Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

U.P.C. a lansat abonamentul de internet de 500 Mbps/25 Mbps

- - - - -
  • Please log in to reply
1577 replies to this topic

#1
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

U.P.C. lansează abonamentul de internet de 500 Mbps.


UPC România, unul dintre cei mai mari operatori de pe piața locală de telecomunicații, își extinde portofoliul de servicii de internet de mare viteză, prin lansarea Fiber Power 500 Mbps.

În prima fază, produsul va fi disponibil în 8 orașe - București, Cluj-Napoca, Timișoara, Constanța, Ploiești, Iași, Galați și Alba Iulia. Toți cei care locuiesc în zonele acoperite cu servicii UPC din aceste 8 orașe se pot bucura acum de viteza de 500 Mbps, datorită rețelei și tehnologiilor de ultimă oră implementate de UPC.
Un produs superior, disponibil pentru toți cei din zona de acoperire
UPC România acordă o importanță majoră segmentului de internet, o zonă cu potențial semnificativ de creștere în condițiile în care rata de penetrare a broadband-ului fix este încă mică în România (56% față de 76% media U.E.). Compania investește semnificativ în rețeaua sa, care poate livra fiecărui client rezidențial viteze de download de până la 1 Gbps și care are o capacitate de transfer de 4,9 Gbps, demonstrată public de către UPC în august 2013, o dată cu lansarea Fiber Power 200 Mbps. În luna aprilie a acestui an, UPC a anunțat că produsul de 200 Mbps este disponibil în toată aria sa de acoperire cu servicii de internet.
“Avem o rețea solidă, capabilă să susțină tehnologii de ultimă oră și produse digitale superioare. Oferim viteze mari de internet, de până la 500 Mbps, dar și o stabilitate crescută, ceea ce înseamnă o experiență de navigare excelentă, confirmată de clienții noștri – peste 90% sunt foarte mulțumiți de produsul nostru de internet. Disponibilitatea produsului este esențială – în toate orașele în care avem internet Fiber Power, inclusiv, 500 Mbps, oferim aceste viteze tuturor celor din zona de acoperire. Cu Fiber Power 500 Mbps adresăm acel segment de clienți care folosește intensiv internetul pentru activități consumatoare de bandă. Pe măsură ce numărul dispozitivelor WiFi evoluează, crește și nevoia utilizatorilor de viteze mai mari. Ne dorim să le oferim tuturor clienților opțiuni și servicii care să se potrivească obiceiurilor lor de consum”, declară Robert Redeleanu, Chief Marketing Officer UPC România.
Fiber Power 500 Mbps este disponibil tuturor clienților UPC din cele 8 orașe, datorită rețelei de ultimă generație a companiei, care are la bază tehnologia Eurodocsis 3.0. Toți clienții UPC din București, Cluj-Napoca, Timișoara, Constanța, Ploiești, Iași, Galați și Alba Iulia pot avea viteze de până la 500 Mbps în mediul online și o conexiune stabilă, excelentă.
“Am revoluționat în anul 2013 experiența utilizatorilor prin lansarea Fiber Power 200 Mbps, viteza optimă pentru nevoile actuale ale unei familii, într-un moment în care pe piață existau doar produse cu viteze de până la 100 Mbps. Acum, demonstrăm încă o dată puterea rețelei UPC și lansăm viteze mai mari, pentru utilizatorii care își doresc și mai mult de la conexiunea lor la internet”, adaugă Robert Redeleanu.
Echipamente premium și Wi-Fi inclus
Noutatea majoră o reprezintă modemul Hitron CGNV4 de tip WiFi eMTA, un echipament premium ce poate recepționa viteze de până la 1 Gbps și care integrează cel mai nou standard wireless, AC. Acest echipament, adus pe piața din România exclusiv de U.P.C., este oferit gratuit, în custodie, iar clienții vor beneficia și de WiFi inclus.  Modemul este compatibil și cu serviciul de telefonie.
Fiber Power 500 Mbps este disponibil în această primă fază în 8 orașe și poate fi testat și achiziționat din orice magazin UPC din București, Cluj-Napoca, Timișoara, Ploiești, Constanța, Iași, Galați și Alba Iulia.
Sursa: http://www.capital.r...e-500-mbps.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------



Cât costă abonamentul Internet Fiber Power 500 Mbps de la U.P.C.


UPC România, unul dintre cei mai mari operatori de pe piața locală de telecomunicații, a lansat astăzi abonamentul de internet de mare viteză Fiber Power 500 Mbps.
“Prețul serviciului de  Internet Fiber Power 500 Mbps pentru un client nou este 70 lei cu T.V.A. și include WiFi gratuit și abonament la cablu gratuit pe toată perioada contractuală. Clienții existenți se pot abona la Internet Fiber Power 500 Mbps în curând, iar prețul este 25 lei, respectiv, 35 lei cu T.V.A., în funcție de tipul abonamentului de internet al clientului. De asemenea, WiFi este oferit gratuit. Odată cu noua campanie de toamnă, vom lansa noi oferte mult mai avantajoase care includ și Internet Fiber Power 500 Mbps”, au declarat oficialii companiei pentru Capital.
În prima fază, produsul va fi disponibil în 8 orașe - București, Cluj-Napoca, Timișoara, Constanța, Ploiești, Iași, Galați și Alba Iulia. Toți cei care locuiesc în zonele acoperite cu servicii UPC din aceste 8 orașe se pot bucura acum de viteza de 500 Mbps, datorită rețelei și tehnologiilor de ultimă oră implementate de UPC.
La RCS&RDS, prețul abonamentului de internet de 500 Mbps este de 45 lei, iar cel de 1000 Mbps este 55 lei.
Sursa: http://www.capital.r...-de-la-upc.html

Edited by a_d_y, 28 March 2019 - 13:55.


#2
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Daca echipamentul vine cu porturile usb blocate si cu alte functii importante eliminate atunci vax, zic pas si raman la varianta modem plus router personal chiar daca asta presupune sa am maxim FP200Mbps. Astept insa sa ne lamurim ce si cum :)

#3
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Inca nu a aparut oferta pe site http://www.upc.ro/in...iber-power-500/ :-/

#4
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Mai este pana la gigabitul concurentei...Totusi, concurenta e benefica! Acuma, depinde de nevoile fiecaruia, cu setea asta de megabiti.

View Postdanzi23, on 21 august 2014 - 16:24, said:

Inca nu a aparut oferta pe site http://www.upc.ro/in...iber-power-500/ :-/
E prea "calda", abia ce a iesit din cuptor!

#5
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Oficialii UPC nu au delcarat ca se va mari viteza de upload, ceea ce este trist.
Mie si 25-30 Mbps upload pe extern mi se pare chiar putin, ce sa mai zic de 6 Mbps in retea...

Edited by danzi23, 21 August 2014 - 16:34.


#6
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

View Postcitat, on 21 august 2014 - 16:20, said:

U.P.C. lansează abonamentul de internet de 500 Mbps.


UPC România, unul dintre cei mai mari operatori de pe piața locală de telecomunicații, își extinde portofoliul de servicii de internet de mare viteză, prin lansarea Fiber Power 500 Mbps.

Echipamente premium și Wi-Fi inclus
Noutatea majoră o reprezintă modemul Hitron CGNV4 de tip WiFi eMTA, un echipament premium ce poate recepționa viteze de până la 1 Gbps și care integrează cel mai nou standard wireless, AC. Acest echipament, adus pe piața din România exclusiv de U.P.C., este oferit gratuit, în custodie, iar clienții vor beneficia și de WiFi inclus.  Modemul este compatibil și cu serviciul de telefonie.

Sursa: http://www.capital.r...e-500-mbps.

Este cel mai bun modem de pe piață. http://www.hitron-am...s-3-0-gateways/ http://www.hitrontec...etail.php?id=62
Posted Image Posted Image
http://www.intel.com...uma-family.html

Attached Files



#7
enderlabs

enderlabs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 09.08.2005
In  sfarsit s-a marit viteza de upload. Mare realizare !
Acum urmeza chinul de a te abona ca si client existent. Nu are face ei un upgrade automat fereasca Dumnezeu. Am abonament FP 200 MBps cu TV Maxim cu HD Extra, Voce etc. O sa ma puna sa platesc vreo 50 de lei cel putin pentru upgrade-ul de viteze. Si nici macar nu-mi trebuie download, dar upload-ul ala de 25 Mbps este super apetisant.

A vorbit cineva la call center pentru upgrade ?

#8
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 10.11.2013
Oricum nu multe pc-uri pot profita de viteza RDS deci aia e mai mult o chestie de marketing..nu stiu, poate ca sunt eu old school dar pachetul meu upc de "doi mega" imi este suficient, lol...

#9
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Nu cred ca gasesti prea multe PC-uri vechi de 10 ani care sa nu suporte 100 Mbps (12.5 MB/s) down si 30 Mbps (3.75 MB/s) up

#10
donnarumsfeld

donnarumsfeld

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 21.05.2012

View Postmariusnorbert, on 21 august 2014 - 16:30, said:

Mai este pana la gigabitul concurentei...Totusi, concurenta e benefica! Acuma, depinde de nevoile fiecaruia, cu setea asta de megabiti.


E prea "calda", abia ce a iesit din cuptor!

e pe bune gigabitul asta?

#11
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,362
  • Înscris: 05.09.2005
Eu nu inteleg un lucru. Spre ex, pentru aceasta viteza de 500 ce configuratie imi trebuie? Difera cu ce scrie RCS-RDS pe site? Adica un minim I5?

#12
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Si 200 MB e mai mult decat suficient. Cine nu descarca nimic e multumit si cu 60 sau 100 Posted Image Upload cam cand se va mari ? La 1 GB e nevoie de un pc mai bun, pana in 500 e ok si unul de 5 ani, minim un dual core si hdd sata 3 dar e ok si pe sata 2

Edited by Kalman2007, 21 August 2014 - 17:25.


#13
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,362
  • Înscris: 05.09.2005
ALOOO.. putem vorbi despre subiect?

#14
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,362
  • Înscris: 05.09.2005
@Motanu1985

inca un offtopic si primesti  warning.

#15
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009

View Postdanzi23, on 21 august 2014 - 17:24, said:

Da http://forum.softped...6#entry15715755



Nu am zis ca nu ii. Intrebarea mea era de ce vrea sa plateasca mult mai mult doar ca sa aiba upload de 25 Mbps, cand la RDS primeste asta pt 29 RON pe luna. (FL100)

35 de lei nu e asa mult pentru 500 MB, nu toata lumea doreste si upload de 100 (La RDS e 45 de lei ala de 500MB si acolo nu se ofera pachete), 35 de lei momentan dar sigur la pachet cu tv si telefonie va avea un pret si mai bun poate nu acum dar peste cateva luni cand va fi disponibil peste tot. La RDS e specificat minim i5 asta nu inseamna ca nu merge cu un AMD Dual Core mai vechi, 2 GB Ram cred ca cei mai multi au deja 4, iar treaba cu hdd scrie sata3, merge si cu sata2

Edited by Kalman2007, 21 August 2014 - 17:34.


#16
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Da, dar pe multa lume, printe care si enderlabs, nu ii intereseaza cei 500 Mbps down, dar au nevoie mare de cei 25 Mbps upload (daca o sa fie, inca nu au fost comfirmati oficial).
Sa speram ca o sa bage cat mai repede oferta si pe site, sa vedem daca intradevar o sa mareasca uploadul.

Edited by danzi23, 21 August 2014 - 17:37.


#17
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
25 MB upload o sa dea numai cu netul de 500? E aiurea asa Posted Image

#18
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,940
  • Înscris: 18.09.2008
Mi se pare ca e prea scump. Asteptam testele de viteza.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate