Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire
 Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii
 Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...
 imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 

Sesizari probleme retea si semnal RCS RDS

- - - - -
  • Please log in to reply
119 replies to this topic

#91
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,977
  • Înscris: 14.10.2008
Nu e semnal la parter de bloc pe strazile Draganesti, Ecaterina Teodoroiu (yahell) si Nicolae Iorga (la fratele meu).

#92
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 16.04.2014
@SoareA - Te pot ajuta cu situatia curenta. Te rog sa imi oferi un numar de sesizare sau codul client in PM daca doresti.

#93
pleteab

pleteab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 18.06.2003

View PostDIGI_Helper, on 17 februarie 2015 - 09:33, said:

@SoareA - Te pot ajuta cu situatia curenta. Te rog sa imi oferi un numar de sesizare sau codul client in PM daca doresti.
Cu ce il poti ajuta DIGI-HELP ,   cu minciuni si promisiuni ? Cum ai facut cu mine ?

Edited by pleteab, 17 February 2015 - 10:10.


#94
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
acest topic ar trebui mutat.  nu are ce cauta pe aceasta arie.

#95
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Ar trebuie sters, pentru ca exista deja un topic pe aria Digi.Mobil unde se pot posta mesale legate de semnl http://forum.softped...rire-digimobil/

Daca sunteti de acord, da-ti report la primul post http://forum.softped...semnal-rcs-rds/ pe motiv de topic pe aria gresita & duplicat.

#96
SoareA

SoareA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 05.10.2013

View PostDIGI_Helper, on 17 februarie 2015 - 09:33, said:

@SoareA - Te pot ajuta cu situatia curenta. Te rog sa imi oferi un numar de sesizare sau codul client in PM daca doresti.

o intrebare- aseara am sunat iar la rcs-rds unde am cerut sa-mi spuna care este termenul de raspuns la o sesizare si raspunsul a fost ca in contract scrie 48h dar daca se depaseste acest termen se poate extinde pe o perioada NEDETERMINAIA. sa astept poate peste 5-10 ani o sa primesc un raspuns?
nu mai doresc nimic, nu mai astept nici o rezolvare, am facut plangere la OPC si astept sa pot rezilia contractul fara taxa, sau daca ma poti ajuta tu e perfect.
va "cunosc" din 2005-2006, am avut digi satelit, net mobil( acel telefon fix-mobil), net fix, cablu tv, tel. fix acum am abonament la 2 case, sunt multumit de ce am dar fereasca sa am o problema ca e jale

#97
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,198
  • Înscris: 18.04.2008

View Postcarmenclara1, on 17 februarie 2015 - 10:25, said:

acest topic ar trebui mutat.  nu are ce cauta pe aceasta arie.

Cred că ar trebui unit Digi.Mobil cu RDS, la fel și ravalul său Telekom cu Telekom. În toate cele 4 arii apar probleme și întrebări de la cealaltă cateogorie; ca aici: Semnal în Aria RDS.

#98
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
nu trebuie unite.  oamenii trebuie sa invete sa faca diferenta intre telefonia mobila si serviciile fixe oferite de catre operatori.

#99
obd2_ro

obd2_ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 25.10.2010
Am citit tot postul si nu stiam ca sunt atati de multi oameni suparati, in primul rand la 5euro cu tva cu tot ce poti sa iti doresti? Vrei sa fi multumit si sa nu mai faci spume aici pe forum? Alege abonamentu pantera 44, si nu o sa mai ai probleme ever. Cat dai atat face, sincer deaia nu da tara asta inainte nici moca nu e bine, daca iti dadea rds telefon gratis si abonament gratis tu tot mai vroiai ceva, dupa mine cei care comenteaza la abonamentele astea de 3-5 euro sunt foarte  frustrati (ishi descarca nervi pe aci din alte probleme) , nu au treaba cu rdsul, doar cauta cearta. Sunt multi care fumeaza , abonamentul asta reprezinta un pachet de tigari care majoritatea il fumeaza in max 3 zile cel mult. Nu inteleg problema celor care au probleme la rds? , mutati-va odata  la alta retea, de ce nu o faceti? Pentru ca acelaso abonament nu este sub 25 euro? Atat am de zis celor care sunt nemultumiti la 20 lei pe luna, ori se porteaza pe alta retea si inceteaza cu poluarea topicului asta cu toate balariile lor care le viseaza noaptea, ori se abtin si asteapta pana totul revine la normal, nu degeaba a luat 900 mil euro rds de la banci,  pentru  prostimea care nu e multumita ca are de toate la 20 lei.

#100
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,590
  • Înscris: 01.03.2015
Uneori si portocala mai are probleme cu semnalul chiar daca ai abonament scump. Am avut si eu probleme cu semnalul in orasul meu minunat dar si-a revenit. E destul de stresant sa nu ai semnal. Acum am semnal si sunt multumit.

#101
danut300

danut300

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,480
  • Înscris: 28.03.2015
Estul jud. Botosani pe cand cu acoperirea?

#102
bogdanels

bogdanels

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 24.09.2013
salut. eu sunt singurul caruia nu ii merge semnalul la tv in Bucuresti? zona Pacii. de vreo 4 ore nu mai merge tv-ul. dar netul merge.

#103
attis21

attis21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 832
  • Înscris: 01.12.2014
Sună la relati RCS RDS

#104
pleteab

pleteab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 18.06.2003

View Postdanut300, on 27 septembrie 2015 - 13:30, said:

Estul jud. Botosani pe cand cu acoperirea?
Nu este semnal semnal in orasele mari si tu vrei in est-ul Botosaniului ? MAI AI DE ASTEPTAT LA CUM SE MISCA LUCRURILE PE PUTIN 10 ANI DE ZILE

#105
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Nu te dezici nici de data asta, asa-i?
Continua asa, vei fi demascat de fiecare data.
Nu ca n-ar sti toti ca esti cel mai mare mincinos, dar e bine sa avem cat mai multe dovezi.

Attached File  Untitled.jpg   493.17K   39 downloads

View Postdanut300, on 27 septembrie 2015 - 13:30, said:

Estul jud. Botosani pe cand cu acoperirea?
Unde in estul orasului nu este acoperire?

Attached File  Untitled2.jpg   174.59K   62 downloads

Edited by danutz1, 03 December 2015 - 12:00.


#106
pleteab

pleteab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 18.06.2003

View Postdanutz1, on 03 decembrie 2015 - 11:57, said:

Nu te dezici nici de data asta, asa-i?
Continua asa, vei fi demascat de fiecare data.
Nu ca n-ar sti toti ca esti cel mai mare mincinos, dar e bine sa avem cat mai multe dovezi.

Attachment Untitled.jpg


Unde in estul orasului nu este acoperire?

Attachment Untitled2.jpg

View Postdanutz1, on 03 decembrie 2015 - 11:57, said:

Nu te dezici nici de data asta, asa-i?
Continua asa, vei fi demascat de fiecare data.
Nu ca n-ar sti toti ca esti cel mai mare mincinos, dar e bine sa avem cat mai multe dovezi.

Attachment Untitled.jpg


Unde in estul orasului nu este acoperire?

Attachment Untitled2.jpg
Vezi cum vorbesti apludacule de serviciu , ai nelamurii vorbeste cu DIGIHELP sa iti spuna povestea mea , nu estesemnal in IASI in locuinte si tu aburesti omul ca are in rural semnal , mergi pe la caseria RDS POATE TE DESPAGUBESTE DE BANII DE CARE AI FOST FURAT Posted Image

#107
mircea_kevin

mircea_kevin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 30.09.2012

View Postdanutz1, on 03 decembrie 2015 - 11:57, said:

Nu te dezici nici de data asta, asa-i?
Continua asa, vei fi demascat de fiecare data.
Nu ca n-ar sti toti ca esti cel mai mare mincinos, dar e bine sa avem cat mai multe dovezi.

Attachment Untitled.jpg


Unde in estul orasului nu este acoperire?

Attachment Untitled2.jpg

Băiețaș, dacă nu ști sa citești în limba romana,ÎNVAȚĂ!  omul se referea în estul județului Botoșani, nu în estul orașului Botoșani. Am impresia ca ori ești plătit să faci astfel de comentarii ori ai obsesie pentru digi

#108
kreeper

kreeper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 17.10.2008
Pana la urma timpul trece si nici eu nu am semnal in galati in locuinte. Am facut sesizari la fiecare 4-6 luni incepand din 2014 si pe zi ce trece problema e mai grava.

Initial aveam semnal slab in locuinta si netul se misca infect, dar pe strada era ok. Cu timpul s-a inrautatit treaba, am ajuns sa sun o persoana de 2-3 ori cand am nevoie, pt ca fie nu face legatura, fie imi zice ca abonatul nu poate fi contactat desi nu are telefonul inchis, sau acum si mai des vorbesc 20-30 secunde apoi nu se mai aude nimic si se inchide... "Call ended". Trebuie sa sun iar si toate astea se intampla pe strada. Daca sun de acasa e un chin, aud apa borborosind in telefon sau sunete ciudate, trebuie sa inchid sa sun iar, si tot asa.. De net.. ce sa mai zic...

Mentionez ca am din 2013 -  3 abonamente toate DON. Si sunt client RCS-RDS din 2008-2009

La fel si parintii mei care au celelalte 2 abonamente sunt foarte nemultumiti de calitatea serviciilor de voce. Daca nu se rezolva pana in iunie renunt la abonamente ca se expira perioada contractuala.

Ai auzit @DIGI_Helper ?

Edited by kreeper, 10 April 2016 - 20:30.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate