Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

U.P.C. a lansat abonamentul de internet de 500 Mbps/25 Mbps

- - - - -
  • Please log in to reply
1577 replies to this topic

#55
enderlabs

enderlabs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 09.08.2005
1000 de comentarii, f putine relevante.,,, Upload-ul este important. Sunt multe scenarii cand ai nevoie de upload. Eu de exemplu am un NAS si folosesc Plex. Fac streaming remote de muzica, movies, etc. In plus, telefonele, tabletele, etc fac upload constant de poze catre conturile de cloud aferente fiecaruia (iCloud, OneDrive, Dropbox, etc). Sa-ti pui intrebarea de ce ai nevoie de mai mult de 6Mbps ce defapt sunt maxim 4Mbps mi se pare un semn pur de prostie.

Revenind la problema esentiala : a mai sunat cineva sa faca upgrade la call center ? Mie v-am spus ca mi-au dat flit si m-au trimit la cesierie ...

#56
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Doar in magazin, momentan. De ce nu te duci pana acolo? Eu m-as fi dus din prima clipa si as fi semnat pentru noul abonament!

#57
_Claudiu_

_Claudiu_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 05.09.2013

View Postdanzi23, on 21 august 2014 - 22:06, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HAo5GgaJmsA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Seamana mai mult cu RDS.

#58
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Sunt mai multe zone unde RTC are monopol, decat zonele unde RDS este singurul operator de cablu.
Si sa nu uitam ca UPC ii singurul care se tragea pe cur (pana acum) sa mareasca uploadul ala jalnic de 6 Mbps, chiar si in orasele importante din tara.

Edited by danzi23, 22 August 2014 - 14:35.


#59
_Claudiu_

_Claudiu_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 05.09.2013
Nu ma refer la monopol, ci la atitudine fata de clienti,

#60
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Intr-adevar in casierii e activa noua viteza si este prezent si echipamentul de rigoare pentru test. Nu stiu insa daca se poate contracta pentru ca personal am dat peste o duda cum numai la rcs credeam ca exista... genul care afla noutatile de la client/abonat. Habar n-avea de nimic, nici de cat e noua viteza care deja e disponibila la ea in casierie pentru test. Scrie presa, abonatii stiu (unii) si ea e cazuta din luna in... stiti genul.

Edited by grinci, 22 August 2014 - 16:16.


#61
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 06.12.2006
Probabil se va da drumul oficial la oferta începând de la 1 septembrie pentru ca ei ziceau ceva de "campania de toamnă". Și eu sunt curios sa aflu niște preturi concrete  pentru clienții existenți pentru ca prețul este încă un mister. Știu ca au zis ceva de 25 sau 35 lei, dar este greu de crezut. Și în plus mai am curiozitatea noului router oferit. Sa ne convingem noi cât este de bun, nu după reclama UPC ului.

#62
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006
Pe upc.ro nu a apărut noua viteză.Posted Image E ciudat. Posted Image  Mă bucur că vom avea 500/25.Posted Image  E suficient pentru mine.

#63
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 06.12.2006
in ziarul financiar scrie ca va fi disponibila oficial de saptamana viitoare

"Pentru clienţii noi, preţul Fiber Power 500 este de 70 de lei, dar în tarif intră şi serviciul de cablu TV şi un modem Wi-Fi, în timp ce clienţii existenţi care vor să-şi majoreze viteza trebuie să achite între 25 şi 35 de lei pe lună în plus, în funcţie de planul tarifar pe care îl au deja."

deci probabil daca vrei sa treci de la 200 la 500 platesti 25 lei in plus. daca vrei sa treci de la 100 -150 la 500 vei da 35 lei in plus

Edited by tdan08, 22 August 2014 - 17:14.


#64
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Aia din casierie nu stia nici cat e noua viteza... ce info sa-i mai cer? Probabil ca pe langa documentele si informarile interne nu citeste nici presa.

#65
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 06.12.2006
nu mai pot aia de la casierie de noua viteza.... probabil se vor informa cand vin notele interne cu noile oferte de toamna.

#66
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Anyway ma bucur ca intra si upc in clubul vitezelor mari si intra si cu un echipament de calitate pe care-l ofera clientilor. Stau insa cam prost la capitolul rabdare, sper sa nu fie lunga asteptarea Posted Image

LE Inteleg ca mai dureaza pana lanseaza abonamentul de 500, poate mai sunt treburi comerciale de pus la punct dar poate creste inainte uploadul la clientii existenti. Asta pare mai simplu de pus in aplicare.

Edited by grinci, 22 August 2014 - 17:53.


#67
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,121
  • Înscris: 25.02.2007
Asa, numa' upload (mai) vreau si eu.
Iar dac-am mai zis-o, tocmai am repetat :)

#68
gphg

gphg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 10.05.2008
Sa fim seriosi, e o firma care nu are pic de respect fata de abonat! Eu am fost preluat la pachet de ei, in lipsa altor optiuni! Pachetul "Fotbal" costa pentru un vechi abonat al lor 10 lei, pentru cei de la Dolce doar 9,75! 5 ani de zile, la RCS-Digi, nu a platit nimeni! Chestia cu internetul este pentru cei cu computere si laptop-uri noi, cu placa de retea de 1000 mb, este o pacaleala! Sunt niste nesimtiti, te tin in telefon 25 de minute pe banii tai ca sa le faci o plangere indreptatita! O firma de rahat, astept sa vina si alti provideri in zona si ii parasesc fara cea mai mica remuscare!

#69
_Claudiu_

_Claudiu_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 05.09.2013
Pentru 0.25 lei te superi ? Nu uita ca sunt in euro, creste si scade dupa cum i se scoala BNR-ului. A negociat RDS ceva cu Look-urile si nu stim ? Atata timp cat nu ai placa GiGabit, nu prinzi mai mult de 100 Mb, indiferent de provider.

View Postmariusnorbert, on 22 august 2014 - 18:59, said:

Tipule, esti cam inversunat, oi fi avand tu dreptate partial, da' sa zici ca e o companie fara respect fata de client... Ai merita sa te muti la zaharosi, sau rozalii, cum or fi din toamna, si apoi sa revii cu un comentariu, da' unu' singur!
La cine te-ai referit ?

Edited by _Claudiu_, 22 August 2014 - 19:06.


#70
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Tipule, esti cam inversunat, oi fi avand tu dreptate partial, da' sa zici ca e o companie fara respect fata de client... Ai merita sa te muti la zaharosi, sau rozalii, cum or fi din toamna, si apoi sa revii cu un comentariu, da' unu' singur!

#71
gphg

gphg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 10.05.2008
E vorba de principiu, ma supar si pentru 0,01 bani! Si nu va spun salariul meu, sigur o sa provoc revolte! Daca imi raspundeau la intrebarea referitoare la diferenta de tarif intre un client vechi si dolce, sigur nu comentam nimic, dar au ocolit raspunsul! Si le-am promis o antireclama pe toate forumurile unde sunt inregistrat si asta o sa fac. Deja am convins vreo 10 colegi sa renunte la porcaria de fotbal romanesc si o sa mai conving, sper... ! Tot chestie de principiu!

Edited by gphg, 22 August 2014 - 19:15.


#72
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Nu compara mere cu pere. UPC iti ofera canalele prin cablu, RTC prin satelit. Una e calitatea canalelor pe cablu, unde exista banda din belsug, alta e pe DTH, unde e scump sa te lafai in banda.
NU poti compara calitatea canalelor la cei doi provideri.
Indiferent ce DTH ai avea in ograda, pentru ei e mai scump sa iti aduca canalele pe LCD, plasma, CRT sau ce-i avea tu. Astfel, ca sa faca un rabat, majoritatea il fac de la calitate, adica scad din bitrate, inghesuie mai multe canale pe acelasi TP, care pe ei ii costa tot atat, indiferent de cate canale pun pe el. Aici, exceptia e Orange, care ofera canalele la calitate buna, comparativ cu celelalte DTH-uri, partial "raspunzatoare" pentru aceasta calitate fiind norma MPEG-4 de compresie, ei neavând in oferta decat decodoare compatibila cu aceasta norma.
La RTC nu ai decat unul din cele doua Look-uri in HD. Asta ai luat in considerare?
Deci întrebarea ta adresata celor de la UPC nu-si are sensul.

View Post_Claudiu_, on 22 august 2014 - 18:57, said:

La cine te-ai referit ?
La antevorbitorul tau.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate