Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 

Ofer ajutor financiar / moral

- - - - -
  • Please log in to reply
119 replies to this topic

#19
Zxcvbndx

Zxcvbndx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 14.04.2014
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9EZpq2sD6wE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ideea asta chiar mi s-a parut interesanta, nu-s eu cu chestiile siropoase sau mai stiu eu ce detalii de genul, dar e un gest frumos.

#20
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

View PostZxcvbndx, on 20 iulie 2014 - 23:12, said:


Ideea asta chiar mi s-a parut interesanta, nu-s eu cu chestiile siropoase sau mai stiu eu ce detalii de genul, dar e un gest frumos.
Exact asta ii ideea.

#21
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

View PostDjMx, on 20 iulie 2014 - 23:20, said:

Oferim cursuri in videochat (Promovam munca si valorile individuale).
Invatam cum sa furi oglinzi de la masini (Oferim o sursa de venit non-violenta).
Ii invatam pe boschetari cum sa filtreze spirtul prin paine si diferenta dintre alcoolul etilic si cel metilic (Promovam un mod de viata mai sanatos).
Oferim vouchere la prostituate. (Un mod de relaxare alternativ).
Le aratam unor copii diferenta dintre iarba si oregano (Ii invatam sa nu-si ia teapa).
Oferim cursuri in care explicam dinamica pietii telefoanelor SH celor din medii defavorizate (Curs de recalificare profesionala).
Oricat de amuzanta ii faza (si chiar am ras), ma astept la o idee originala de la tine.

#22
FoxKids

FoxKids

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 18.05.2014
Deschide un cabinet si ajuta moca,pe net e mai greu.
Nu acum pe bune,imi trimiti bani pt. factura? Posted Image Mi-au mancat viata astia de la vodafone.

#23
Zxcvbndx

Zxcvbndx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 14.04.2014

View PostFoxKids, on 20 iulie 2014 - 23:24, said:

Deschide un cabinet si ajuta moca,pe net e mai greu.
Nu acum pe bune,imi trimiti bani pt. factura? Posted Image Mi-au mancat viata astia de la vodafone.

Iti dau eu, bani d-aia de la Monopoly.

#24
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

View PostFoxKids, on 20 iulie 2014 - 23:24, said:

Deschide un cabinet si ajuta moca,pe net e mai greu.
Nu acum pe bune,imi trimiti bani pt. factura? Posted Image Mi-au mancat viata astia de la vodafone.
Adica tu suni la 09008989 si vrei ca eu sa-ti platesc factura? Hahaha :)

Serios vorbind, daca intr-adevar treci printr-o perioada grea, si ai sub 25 de ani...cu cea mai mare placere.

#25
FoxKids

FoxKids

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 18.05.2014

View PostBusiness_style, on 20 iulie 2014 - 23:28, said:

Adica tu suni la 09008989 si vrei ca eu sa-ti platesc factura? Hahaha Posted Image

Serios vorbind, daca intr-adevar treci printr-o perioada grea, si ai sub 25 de ani...cu cea mai mare placere.
Oricare ar fi suma? Posted Image)) cu dovezi! ca ei sunt in stare de orice,sa-ti bage pe gat sume din c*r.

Edited by FoxKids, 20 July 2014 - 23:33.


#26
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

View PostFoxKids, on 20 iulie 2014 - 23:33, said:

Oricare ar fi suma? Posted Image)) cu dovezi! ca ei sunt in stare de orice,sa-ti bage pe gat sume din c*r.
Ei, pana mea. Nu oricare ar fi suma. Sa zicem ca te ajut partial :)

Desi sincer, nu prea pari a avea nevoie...


Daca va este mai confortabil sa vorbim pe email / pm, puteti scrie povestea si acolo.
Nu de alta dar topicul asta sa transformat in ceva mai mult fun, si chiar si mie imi este greu sa fac o diferenta intre ce ii adevarat aici si care face misto.

#27
FoxKids

FoxKids

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 18.05.2014

View PostBusiness_style, on 20 iulie 2014 - 23:36, said:


Desi sincer, nu prea pari a avea nevoie...

De ce,doar pentru ca incerc sa iau in ras? e o modalitate de-a nu da asa mare importanta problemelor.

#28
Saint-Tropez

Saint-Tropez

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 19.07.2014
Pai topicul se duce inspre fun ca asa este lumea pe Softpedia...

Cand a fost faza cu Taxi Gratis toti au sarit sa critice actiunea si putini l-au incurajat. Omul a demonstrat ca in afara forumului se poate si duce si acum mai departe proiectul...

O sa te sun maine sa-ti propun ceva.

Sunt multe de pus la punct dar pana una alta, abtine-te la a mai spune pentru ce oferi bani ca n-ai tu bugetul necesari pentru ce ai scris pe pagina din urma.

Cum am mai spus, o idee nu buna, foarte buna care se poate materializa cu putina strategie si atentie intr-un proiect sonor.

#29
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

View PostFoxKids, on 20 iulie 2014 - 23:38, said:

De ce,doar pentru ca incerc sa iau in ras? e o modalitate de-a nu da asa mare importanta problemelor.
Cam da, ba faci glume, ba spui "serios". Nu prea stiu ce si cum sa cred.

Dar daca intr-adevar ai nevoie si te pot ajuta, te rog scrie-mi un pm / email despre tine.

#30
FoxKids

FoxKids

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 18.05.2014
Treaba cu factura,e si caterinca e si adevar.Pan' la urma toti avem facturi.
Acum luand in serios,e de apreciat ce incerci sa faci,daca o sa prinda contur cu atat mai bine. Mai ales ca uneori problemele legate de interior e cel mai comod sa le vorbesti cu strainii.Cum sunt destui care cauta un sprijin moral,eu unu' iti urez bafta!

#31
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,509
  • Înscris: 19.04.2009
Apropo, pe langa macbookul ala mai am nevoie de: http://scistore.camb...spx?ItemID=7907

Te rooog ( ma milogesc si de tata, dar mai mult de macbook nu cred c-o sa-mi ia :lol: )

#32
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

View PostSaint-Tropez, on 20 iulie 2014 - 23:39, said:

Pai topicul se duce inspre fun ca asa este lumea pe Softpedia...

Cand a fost faza cu Taxi Gratis toti au sarit sa critice actiunea si putini l-au incurajat. Omul a demonstrat ca in afara forumului se poate si duce si acum mai departe proiectul...

O sa te sun maine sa-ti propun ceva.

Sunt multe de pus la punct dar pana una alta, abtine-te la a mai spune pentru ce oferi bani ca n-ai tu bugetul necesari pentru ce ai scris pe pagina din urma.

Cum am mai spus, o idee nu buna, foarte buna care se poate materializa cu putina strategie si atentie intr-un proiect sonor.
Astept telefonul tau, dar dupa ora 13 te rog, pentru ca cel mai sigur voi sta toata noaptea treaz, si ma pun abia la 6 sa dorm.
Cat despre faza cu "n-ai tu bugetul necesari pentru ce ai scris pe pagina din urma."...posibil sa am bugetul necesar sa fac de 100 de ori fiecare lucru din lista aia, te rog nu-ti da cu parerea la bugetul meu daca nu stii ce si cum.
P.s. Daca cumva Ideea ta ii sa investesc intr-o afacere ca sa scot / scoatem bani pe viitor. Te anunt de pe acum ca nu ma intereseaza investitiile si afacerile. Pur si simplu vreau sa ajut cat mai multa lume si sa conving si pe altii prin puterea exemplului personal sa faca la fel. Adica sunt bani da-ti cu totul, fara sa astept un profit sau alte foloase pe termen scurt / lung.

#33
Saint-Tropez

Saint-Tropez

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 19.07.2014

View PostBusiness_style, on 20 iulie 2014 - 23:50, said:

Astept telefonul tau, dar dupa ora 13 te rog, pentru ca cel mai sigur voi sta toata noaptea treaz, si ma pun abia la 6 sa dorm.
Cat despre faza cu "n-ai tu bugetul necesari pentru ce ai scris pe pagina din urma."...posibil sa am bugetul necesar sa fac de 100 de ori fiecare lucru din lista aia, te rog nu-ti da cu parerea la bugetul meu daca nu stii ce si cum.
P.s. Daca cumva Ideea ta ii sa investesc intr-o afacere ca sa scot / scoatem bani pe viitor. Te anunt de pe acum ca nu ma intereseaza investitiile si afacerile. Pur si simplu vreau sa ajut cat mai multa lume si sa conving si pe altii prin puterea exemplului personal sa faca la fel. Adica sunt bani da-ti cu totul, fara sa astept un profit sau alte foloase pe termen scurt / lung.

Prietene, te stiu de cand te-ai inscris pe forum, lasa putin tonul mai jos cand apare cineva care poate sa-ti ofere o mana de ajutor.
Nu am nevoie sa-ti propun sa investesti tu banii in nu stiu ce business daca ti-am facut referire din start la proiectul asta.
Iar legat de bugetul tau, din nou iti repet, nu ai bugetul necesar pentru tot ce ai scris acolo  si nu trebuie sa-l cunosc pentru ca am citit la ce ai facut tu referire.
Pana acum am organizat campanii umanitare inclusiv cu branduri mari din tara si din Emirate. Pe partea asta cred ca am mai multa experienta ca tine.
Eu am vrut si vreau sa-ti dau o mana de ajutor sa-l faci profi, daca o refuzi, nu este problema, in 2 zile am o platforma online si incep treaba, mie-mi este usor, dar mai usor mi-ar fi daca as avea pe cineva care sa se implice la nivel emotional decat sa-mi iau un manager de proiect.
In fine, discutia asta probabil trebuia s-o avem la telefon.

View PostBusiness_style, on 20 iulie 2014 - 23:50, said:

Adica sunt bani da-ti cu totul, fara sa astept un profit sau alte foloase pe termen scurt / lung.

Foloase ai indiferent daca vrei sau nu vrei, este inevitabil.  Dar trebuie sa pleci la drum cu o strategie, si daca tot vrei non-profit, poti sa atragi si alti sponsori daca faci proiectul asa cum trebuie. Din nou, te trimit la exemplu taxi gratis. Nu-ti dau link, vezi ca este pe aria asta si o sa vezi expansiunea.
Daca vrei te pun in legatura cu el sa vezi cum a procedat sa ajunga unde a ajuns. In orice caz nu cu tupeu si cu a vorbi cuiva de sus.

#34
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

View PostSaint-Tropez, on 20 iulie 2014 - 23:59, said:

Prietene, te stiu de cand te-ai inscris pe forum, lasa putin tonul mai jos cand apare cineva care poate sa-ti ofere o mana de ajutor.
Nu am nevoie sa-ti propun sa investesti tu banii in nu stiu ce business daca ti-am facut referire din start la proiectul asta.
Iar legat de bugetul tau, din nou iti repet, nu ai bugetul necesar pentru tot ce ai scris acolo  si nu trebuie sa-l cunosc pentru ca am citit la ce ai facut tu referire.
Pana acum am organizat campanii umanitare inclusiv cu branduri mari din tara si din Emirate. Pe partea asta cred ca am mai multa experienta ca tine.
Eu am vrut si vreau sa-ti dau o mana de ajutor sa-l faci profi, daca o refuzi, nu este problema, in 2 zile am o platforma online si incep treaba, mie-mi este usor, dar mai usor mi-ar fi daca as avea pe cineva care sa se implice la nivel emotional decat sa-mi iau un manager de proiect.
In fine, discutia asta probabil trebuia s-o avem la telefon.
Imi cer scuze daca a sunat "agresiv" felul in care am scris. Nu asta a fost intentia mea, dar mi-ai lasat impresia ca proiectul tau are nevoie de finantare / sau ca este o investitie in ceva, ca pana acum doar mesaje de genu'am primit.. Intr-adevar, sunt afon cand vine vorba de campanii umanitare. Pentru ca de cate ori am facut bine, nu am intitiat o campanie, ci am facut-o pur si simplu.

As fi bucuros sa te ajut / ma ajuti, daca am cum si esti interesat.

LE. Am citit acum tot topicul despre taxi gratis. Intr-adevar ii ceva frumos si util si au abordat aceeasi strategie cu "punerea de poze" pe site, cu "cum mai merge treaba / ce am mai facut".

View PostFoxKids, on 20 iulie 2014 - 23:47, said:

Treaba cu factura,e si caterinca e si adevar.Pan' la urma toti avem facturi.
Acum luand in serios,e de apreciat ce incerci sa faci,daca o sa prinda contur cu atat mai bine. Mai ales ca uneori problemele legate de interior e cel mai comod sa le vorbesti cu strainii.Cum sunt destui care cauta un sprijin moral,eu unu' iti urez bafta!
Multmesc de incurajari.

View Postlex404, on 20 iulie 2014 - 23:49, said:

Apropo, pe langa macbookul ala mai am nevoie de: http://scistore.camb...spx?ItemID=7907

Te rooog ( ma milogesc si de tata, dar mai mult de macbook nu cred c-o sa-mi ia Posted Image )
Am incercat sa ti-l cumpar dar cand sa platesc imi da: "error lex404" . Mnah...eu am incercat sa te ajut Posted Image

Edited by Business_style, 21 July 2014 - 00:28.


#35
lucian2008

lucian2008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 543
  • Înscris: 29.01.2008
Daca vroiai sa faci chestiile astea fara sa astepti ceva in schimb, era OK. Pozele si filmuletele sunt pentru promovarea site-ului/blogului tau, de pe urma caruia tu speri sa castigi mai mult decat oferi. Daca spuneai ca le vrei doar pentru confirmarea faptei bune, era altceva. In schimb, tu ai reusit sa transformi o idee OK intr-o porcarie. Felicitari!!!

#36
DiaboliKa

DiaboliKa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 775
  • Înscris: 02.02.2011

View PostBusiness_style, on 20 iulie 2014 - 23:36, said:

Nu de alta dar topicul asta sa transformat in ceva mai mult fun, si chiar si mie imi este greu sa fac o diferenta intre ce ii adevarat aici si care face misto.
Nu-ti face griji! Inseamna c-o ia in directia cea buna. Posted Image
Doar n-ai vrea sa planga, nu? Deja gumball a dat o lacrima. Noroc cu tanarul asta, FoxKids, sub 25 de ani, brav si inimos, de i-a daruit o batista in schimbul a 10 lei. Bravo!

Edited by DiaboliKa, 21 July 2014 - 12:53.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate