Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Huawei pura 70

Notele de subsol sa inceapa de la...

Termoizolare elevație interior

Timpi asteptare in contract de tr...
 Parere amenajare/loc disponibil u...

Producatori/masini care nu sunt f...

Ventilator perete

Simbol "bec aprins" tele...
 Oakley - recomandare site pt oche...

Aer conditionat racire A+++/A++

Problema umiditate AC

Propuneri pentru imbunatatirea pr...
 Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...
 

R.C.S. a cumpărat firma Vesatel (TV cablu, internet și telefonie).

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,887
  • Înscris: 07.07.2009
O stire si din orasul meu Posted Image RDS a preluat Vesatel cam de 2-3 luni deja, au schimbat toate cablurile

Grupul RCS&RDS, cel mai mare jucător de pe piața locală de servicii TV, a preluat în luna iunie întreg pachetul de acțiuni al companiei de cablu Vesatel, care avea operațiuni în municipiul Reghin din județul Mureș de la fostul senator Petru Bașa și asociatul său Ioan Sita, potrivit unui document publicat în Monitorul Oficial si citat de ZF.
RCS&RDS, compania de comunicații controlată de antreprenorul Zoltan Teszari din Oradea, a folosit în tranzacție și unul din vehiculele sale de investiții, compania Integrasoft.
„Se aprobă cooptarea în societate a RCS&RDS și a Integrasoft prin cesionarea în totalitate a părților sociale deținute de către asociați după cum urmează: Asociatul Sita Ioan cesionează către RCS&RDS (…) 30% din capitalul social total al societății; asociatul Bașa Petru, cesionează către RCS&RDS 69,99% din capitalul social total al societății și către Integrasoft 0,002% din capitalul social total al societății“, conform documentului din Monitorul Oficial

[ https://i.imgur.com/FAb3rLW.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sursa: http://hdsatelit.blo...lu-vesatel.html

#2
tybanu

tybanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 15.01.2007
Bine, bine, da` acoperirea 3g o mai extind si ei?

Edited by tybanu, 22 July 2014 - 16:31.


#3
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,313
  • Înscris: 05.01.2012
Bravo lor.

#4
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,887
  • Înscris: 07.07.2009
Acum chiar am de unde sa aleg :D

#5
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013

View PostKalman2007, on 22 iulie 2014 - 16:38, said:

Acum chiar am de unde sa aleg Posted Image

Sa vezi ce nasol e cand NU o sa mai ai de unde sa alegi :D

#6
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,887
  • Înscris: 07.07.2009
Din fericire nu am fost intr-o situatie de genul. Am avut si RTC si ma bucur ca am scapat de ei. Desi era si Vesatel inca aveam eu net de la RTC. 6 ani au tot promis imbunatatiri dar tot la 6 MB am ramas, asa ca le-am zis adio :D

#7
BlueSoon

BlueSoon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,526
  • Înscris: 10.06.2006
In curand RDS ul o sa cumpere si UPC ul, sunt intr-un declin continuu iar masurile lor disperate din ultima vreme o confirma.
Am primit si eu azi porcaria aia de plic princare sunt indemnat sa nu prelungesc abonamentul la firma de cablu

#8
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,887
  • Înscris: 07.07.2009
Cum sa cumpere UPC-ul? Buna asta. UPC apartine de Liberty Global si nu e de vanzare :D

#9
BlueSoon

BlueSoon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,526
  • Înscris: 10.06.2006

View PostKalman2007, on 22 iulie 2014 - 16:45, said:

Cum sa cumpere UPC-ul? Buna asta. UPC apartine de Liberty Global si nu e de vanzare Posted Image
Esti sigur ?

PS Daca nu te ai prins, era o fraza scrisa asa "in bataie de joc" cam la fel cum faceau acu cateva saptamani unii destepti care anuntau cu mare fanfara cumpararea rcs rds de catre upc...care dupa cum se vede e vai de izmenele lor, au ajuns sa cerseasca pe la usile abonatilor de la alte firme...e cel putin jenant modul asta de a-si atrage clienti prin indemnarea lor sa nu isi mai prelungeasca contractele... Asta pe langa faptul ca se poarta cum se4 poarta cu actualii lor clienti. eu sunt unul din fostii clienti upc si sincer nu m-as mai intoarce la ei nici sa-mi ofere servicii gratis.

#10
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Acum cateva saptamani se zvonea ca rds va fi cumparat de vodafone, nu de upc.

#11
BlueSoon

BlueSoon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,526
  • Înscris: 10.06.2006

View Postprisonbreak, on 22 iulie 2014 - 16:59, said:

Acum cateva saptamani se zvonea ca rds va fi cumparat de vodafone, nu de upc.

Asta e una din versiuni. Daca o sa caut bine, cred ca gasesc inclusiv un titlu de genul " rcs cumparat de romtelecom"

#12
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Chiar te rog. Pune niste linkuri de la stirile astea ca rds va fi cumparat de upc sau rtc.

#13
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,887
  • Înscris: 07.07.2009
Buna si asta :lol: http://www.business2...telecom-1490543

#14
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Din 2011? Pune link cu stirea de acum cateva saptamani cand upc urma sa cumpere rds.

#15
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,887
  • Înscris: 07.07.2009
Eu nu stiu de asa ceva, nici ca zvon Posted Image

#16
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Scuze, n-am fost atent si te-am confundat cu userul de mai sus.

#17
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Prin 2011 erau zvonuri ca RDS vroia sa cumpere UPC insa acestea s-au dovedit a fi false.

#18
Traznitul

Traznitul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,149
  • Înscris: 27.10.2005

View PostBlueSoon, on 22 iulie 2014 - 16:43, said:

In curand RDS ul o sa cumpere si UPC ul, sunt intr-un declin continuu iar masurile lor disperate din ultima vreme o confirma.
Am primit si eu azi porcaria aia de plic princare sunt indemnat sa nu prelungesc abonamentul la firma de cablu
Nu le permite consiliul concurentei celor de la UPC sa cumpere RCS-ul. Ar deveni monopol. In afara de asta actionarii RCS-RDS nu prea vor sa vanda. Ar trebui sa va interesati de ce achizitii au facut in EUROPA cei de la UPC. Daca in Romania ar avea probleme, finantarea ar veni din afara. Astora de la RCS cine Dumnezeu sa le dea? In schimb RCS vinde tot ce poate pe afara pentru a sustine afacerile din Romania. Cine ziceai ca sunt in declin?

Edited by Traznitul, 22 July 2014 - 19:07.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate