Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

U.P.C. a lansat abonamentul de internet de 500 Mbps/25 Mbps

- - - - -
  • Please log in to reply
1577 replies to this topic

#73
enderlabs

enderlabs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 09.08.2005

View Posttdan08, on 22 august 2014 - 17:09, said:

in ziarul financiar scrie ca va fi disponibila oficial de saptamana viitoare

"Pentru clienții noi, prețul Fiber Power 500 este de 70 de lei, dar în tarif intră și serviciul de cablu TV și un modem Wi-Fi, în timp ce clienții existenți care vor să-și majoreze viteza trebuie să achite între 25 și 35 de lei pe lună în plus, în funcție de planul tarifar pe care îl au deja."

deci probabil daca vrei sa treci de la 200 la 500 platesti 25 lei in plus. daca vrei sa treci de la 100 -150 la 500 vei da 35 lei in plus

Odiseea mea continua. Mi-am călcat pe inima si am mers in casierie. Acum am un pachet 3 Play cu FP 200Mb, Digital Maxim, ceva voce, fotbal, MaxPack, HBO GO, Passion, un DVR HD, un HD fără DVR si un Card.

In total plătesc cam 170 lei. Dacă vreau upgrade trebuie sa desfac pachetul tata, ca nu exista niciun produs 3P cu noua viteza. Prin urmare trebuie sa plătesc totul la pret de lista. Mi-a făcut duduia calculul si renta mai mult sa cumpăr încă un abonament internet de 500 Mbps decât sa cumpăr totul la bucata.

Halal firma si respect fata de un client ce dorește sa facă upgrade.

#74
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 08.08.2002
@enderlabs ai si tu rabdare cateva zile pana apare oferta de toamna cu noile pachete, sigur vor avea unu si cu noul abonament de internet si pretul va fi ma rezonabil. pt. upgrade de la ce ai acum.
Ca de obicei cand se apar noutati la UPC multi angajati afla din presa ...

#75
alexandru_83

alexandru_83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 20.11.2010
Parca oferta curenta era valabila pana pe 24.08...acum au prelungit pana pe 31?

#76
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

View Postmegafanro, on 22 august 2014 - 16:46, said:

Pe upc.ro nu a apărut noua viteză.Posted Image E ciudat. Posted Image  Mă bucur că vom avea 500/25.Posted Image  E suficient pentru mine.

http://www.upc.ro/up...00-mbps--acum-/

#77
pursimuove

pursimuove

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 16.04.2014
Pacat ca caseritele nu si-au citit propriul site.

#78
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013

View Postgrinci, on 22 august 2014 - 16:06, said:

Intr-adevar in casierii e activa noua viteza si este prezent si echipamentul de rigoare pentru test. Nu stiu insa daca se poate contracta pentru ca personal am dat peste o duda cum numai la rcs credeam ca exista... genul care afla noutatile de la client/abonat. Habar n-avea de nimic, nici de cat e noua viteza care deja e disponibila la ea in casierie pentru test. Scrie presa, abonatii stiu (unii) si ea e cazuta din luna in... stiti genul.


De fapt cred ca de asta nu e lansat noul abonament. Se asteapta ca sa afle toate "fetele" din casierii de el. Si alea care iti spun ca la Iasi in sediul central ca daca iei CI+ si nu mediabox n-o sa vezi full hd ci numai hd ready. Sa vezi distractie cand te contrazici cu o femeie dintr-asta care crede ca daca lucreaza acolo le stie pe toate in domeniu Posted Image

In fine... pana la noul abonament pacat ca n-au marit deja uploadul pentru clientii existenti. Asta cred ca se putea face independent de campania care va incepe din toamna.

Edited by grinci, 25 August 2014 - 16:11.


#79
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 06.12.2006
Eu zic ca vor lăsa upload-ul la fel pentru cei care nu vor 500 Mbps. În felul asta vor obliga 2 categorii distincte sa plătească în plus pentru abonamentul de 500. Prima categorie va fi cea care dorește viteza de 500 fie ca au ce face cu ea, fie ca o vor asa ca sa dea bine în fata altora. Și doua categorie, care e mulțumită cu 100, 150,200 Mbps, dar dorește neapărat upload mai mare, asa ca este obligata sa treacă la 500. În felul asta venitul UPC ului creste pe măsură.

#80
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Pai cam de asta mi-e teama si mie din moment ce reteaua e ready pentru upload mai mare (a se vedea testele din casierii) dar acesta nu a fost marit pana acum abonatilor cu planurile existente.

Edited by grinci, 25 August 2014 - 17:05.


#81
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006
Nimic nou...Posted Image

#82
johnflorin

johnflorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 919
  • Înscris: 07.10.2009
Mda, vineri am fost la UPC si nu m-au lasat sa-mi modific abonamentul (se putea cere doar pentru abonati noi viteza de 500, la 70 RON)...mi-au sugerat sa sun la retentie, iar azi cei de la telefon mi-au zis ca in septembrie, cel mai probabil dupa saptamana viitoare ar fi disponibile noile oferte.

#83
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006
Mersi. Știu că de la 1 septembrie începe Noua Revoluție Digitală la U.P.C., dar din comunicat rezultă că de săptămâna aceasta putem beneficia de 500/25.

#84
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Megafanro, daca ai ceva ce ar trebui sa stim si noi despre revolutia asta, te rugam sa ne spui!

#85
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Are interzis de la Madam Savarina :)

#86
pursimuove

pursimuove

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 16.04.2014
Cine e Madam de care zici feri ?

#87
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005

View Posta_d_y, on 26 august 2014 - 18:15, said:

C.E.O UPC

:>: Savarina Savarina:>

C.E.O UPC RO&HU

:>: Savarina Savarina:>

Attached Files



#88
pursimuove

pursimuove

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 16.04.2014
simpatica

#89
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
Simpatica . simpatica dar cam zgarcita .. si ne ia banii asa :) 3lei :)) taxa savarina


scuze de offtopic

#90
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010

View Postpursimuove, on 26 august 2014 - 17:51, said:

Cine e Madam de care zici feri ?
Rusinica......
Să nu o știi pe Madam Savarina.....dar ești foarte activ pe topicurile dedicate......

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate