Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Orange_helper

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
14840 replies to this topic

#505
Septimus

Septimus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 30.03.2008
@Orange_helper: Momentan sunt abonat la un alt operator si detin un abonament renegociat, care nu se afla in oferta publica. Daca as dori sa ma portez in reteaua Orange, exista vreo sansa sa vorbesc cu cineva care sa-mi faca o oferta personalizata, comparabila cu ce detin acum? Multumesc

#506
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 Septimus, on 04 septembrie 2014 - 11:38, said:

@Orange_helper: Momentan sunt abonat la un alt operator si detin un abonament renegociat, care nu se afla in oferta publica. Daca as dori sa ma portez in reteaua Orange, exista vreo sansa sa vorbesc cu cineva care sa-mi faca o oferta personalizata, comparabila cu ce detin acum? Multumesc

Salut,
Oferta noastra disponibila pentru portare poate fi vizualizata aici https://www.orange.ro/portare/ . Daca ai nevoie de suport, colegii nostri din orice magazin Orange te pot ajuta in alegerea ofertei.
O zi buna,
Orange Helper

#507
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007

 razor1911, on 01 septembrie 2014 - 14:31, said:

@Orange_helper: Te astept si - aici

Multumesc!

Inca astept ceva clarificari. Multumesc!

#508
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 SuPY, on 02 septembrie 2014 - 17:25, said:

Telefoanele ce suporta HD Voice in reteaua Orange sunt strict cele din aceasta lista: http://www.orange.ro...oice/index.html ?

Salut,
Da, telefoanele ce suporta HD Voice in reteaua noastra sunt cele din aceasta lista.
O zi buna,
Orange Helper

#509
crislacor

crislacor

    Cui îi pasã...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009
@Orange_helper, aruncați o privire și aici...?
Mersi!

#510
ccris

ccris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 14.12.2003
Salut Orange Helper,

Exista vreo posibilitate de a folosi Orange Cloud ca un network drive sau sa pot adauga printre folderele cu care se face sincronizarea un network folder?

Ideea ar fi ca folosesc 2-3 device-uri (laptopuri si tablete) cu memorie interna destul de mica iar muzica, pozele si alte fisiere le tin pe un NAS. Pe toate dispozitivele am mapat un folder ca network drive si pot salva sau accesa subfolderele si fisierele de pe server (NAS). Orange Cloud vrea insa sa-mi sincronizeze fisierele pe un folder local, asta ar insemna ca pe fiecare laptop sau tableta sa-mi ocupe 20-50GB, ceea ce nu prea e posibil pe o tableta cu Windows unde am 10GB liberi.
Vreau sa-mi pot uploada pozele si back-upurile de pe SmartPhone in Orange Cloud si sa am acces la fisierele din Cloud printr-un manager de fisiere (Total Commander de ex.)

merci!

#511
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 ccris, on 05 septembrie 2014 - 11:18, said:

Salut Orange Helper,

Exista vreo posibilitate de a folosi Orange Cloud ca un network drive sau sa pot adauga printre folderele cu care se face sincronizarea un network folder?

Ideea ar fi ca folosesc 2-3 device-uri (laptopuri si tablete) cu memorie interna destul de mica iar muzica, pozele si alte fisiere le tin pe un NAS. Pe toate dispozitivele am mapat un folder ca network drive si pot salva sau accesa subfolderele si fisierele de pe server (NAS). Orange Cloud vrea insa sa-mi sincronizeze fisierele pe un folder local, asta ar insemna ca pe fiecare laptop sau tableta sa-mi ocupe 20-50GB, ceea ce nu prea e posibil pe o tableta cu Windows unde am 10GB liberi.
Vreau sa-mi pot uploada pozele si back-upurile de pe SmartPhone in Orange Cloud si sa am acces la fisierele din Cloud printr-un manager de fisiere (Total Commander de ex.)

merci!

Salut,

Serviciul Orange Cloud nu poate fi folosit ca Network Drive, nu are aceasta functie integrata. Acesta este destinat stocarii unor anumite tipuri de fisiere (precum poze/muzica/filme/documente) direct din telefon. Astfel, Orange Cloud ofera utilizatorului o experienta cat mai usoara si placuta printr-un sistem integrat si securizat.

O zi buna,
Orange Helper

#512
ccris

ccris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 14.12.2003

 Orange_helper, on 05 septembrie 2014 - 12:15, said:

... este destinat stocarii unor anumite tipuri de fisiere (precum poze/muzica/filme/documente) direct din telefon. ...


Dar exista tot de la voi si o aplicatie pentru PC (Windows), prin care fisierele stocate in cloud pot fi accesate pe PC. Aceasta aplicatie face, pe hard discul PC-ului pe care e instalata, un folder in care sunt descarcate fisierele din cloud (C:\Users\NUME_USER\Documents\Orange Cloud). Deci nu e doar destinat stocarii fisierelor din telefon, ci si acesarii si sincronizarii fisierelor prin Web-Browser (cloud.orange.ro) sau din PC. In momentul in care am aplicatia instalata pe PC, imi descarca/sincronizeaza pe HDD fisierele incarcate in cloud de pe telefon, la fel cum ceea ce copiez in folderul de pe PC imi este incarcat in cloud.

Pentru ca n-am 50GB spatiu disponibil pe HDD-uri locale vreau sa pot mapa folderul "C:\Users\NUME_USER\Documents\Orange Cloud" in "Z:\Orange Cloud" respectiv "\\Server\Orange Cloud". Nu vreau neaparat sa se sincronizeze direct serverul meu cu Orange Cloud, prin intermediul PC-ului si al aplicatiei de PC ar fi OK.

Imi poti da te rog pe privat un nr de telefon de la un departament tehnic sau poti intreba cum s-ar putea face acest lucru?

Edited by ccris, 05 September 2014 - 13:34.


#513
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013

 Alice, on 05 septembrie 2014 - 12:06, said:

Nu, am trecut la nelimitat 10 si m-au sunat dupa vreo 2 sapt sa-mi zica ca-mi dau o luna moka de '3gb de net + cost control' iar optiunea e ulterior 8E / luna (sau vreo 6E cu perioada contractuala de 1 an si 5.4E cu perioada de 2 ani, ceva de genul asta).
Ulterior am aflat ca se numeste 'Colibri Young'.

Orange helper, cum pot si eu sa obtin colibri young pe abonamentul meu, cangur 10 (pe acelasi sim)? Colega care a scris a spus ca l-a obtinut, desi nu indeplineste criteriul de varsta (si nici eu) dupa un apel primit de la relatii clienti. Te rog transmite doleanta mea colegilor, ai numarul meu de telefon, am vorbit cu alta ocazie.

#514
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 bethlen, on 05 septembrie 2014 - 13:44, said:

Orange helper, cum pot si eu sa obtin colibri young pe abonamentul meu, cangur 10 (pe acelasi sim)? Colega care a scris a spus ca l-a obtinut, desi nu indeplineste criteriul de varsta (si nici eu) dupa un apel primit de la relatii clienti. Te rog transmite doleanta mea colegilor, ai numarul meu de telefon, am vorbit cu alta ocazie.


 ccris, on 05 septembrie 2014 - 13:30, said:

Dar exista tot de la voi si o aplicatie pentru PC (Windows), prin care fisierele stocate in cloud pot fi accesate pe PC. Aceasta aplicatie face, pe hard discul PC-ului pe care e instalata, un folder in care sunt descarcate fisierele din cloud (C:\Users\NUME_USER\Documents\Orange Cloud). Deci nu e doar destinat stocarii fisierelor din telefon, ci si acesarii si sincronizarii fisierelor prin Web-Browser (cloud.orange.ro) sau din PC. In momentul in care am aplicatia instalata pe PC, imi descarca/sincronizeaza pe HDD fisierele incarcate in cloud de pe telefon, la fel cum ceea ce copiez in folderul de pe PC imi este incarcat in cloud.

Pentru ca n-am 50GB spatiu disponibil pe HDD-uri locale vreau sa pot mapa folderul "C:\Users\NUME_USER\Documents\Orange Cloud" in "Z:\Orange Cloud" respectiv "\\Server\Orange Cloud". Nu vreau neaparat sa se sincronizeze direct serverul meu cu Orange Cloud, prin intermediul PC-ului si al aplicatiei de PC ar fi OK.

Imi poti da te rog pe privat un nr de telefon de la un departament tehnic sau poti intreba cum s-ar putea face acest lucru?

Salut,

Va vom contacta prin mesaj privat pentru clarificarea situatiilor semnalate.


O zi buna,
Orange Helper

Edited by Orange_helper, 05 September 2014 - 13:56.


#515
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007

 razor1911, on 04 septembrie 2014 - 13:51, said:


Inca astept ceva clarificari. Multumesc!

Nicio problema, pot insista zilnic.

#516
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 Mariusvlad2, on 30 august 2014 - 07:24, said:

Buna ziua,
Am un abonament Pantera 29. Daca redirectionez apelurile catre un numar din alte retele imi vor fi luate minute nationale din abonament sau voi fi taxat suplimentar?
Multumesc.

Salut,
In acest caz, apelurile redirectionate vor fi taxate, nu vor consuma din resurse.
O zi buna,
ORange Helper

#517
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 razor1911, on 05 septembrie 2014 - 15:21, said:

Nicio problema, pot insista zilnic.

Salut,
daca vrei sa verificam situatia, avem nevoie de numarul tau de telefon.
O zi buna,
Orange Helper

#518
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
Raspunsul poate fi facut public tinand cont ca procedura de migrare de la abonament la cartela prepay este aceeasi. Corect?

#519
Alex86

Alex86

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 16.01.2006
Se plateste ceva pentru simul suplimentar de date la Pantera?

#520
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Nu.

#521
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 Alex86, on 06 septembrie 2014 - 05:27, said:

Se plateste ceva pentru simul suplimentar de date la Pantera?

Salut,

SIM-ul suplimentare de date, oferit la abonamentele Pantera, este gratuit. Va fi necesar sa mergi in oricare magazin Orange Shop pentru a solicita cartela respectiva.

O zi buna,
Orange Helper

#522
coricom

coricom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 30.03.2010

 Orange_helper, on 04 septembrie 2014 - 16:39, said:

Salut,
Da, telefoanele ce suporta HD Voice in reteaua noastra sunt cele din aceasta lista.
O zi buna,
Orange Helper
Sa inteleg ca HD Voice merge doar pe telefoanele de pe acea lista (destul de veche)? Eu am un Nokia Lumia 820, capabil de HDVoice, dar nu se afla pe lista. Va merge sau nu?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate