHEORGHITA' insusi, chiar MI. Dupa-Masa, recunoscu ca Sinapsele dumnealui sunt "ramase prin alte parti",
de data asta in lungul Concediu din GRECIA... Eh.

Probabil ca <Stilul> Comentariului sau ..poate fi 'rezolvat' printr-un Memoriu explicativ,
la PARIS ori LONDRA, ba si la 'Imparatie'- in AMERICA,
dar Nu e tocmai simplu.

#3414
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View PostLopatar, on 25 septembrie 2017 - 02:53, said:

Apai, 'GHEORGHITA' insusi, chiar MI. Dupa-Masa, recunoscu ca Sinapsele dumnealui sunt "ramase prin alte parti",
de data asta in lungul Concediu din GRECIA... Eh.

Probabil ca <Stilul> Comentariului sau ..poate fi 'rezolvat' printr-un Memoriu explicativ,
la PARIS ori LONDRA, ba si la 'Imparatie'- in AMERICA,
dar Nu e tocmai simplu.

Sa stii ca nu e simpla deloc treaba asta cu comentatul in audio-vizual. E-adevarat ca, daca vrei sa fii la varf, trebuie sa si faci fata, ceea ce tipul nu prea reuseste. Spre deosebire de Manolo cu Jean. Pe ultimul l-am adoptat mai greu, dar pana la urma m-a biruit. V-o spune unul care traia, pana acum vreun an doi cu nostalgia clasicilor in viata Naum-Banciu.

#3415
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,757
  • Înscris: 31.08.2006

View Postdenky, on 25 septembrie 2017 - 06:23, said:

Sa stii ca nu e simpla deloc treaba asta cu comentatul in audio-vizual. E-adevarat ca, daca vrei sa fii la varf, trebuie sa si faci fata, ceea ce tipul nu prea reuseste. Spre deosebire de Manolo cu Jean. Pe ultimul l-am adoptat mai greu, dar pana la urma m-a biruit. V-o spune unul care traia, pana acum vreun an doi cu nostalgia clasicilor in viata Naum-Banciu.

   Naum si Banciu au fost varfurile comentariilor curselor cicliste la Eurosport Ro. Probabil, vor fi greu de egalat. Manolo si Jean comenteaza destul de bine, desi uneori Manolo cauta sa-l domine (nu stiu daca e cuvantul cel mai potrivit) pe Jean. Oricum, se completeaza bine unul pe altul si mi se par foarte buni si cand comenteaza individual. Gheorghita, cu tot respectul, fiindca imi imaginez ca face eforturi sa se informeze si sa comenteze cat mai bine, mi se pare foarte slab. Incurca datele, are ticuri verbale ("fabulos", de exemplu), spune ceva iar pe urma se contrazice etc. Per ansamblu, pare luat pe nepregatite.

#3416
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,934
  • Înscris: 28.11.2006
Naum si Banciu erau intr-adevar foarte buni, dar nici echipa actuala (in afara de Gheorghita) nu e de lepadat. Pentru mine revelatia e Alex Ciocan, un ciclist care aduce multe detalii din culisele sportului si in plus e spontan si modest (as putea spune, inn antiteza totala cu celebrul Miki Alexandrescu care "comenta" F1 acum cativa ani :P )

In plus Ciocan mai are un merit: organizeaza curse pentru copii si adolescenti. Am fost cu copilul unor prieteni acum cativa ani la o cursa organizata de el la Ploiesti si l-am intalnit in persoana. E un munte de om (cred ca are peste 1.90 m) dar e jovial si placut.

#3417
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,870
  • Înscris: 21.08.2008
Va informez ca siteul Procycling e din nou activ de ceva timp.


#3418
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,757
  • Înscris: 31.08.2006

View Postpufonel, on 25 septembrie 2017 - 21:59, said:



In plus Ciocan mai are un merit: organizeaza curse pentru copii si adolescenti. Am fost cu copilul unor prieteni acum cativa ani la o cursa organizata de el la Ploiesti si l-am intalnit in persoana. E un munte de om (cred ca are peste 1.90 m) dar e jovial si placut.

Tot respectul pentru  Alex si pentru implicarea sa in acest sport. E savuros cand povesteste ce probleme intampina cand organizeaza unele curse, probleme care in tari cu traditie in acest sport sunt de neconceput. Sper ca peste ani, cand va abandona activitatea competitionala, si Edi Grosu sa fie cooptat in echipa de comentatori de la Eurosport Ro.  Ar face un cuplu excelent cu Alex Ciocan, fiindca amandoi sunt din interiorul fenomenului.

View Postdanghetau, on 26 septembrie 2017 - 07:53, said:

Va informez ca siteul Procycling e din nou activ de ceva timp.

    Dar cand a fost cazut ? Eu am intrat aproape zilnic pe el.

#3419
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,400
  • Înscris: 21.11.2008
Stiu ca Nu este usor Comentariul, dar pt. asta e GHEORGHITA,
deci Ori.., Ori...

Insa eu doar i-am raspuns lui 'fansat'.


Urmaresc Ciclism la EURO.SPORT inca din 1995 - 1996, cand era dat in Engleza sau Romana,
..Comentariul in Romana cu NAUM si BANCIU aparand abia 1 An mai tarziu,
iar celor 2 le si trimisesem o Scrisoare -dupa cativa Ani, primind apoi niste Cadouri EURO.SPORT.

#3420
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,757
  • Înscris: 31.08.2006
Legendarul Davide Rebellin a castigat azi o etapa, e adevarat, intr-o cursa mica, LA VARSTA DE 46 DE ANI (!!!). Si cand ma gandesc ca Alberto s-a lasat de ciclism la 34 de ani...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate