Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 

U.P.C. a lansat abonamentul de internet de 500 Mbps/25 Mbps

- - - - -
  • Please log in to reply
1577 replies to this topic

#1567
uuugguuu

uuugguuu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.01.2019

View Postgabrielmilea, on 15 martie 2019 - 16:01, said:

Pe 8 canale US și pe N canale DS. Am spus-o de nenumărate ori:
1. Nimeni nu va forța limitele tehnologiei disponibile in acest moment.
2. La cât plătim pentru pachetele 3play, serviciile oferite sunt destul de bune.
probabil ai dreptate...dar nu e nimic de fortat.( in legatura cu pretul oferit,din punct de vedere corporativ ,platim destul raportat la nivelul social-economic al Romaniei) e doar o tehnologie si niste standarde  implementate care daca sunt respectate functioneaza la fel ca pe hartie... nimic iesit din comun. binenteles,variabile exista in orice :) dar clar e loc de MULT mai bine . nu are sens sa deviez de la subiect. cum spuneam..sa speram la mai bine in ceea ce priveste toti providerii din tara si nu ma refer doar la largime de banda.. calitatea internetului nu cred ca se masoara doar pe acest aspect.

#1568
gabrielmilea

gabrielmilea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 02.12.2013

View Postuuugguuu, on 15 martie 2019 - 17:59, said:


probabil ai dreptate...dar nu e nimic de fortat.( in legatura cu pretul oferit,din punct de vedere corporativ ,platim destul raportat la nivelul social-economic al Romaniei) e doar o tehnologie si niste standarde  implementate care daca sunt respectate functioneaza la fel ca pe hartie... nimic iesit din comun. binenteles,variabile exista in orice :) dar clar e loc de MULT mai bine . nu are sens sa deviez de la subiect. cum spuneam..sa speram la mai bine in ceea ce priveste toti providerii din tara si nu ma refer doar la largime de banda.. calitatea  nu cred ca se masoara doar pe acest aspect.
Că ne place sau nu, trăim intr-o țară unde, din păcate, cantitatea e mult mai importantă. Eu cred că UPC nu va mai mișca nimic până nu se clarifică situația companiei și achiziția de către Vodafone. Nu se știe dacă Vodafone va dori păstrarea actualei infrastructuri și implementarea DOCSIS 3.1 ori modificarea rețelei și trecerea la FTTH.

#1569
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,843
  • Înscris: 07.07.2009
La UPC Ungaria am văzut că se începe implementarea FTTH - RFoG. Oare și la noi?

L.E. Văd că au început asta în 2018 https://index.hu/tec...sebb_a_netezes/

Edited by _-KALMAN-_, 27 March 2019 - 18:15.


#1570
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
megafanro e angajat la UPC? De aproape 5 ani a deschis topicul asta si inca are in titlu "urmeaza 1 Gbps" desi tot doar 0.5 Gbps e viteza maxima :lol:

#1571
n1k3z0r

n1k3z0r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 27.06.2009
@danzi23 este doar o gresala de scriere, a uitat un "?" Posted Image  

@_-KALMAN-_ ar fi super daca s-ar implementa si la noi sau macar docsis 3.1 cu viteze de upload decente , macar 250 mbps la abonamentul de 500.

#1572
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006

View Postdanzi23, on 27 martie 2019 - 19:18, said:

megafanro e angajat la UPC? De aproape 5 ani a deschis topicul asta si inca are in titlu "urmeaza 1 Gbps" desi tot doar 0.5 Gbps e viteza maxima Posted Image
E, asa sunt abonatii UPC, visatori si cu frica de fibra.

#1573
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
Iar tu prin ce ajuti? Ca angajatii RCS-RDS iti dau like? Eu nu inteleg. Nu este pentru tine, te duci la altii

#1574
wantsome

wantsome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,846
  • Înscris: 15.05.2017
Probabil vodafone o sa reuseasca sa ofere 1Gbps dupa ce o sa upgradeze reteaua.

#1575
gabrielmilea

gabrielmilea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 02.12.2013

View Post_-KALMAN-_, on 27 martie 2019 - 17:59, said:

La UPC Ungaria am văzut că se ĂŽncepe implementarea FTTH - RFoG. Oare și la noi?

L.E. Văd că au ĂŽnceput asta ĂŽn 2018 https://index.hu/tec...sebb_a_netezes/
Și care ar fi schema. Iți aduc fibra in casă, apoi din ONU pleacă coaxial către modem?

#1576
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,810
  • Înscris: 14.10.2008
Sau fibra macar pana pe casa scarii. Vor sa bage retea si in Slatina din cate aud si ar fi pacat sa mai puna coaxiale pe stalpi si strazi intregi, si asa primarii incep sa haituiasca firele aeriene ale operatorilor telecom, iar coaxialul fiind gros si foarte gros, strica peisajul.

#1577
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu se mai pune coaxial de ala gros la retelele noi, se fac altfel acuma, mai ieftin si mai repede. :) Nu se mai intind cablurile coaxiale dupa metodele ''americane'', cum se faceau inainte cand era o retea gandita bine.

#1578
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,810
  • Înscris: 14.10.2008
Ca in perioada in care si UPC si RDS (si altii in unele orase) aveau HFC, au cazut stalpii in Bucuresti de cate coaxiale si echipamente au avut pe ei.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate