Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Creaționism și evoluționism

* * * * - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4981 replies to this topic

#4717
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002

View PostTravertin2_0, on 21 aprilie 2018 - 22:42, said:

Voiam sa zic materie organică sau anorganica. Ce înțelegeți prin viu? Ziceam că sunt fffffff multe ramificatii

Ah, ce bila mi-ai ridicat la fileu. Alta jmekerie cu controlu prin cuvant: "materie organica".
cuvantul 'organic' inseamna "viu".
Dupa care vin baietii cu biserica lor cu Phaethon si Electron, si te ia cu "dom'le, un compus chimic pe baza de carbon, hidrogen, oxigen, e materie organica".
Si tu intrebi: -adica e viu?
Si ei iti raspund: -Nuuu, unde ne-ai auzit pe noi zicand ca e viu? E doar organic!
si tu le zici: -pai stai frate, organic inseamna viu.
Si ei iti raspund: -nop, organic inseamna ce zicem noi ca inseamna, adica e organic. Omul e facut din materie organica!
Si tu le zici: -Pai omul e viu! Deci "materia organica" inseamna "materie vie"!
Si ei iti raspund: -ti se pare, Costele, ai iluzii, cum sa fie materia organica vie, da ce, petrolul e viu? nu e viu, e organic. Petrolul e facut din animale care au fost vii dar ele acum sunt moarte!
Si tu le zici, cu sfarseala in glas: -fratzica, n-ati zis voi ca omul e facut din materie organica? Nu e omul viu? Nu inseamna, silogisme, alea, ca adica materia organica e vie?
Si ei iti raspund: -taci ca esti prost, nu intelegi tu chestiile astea, esti un tampit si-un rau si al dracu! Noi stim, tu esti prost, piei satana, ai venit sa bagi zazanie! The power of science compels you! The power of science compels you! The power of science compels you!

si tu te uiti la mina din creion, facuta din compusi pe baza de carbon, si la benzina din rezervoru la masina, facuta din compusi pe baza de carbon si hidrogen, si te apuca plansu Posted Image

Edited by criztu, 21 April 2018 - 22:59.


#4718
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View Postcriztu, on 21 aprilie 2018 - 22:57, said:



Ah, ce bila mi-ai ridicat la fileu. Alta jmekerie cu controlu prin cuvant: "materie organica".
cuvantul 'organic' inseamna "viu".
Dupa care vin baietii cu biserica lor cu Phaethon si Electron, si te ia cu "dom'le, un compus chimic pe baza de carbon, hidrogen, oxigen, e materie organica".
Si tu intrebi: -adica e viu?
Si ei iti raspund: -Nuuu, unde ne-ai auzit pe noi zicand ca e viu? E doar organic!
si tu le zici: -pai stai frate, organic inseamna viu.
Si ei iti raspund: -nop, organic inseamna ce zicem noi ca inseamna, adica e organic. Omul e facut din materie organica!
Si tu le zici: -Pai omul e viu! Deci "materia organica" inseamna "materie vie"!
Si ei iti raspund: -ti se pare, Costele, ai iluzii, cum sa fie materia organica vie, da ce, petrolul e viu? nu e viu, e organic. Petrolul e facut din animale care au fost vii dar ele acum sunt moarte!
Si tu le zici, cu sfarseala in glas: -fratzica, n-ati zis voi ca omul e facut din materie organica? Nu e omul viu? Nu inseamna, silogisme, alea, ca adica materia organica e vie?
Si ei iti raspund: -taci ca esti prost, nu intelegi tu chestiile astea, esti un tampit si-un rau si al dracu! Noi stim, tu esti prost, piei satana, ai venit sa bagi zazanie! The power of science compels you! The power of science compels you! The power of science compels you!

si tu te uiti la mina din creion, facuta din compusi pe baza de carbon, si la benzina din rezervoru la masina, facuta din compusi pe baza de carbon si hidrogen, si te apuca plansu Posted Image

Dacă e adevărată concepția panenteistă cum că TOTUL se petrece în MINTEA lui Dumnezeu... (suntem în visul lui Dumnezeu), atunci TOTUL, da, chiar TOTUL este VIU!!

#4719
Travertin2_0

Travertin2_0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,299
  • Înscris: 26.11.2017

View Postheart_of_ice, on 21 aprilie 2018 - 23:04, said:



Dacă e adevărată concepția panenteistă cum că TOTUL se petrece în MINTEA lui Dumnezeu... (suntem în visul lui Dumnezeu), atunci TOTUL, da, chiar TOTUL este VIU!!

Ce te faci cu visele noastre. Că Freud nu a găsit o soluție viabilă și nici azi nu se știe exact despre ce e vb. Nu se știe mai nimic despre creier.

#4720
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,846
  • Înscris: 21.06.2016
Se stie O MULTIME despe creier.
Si mai e o multime de aflat.

#4721
Travertin2_0

Travertin2_0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,299
  • Înscris: 26.11.2017

View Postvrajitoruldinoz, on 21 aprilie 2018 - 23:07, said:

Se stie O MULTIME despe creier.
Si mai e o multime de aflat.

Se știe mai nimic. Tocmai vorbeam cu un doctor. Și îmi povestea de Dumnezeu și om și cum omul este cea mai mare creație a lui Dumnezeu.
Sigur că voi, de pe aici știți mult mai multe, gen Napoleon. Nu?!

Edited by Travertin2_0, 21 April 2018 - 23:10.


#4722
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,846
  • Înscris: 21.06.2016
Doctorii nu prea stiu multe despre creier, mai ales daca sint urologi.

#4723
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

View Postcriztu, on 21 aprilie 2018 - 22:57, said:

e misto ce ai scris dar chestia asta e o conventie, materia care are in component ch e numita organica

#4724
Travertin2_0

Travertin2_0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,299
  • Înscris: 26.11.2017

View Postvrajitoruldinoz, on 21 aprilie 2018 - 23:13, said:

Doctorii nu prea stiu multe despre creier, mai ales daca sint urologi.

Am înțeles că te crezi Napoleon, stai liniștit.

#4725
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002

View Postcirus6, on 21 aprilie 2018 - 23:13, said:

e misto ce ai scris dar chestia asta e o conventie, materia care are in component ch e numita organica

E o conventie, dar cu intentie. Intentia e sa se sadeasca in noi ideea ca noi suntem roboti, masini, si nu suntem de fapt vii, iar 'viul' e doar o iluzie experimentata de masina.
Ei au nevoie sa ne dezumanizeze pe noi. Asta e marea lucrare a geniilor acestei lumi. Sa ne transforme in golemi. Roboti, fara nevoi, fara scop, decat sa ne servim stapanii.

#4726
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,846
  • Înscris: 21.06.2016

View PostTravertin2_0, on 21 aprilie 2018 - 23:16, said:

Am înțeles că te crezi Napoleon, stai liniștit.

Nu, nu ma cred.
Daca ati fi interesati in atceva decit propria voastra prostie ati citi o carte (nu aia) sau articol ceva. E informatie cacalau in ziua de azi.
Dar pe voi nu va intereseaza.

#4727
Travertin2_0

Travertin2_0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,299
  • Înscris: 26.11.2017

View Postcriztu, on 21 aprilie 2018 - 23:30, said:



E o conventie, dar cu intentie. Intentia e sa se sadeasca in noi ideea ca noi suntem roboti, masini, si nu suntem de fapt vii, iar 'viul' e doar o iluzie experimentata de masina.
Ei au nevoie sa ne dezumanizeze pe noi. Asta e marea lucrare a geniilor acestei lumi. Sa ne transforme in golemi. Roboti, fara nevoi, fara scop, decat sa ne servim stapanii.

Nu e chiar așa. Dacă te uiți în urma cu 300 de ani, in Romania erau domnitori, boieri etc. Apoi a venit Unirea lui A.I. Cuza și multe lucruri bune. Apoi Independenta. Apoi războaiele mondiale, după care am cam scăpat de boieri. Apoi comunismul care era ateism, apoi democrația și s.a putut răspândi din nou credinta. Lucrurile sunt mai complicate. Nu vrea nimeni sa fii o mașină fără nevoi. Dacă te uiți în istorie pot spune că azi in Romania e cea mai buna perioada pentru oamenii de rând. Cum sunt și eu. Nu sluga la boieri, nu sa fiu atent ce zic că în timpul comunismului. Chiar e cea mai ok parte. Dacă vrei să vezi in ansamblu. Dacă vrei pe bucăți și excepții poți găsi nod în papură.

View Postvrajitoruldinoz, on 21 aprilie 2018 - 23:47, said:



Nu, nu ma cred.
Daca ati fi interesati in atceva decit propria voastra prostie ati citi o carte (nu aia) sau articol ceva. E informatie cacalau in ziua de azi.
Dar pe voi nu va intereseaza.

Bine, Napoleoane.

#4728
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,846
  • Înscris: 21.06.2016

View Postcriztu, on 21 aprilie 2018 - 23:30, said:


E o conventie, dar cu intentie. Intentia e sa se sadeasca in noi ideea ca noi suntem roboti, masini, si nu suntem de fapt vii, iar 'viul' e doar o iluzie experimentata de masina.
Ei au nevoie sa ne dezumanizeze pe noi. Asta e marea lucrare a geniilor acestei lumi. Sa ne transforme in golemi. Roboti, fara nevoi, fara scop, decat sa ne servim stapanii.


Cin de fapt oamenii inteligenti si educati dintre care vin ateii de obicei sint mult mai greu de condus decit gloatele de religiosi.
Si asta e evident daca te uiti chiar in momentul asta in lume.

#4729
Travertin2_0

Travertin2_0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,299
  • Înscris: 26.11.2017

View Postvrajitoruldinoz, on 22 aprilie 2018 - 00:02, said:




Cin de fapt oamenii inteligenti si educati dintre care vin ateii de obicei sint mult mai greu de condus decit gloatele de religiosi.
Si asta e evident daca te uiti chiar in momentul asta in lume.

Așa e, boss. Sunt gălăgioși ateii. Și fac balamuc ateii. Tipa tare sa para mai multi. Dar tipa pe net. Și aici nu se aud. Aici ar vrea sa schimbe, la ascunzișul tastelor și androizilor, ca hoții, noaptea. Vor să influențeze in rău oamenii de buna credinta. In realitate sunteți oameni care aveți nevoie de ajutor de specialitate. Știu că sunt cam direct, dar decât să vă pacalesc că aveți dreptate, poate va luminez in vreun fel.

Edited by Travertin2_0, 22 April 2018 - 00:09.


#4730
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,090
  • Înscris: 31.03.2015

View PostTravertin2_0, on 22 aprilie 2018 - 00:08, said:

Așa e, boss. Sunt gălăgioși ateii. Și fac balamuc ateii. Tipa tare sa para mai multi. Dar tipa pe net. Și aici nu se aud. Aici ar vrea sa schimbe, la ascunzișul tastelor și androizilor, ca hoții, noaptea. Vor să influențeze in rău oamenii de buna credinta. In realitate sunteți oameni care aveți nevoie de ajutor de specialitate. Știu că sunt cam direct, dar decât să vă pacalesc că aveți dreptate, poate va luminez in vreun fel.
Aha. Ia hai sa vorbim noi live pe uatap sau pe orice retea de socializare vrei tu, sa vedem care or fi aia ce au nevoie de ajutor psihiatric.

#4731
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,846
  • Înscris: 21.06.2016
Fac balamuc din cauza ca religia e foarte agresiva... de la biserici intre blocuri cu boxe la cruci in scoli.
Iar pentru multi e de neinteles cum vorbiti au atita serioazitate de basmele lui ispirescu. Asta e, spui timpenii, se ride de tine.

#4732
Travertin2_0

Travertin2_0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,299
  • Înscris: 26.11.2017

View PostCristi_E, on 22 aprilie 2018 - 00:17, said:


Aha. Ia hai sa vorbim noi live pe uatap sau pe orice retea de socializare vrei tu, sa vedem care or fi aia ce au nevoie de ajutor psihiatric.

Zi merci că stau așa mult pe aici că n.am somn. Că in ultimile luni intru rar.

Nu am uatap și nu îmi place live, că mă făceam om de televiziune. Prefer așa, cu username.



View Postvrajitoruldinoz, on 22 aprilie 2018 - 00:19, said:

Fac balamuc din cauza ca religia e foarte agresiva... de la biserici intre blocuri cu boxe la cruci in scoli.
Iar pentru multi e de neinteles cum vorbiti au atita serioazitate de basmele lui ispirescu. Asta e, spui timpenii, se ride de tine.

Îți dai seama că ieși din tipare, nu?! Adică ești ăla la care se uită oamenii ciudat.

Edited by Travertin2_0, 22 April 2018 - 00:22.


#4733
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,090
  • Înscris: 31.03.2015

View PostTravertin2_0, on 22 aprilie 2018 - 00:22, said:



Nu am uatap și nu îmi place live, că mă făceam om de televiziune. Prefer așa, cu username.

Pai vezi, nu ai sange in instalatie sa discuti live, ca acolo ramai fara argumente, nu esti spontan, nu ai incredere in ce spui, nu stii sa faci un dialog coerent, fluid. Pe scurt, iti lipsesc multe abilitati sociale. Ca asa sunt astia care isi fac chip cioplit din ceva anume. Niste plapanzi mintal.

#4734
Travertin2_0

Travertin2_0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,299
  • Înscris: 26.11.2017

View PostCristi_E, on 22 aprilie 2018 - 00:37, said:


Pai vezi, nu ai sange in instalatie sa discuti live, ca acolo ramai fara argumente, nu esti spontan, nu ai incredere in ce spui, nu stii sa faci un dialog coerent, fluid. Pe scurt, iti lipsesc multe abilitati sociale. Ca asa sunt astia care isi fac chip cioplit din ceva anume. Niste plapanzi mintal.

Clar ești bot sau troll cu circuitele sărite.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate