Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire
 Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii
 Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...
 imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 

Orange_helper

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
14844 replies to this topic

#1945
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,871
  • Înscris: 26.02.2010
Ai schimbat cartela in 2013-2014? Daca da, atunci trebuie sa suni la 408 sa iti activeze 4G.

#1946
MoshuXXL

MoshuXXL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 05.04.2007
Pentru a naviga pe internet în rețeaua 4G/4G+ ai nevoie de un dispozitiv compatibil (smartphone, tabletă sau modem), de un abonament sau o opțiune care să îți ofere acces la acest serviciu, o cartelă USIM și să te afli în aria de acoperire.

#1947
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,647
  • Înscris: 10.04.2009
trebuie sa sun la ei... pe plasticul acela scrie "cartela nanoUSIM pt voce si date" deci presupun ca merge

#1948
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,903
  • Înscris: 16.03.2007
Orange_helper, imi puteti spune ce telefoane se pot cumpara prin programul Orange Phone Credit? As dori un raspuns detaliat, de genul Telefoanele modelele x, y, z etc. Multumesc.

#1949
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postbeavis03, on 10 mai 2015 - 21:29, said:

pt a beneficia de net 4G (nelimitat 10 abonament) imi trebuie cartela "speciala" ?

am o cartela normala Orange... iar telefonul este un iphone 5

multumesc de lamuriri

Salut,

Pentru a utiliza conexiunea 4G ai nevoie de:
- un terminal compatibil cu tehnologia 4G (smartphone, tableta sau modem)
- un abonament sau o optiune de internet care sa iti ofere acces la serviciile 4G
- sa folosesti o cartela de tip USIM, pe care o poti primi in orice magazin Orange
- sa te afli in aria de acoperire 4G.

Pentru a verifica daca SIM-ul tau este compatibil 4G, te rugam sa ne oferi datele tale prin mesaj privat.

Cu prietenie,
Orange Helper

#1950
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postcris2d2, on 11 mai 2015 - 06:56, said:

Orange_helper, imi puteti spune ce telefoane se pot cumpara prin programul Orange Phone Credit? As dori un raspuns detaliat, de genul Telefoanele modelele x, y, z etc. Multumesc.


Salut,

Prin programul Phone Credit poti achizitiona 2 telefoane in 12 luni, doar daca numarul tau de Prepay este in perioada activa. Telefoanele pot fi cumparate din Orange Shop, Orange Store, Francize sau Parteneri Orange in fuctie de stocul disponibil si au pretul Standard de vanzare. Asadar, te rog sa te adresezi unui magazin sau partener Orange si te asigur ca vei primi asistenta necesara utilizarii acestui program in functie de oferta comerciala existenta.

O zi buna,
Orange Helper

#1951
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,903
  • Înscris: 16.03.2007
La francize si parteneri mi s-a spus ca doar daca fac trecerea pe abonament pot cumpara un telefon cu Phone Credit (nu orice telefon). La Shop si Store, doar cateva telefoane smart + cateva dintre cele de tipul dumb-phone, intra in aceasta oferta. Nici macar Orange Zuco.

E cam inselatoare oferta Prepay Bonus, din moment ce pe situl orange scrie ca: cu Orange Phone Credit poți cumpăra orice telefon din Orange shop și de la partenerii Orange, iar la un partener cunoscut Orange, din orasul meu, scrie ca: Îţi poţi lua orice telefon din oferta comercială Orange din magazinele E......m.

Nu apare nici unde scris ca exista termeni si conditii limitatori in ceea ce priveste modelele care se vand prin programul Phone credit.

#1952
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postcris2d2, on 11 mai 2015 - 12:27, said:

La francize si parteneri mi s-a spus ca doar daca fac trecerea pe abonament pot cumpara un telefon cu Phone Credit (nu orice telefon). La Shop si Store, doar cateva telefoane smart + cateva dintre cele de tipul dumb-phone, intra in aceasta oferta. Nici macar Orange Zuco.

E cam inselatoare oferta Prepay Bonus, din moment ce pe situl orange scrie ca: cu Orange Phone Credit poți cumpăra orice telefon din Orange shop și de la partenerii Orange, iar la un partener cunoscut Orange, din orasul meu, scrie ca: Îţi poţi lua orice telefon din oferta comercială Orange din magazinele E......m.

Nu apare nici unde scris ca exista termeni si conditii limitatori in ceea ce priveste modelele care se vand prin programul Phone credit.


Salut,

Poti achizitiona orice telefon din magazinele Orange Shop sau de la parteneri; telefoanele din oferta nationala actuala se gasesc aici https://www.orange.r...nline/telefoane
Ne poti spune printr-un mesaj privat ce telefon te-ar interesa, cat si magazinul unde doresti sa mergi sa-l achizitionezi, te rugam ?

O zi buna,
Orange Helper

#1953
paxman

paxman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 15.03.2014
Orange_helper , in oferta orange phone credit de pe site sunt prezentate 2 telefoane cu o extrareducere de 25 euro pe langa ce ai reusit sa aduni. Am mers sa imi iau si eu un tado, ca tado si inca unul beneficia de reducefea asta conform siteului. La orange shop in satu mare insa mi s-a zis ca pot beneficia de extrareducerea de 25 de euro doar daca comand depe site. Poti sa ma lamuresti si pe mine cum sta treaba? Eu am incercat comanda de pe site dar nu am reusit zicand acolo sa ma duc in magazinele orange. Daca e vreo metoda pe care nu o stiam te rog sa mi-o indici.
Cu stima.

#1954
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postbiogood, on 09 mai 2015 - 20:10, said:

Orange_helper, te rog sa detaliezi putin ceea ce ai afirmat mai sus, adica daca am o optiune prepay care contine sa zicem 100 de minute internationale si 500 nationale, tarifarea la minut se aplica si pentru cele nationale?

View Postiulian93, on 09 mai 2015 - 21:12, said:

Nu e strict de internationale incluse in extraoptiune , cel puțin asta am înțeles eu si am experimentat !
La naționale se tarifează la secunda după primul minut !


Salut,

Intr-adevar, e nevoie sa revin cu o rectificare pe informatia anterioara.
Astfel, tarifarea unui apel national sau international se face la secunda, dupa primul minut de convorbire, care este indivizibil, indiferent daca este sau nu activa o optiune cu minute incluse.
Informatii legate de aceste reguli gasesti accesand link-ul http://www.orange.ro...im-card-ro.html, dar si pagina http://www.orange.ro...prilie-2015.pdf

O zi buna,
Orange Helper

#1955
fll4v

fll4v

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.03.2011
cam cat dureaza pana se reface stocul de telefoane al celor de la orange?

#1956
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009
@Orange_helper, numa' așa, de curiozitate, mesajul ăsta chiar n-a deranjat nici un clopoțel...?Posted Image

#1957
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postcrislacor, on 12 mai 2015 - 11:10, said:

@Orange_helper, numa' așa, de curiozitate, mesajul ăsta chiar n-a deranjat nici un clopoțel...?Posted Image

Salut crislacor,

Situatia semnalata de catre tine se afla in atentia colegilor din Departamentul Tehnic, urmand sa primesti de asemenea un raspuns la aceasta. Testele postate de catre tine le-am trimis colegilor care se ocupa de rezolvarea sesizarii tale.

Cu prietenie,
Orange Helper

#1958
paxman

paxman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 15.03.2014
Orange_helper cand timpul iti permite te uiti si peste postarea mea #1953. Ms.

#1959
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009

View PostOrange_helper, on 12 mai 2015 - 12:16, said:


Salut crislacor,

Situatia semnalata de catre tine se afla in atentia colegilor din Departamentul Tehnic, urmand sa primesti de asemenea un raspuns la aceasta. Testele postate de catre tine le-am trimis colegilor care se ocupa de rezolvarea sesizarii tale.

Cu prietenie,
Orange Helper
Mulțumesc!

#1960
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postpaxman, on 11 mai 2015 - 16:41, said:

Orange_helper , in oferta orange phone credit de pe site sunt prezentate 2 telefoane cu o extrareducere de 25 euro pe langa ce ai reusit sa aduni. Am mers sa imi iau si eu un tado, ca tado si inca unul beneficia de reducefea asta conform siteului. La orange shop in satu mare insa mi s-a zis ca pot beneficia de extrareducerea de 25 de euro doar daca comand depe site. Poti sa ma lamuresti si pe mine cum sta treaba? Eu am incercat comanda de pe site dar nu am reusit zicand acolo sa ma duc in magazinele orange. Daca e vreo metoda pe care nu o stiam te rog sa mi-o indici. Cu stima.

View Postpaxman, on 12 mai 2015 - 12:23, said:

Orange_helper cand timpul iti permite te uiti si peste postarea mea #1953. Ms.

Salut,

Imi pare rau pentru situatia neplacuta pe care ne-ai transmis-o si vom verifica si noi aceasta situatie.

Iti confirm ca poti cumpara telefonul Orange Tado din Shop, prin intermediul programului Phone Credit.

O zi buna,
Orange Helper

#1961
paxman

paxman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 15.03.2014
Multumesc Orange_helper, am cumparat deja telefonul inca ieri, pe viitor as vrea sa stiu cum procedez ca sa benificiez de ofertele cu extrareducere ca si cele prezente acum pe site, daca o sa mai existe, desigur.
Cu stima

#1962
e-angel

e-angel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 19.12.2005
Orange helper, orange are implementat (ma intereseaza in special pentru zona Cluj) fast dormancy pe 3g?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate