Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 

Oare va ajunge islamul si in Romania?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
142 replies to this topic

#109
RUN_SLOWLY

RUN_SLOWLY

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 29.11.2014

 vio69a, on 24 ianuarie 2015 - 19:23, said:

Sophie...critica e una si o fac si eu si altii  in stil civilizat, a spune ca "faci pipi cu bolta pe o religie" este altceva.

Continua sa fi tu insuti Sophie, ca nici tie nu-ti plac vulgaritatile.
eu cred ca am fost chiar elegant, avand in vedere ipocrizia in care se învârt marii "guru" ai religiilor.

#110
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013

 vio69a, on 24 ianuarie 2015 - 19:23, said:

Sophie...critica e una si o fac si eu si altii  in stil civilizat, a spune ca "faci pipi cu bolta pe o religie" este altceva.
Asta face parte din ciclul "a critica derivele islamului e una, a caricaturiza sfântul profet e alta"... :rolleyes:
Nu, nu există libertate "à deux mesures", cu dublă măsură, cum spun francezii.
Nu-mi plac vulgarităţile, dar e dreptul altuia să facă uz de ele dacă aşa simte.

#111
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

 RUN_SLOWLY, on 24 ianuarie 2015 - 19:41, said:

eu cred ca am fost chiar elegant, avand in vedere ipocrizia in care se învârt marii "guru" ai religiilor.
inca nu ai ajuns sa citesti cum guru cerea pe forum Softpedia exterminarea statelor in numele lui Allah
lipsa consecventei in discutii ai surprins-o destul de bine, e ipocrizie

Edited by ThinkAbout, 24 January 2015 - 19:50.


#112
Captcha

Captcha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.10.2013

 vio69a, on 24 ianuarie 2015 - 16:10, said:

Si eu care puteam sa jur si romanii ca si multe alte state moderne se bazeaza pe atei care sa impinga inainte caruta in ciuda frnelor
ce le pune religia si a sabotajului direct al habotnicilor din toate sectele si religiile

Oare nu a venit timpul ca aceasta cantitate neglijabila sa inceapa sa traiasca din ceea ce produce maretul sistem religios ??
Ca invers e decand lumea ....palmasii tin in viata religiosii
Debitezi pafarnisme, ca o buna marxista ateista.
Progresul maxim al civilizatiei europene a fost atins in perioada cand imboldul crestin era cel mai puternic. Mai toate orasele medievale s-au ridicat spectaculos, s-a dezvoltat comertul transalpin si maritim, au aparut primele universitati si fusesera construite fortificatii impresionante.

#113
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Lasa...lasa...atunci buchea era cartea sfanta, popa era si invataor si avocat si scriitorul scrisorilor spre front
sau a citirii lor nevestelor, era si putin doctor  si foarte, foarte mult....OM

Atunci preotii cautau sa destepte lumea, azi sa o indobitoceasca

#114
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Elif Memet, 18 ani,  eleva in ultimul an de studiu la Liceul International de Informatica, a adus Romaniei, Constantei si comunitatii musulmane  din Romania, o frumoasa performanta.
Participând la un concurs de eseuri, a obtinut cea mai buna clasare a unui elev din Europa.
Rezultat remarcabil in fata a 1000 de concurenti din 65 de tari.
Eseul de 2.000 de cuvinte a avut ca  tema „Cum se poate eradica sărăcia globală de către cetăţenii lumii?“.
Solutia oferita de eleva din Constanta propune microfinantarile in agricultura Africii subsahariene, cu spriijn guvernamental, dupa modelul de creditare deja existent în sistemul bancar.

Premiul a fost trei zile excursie in America si 300 de dolari.
Care va fi inmanat la Casa Alba.
Sora ei Sevda este si ea o eleva eminenta.
Studenta in anul 5 al facultatii de medicina a Universitatii Ovidius din Constanta


Attached File  Elif Memet.jpg   30.97K   9 downloads Attached File  elif mehmet.jpg   91.01K   12 downloads Attached File  elif memet-2.jpg   45.54K   12 downloads

Edited by vio69a, 01 February 2015 - 22:09.


#115
altul2

altul2

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,738
  • Înscris: 22.09.2013

 vio69a, on 01 februarie 2015 - 22:03, said:

Elif Memet, 18 ani,  eleva in ultimul an de studiu la Liceul International de Informatica, a adus Romaniei, Constantei si comunitatii musulmane  din Romania, o frumoasa performanta.
Participând la un concurs de eseuri, a obtinut cea mai buna clasare a unui elev din Europa.
Rezultat remarcabil in fata a 1000 de concurenti din 65 de tari.
Eseul de 2.000 de cuvinte a avut ca  tema „Cum se poate eradica sărăcia globală de către cetăţenii lumii?“.
Solutia oferita de eleva din Constanta propune microfinantarile in agricultura Africii subsahariene, cu spriijn guvernamental, dupa modelul de creditare deja existent în sistemul bancar.
Acuma sigur nu vreau sa bag de vina, dar asta nu prea are nimic specific musulman.
Daca zicea ca sa se descopere niste petrol in Africa urmand ca in 10-20 de ani sa ajunga toata Africa un Dubai, era mult mai musulmanic.

Asa unde sa se pompeze bani? In Africa de Sud?
Pai nu acolo mor de foame si sete ci in desert. In desert ce agricultura sa faca? Acolo daca exista petrol bine daca nu. nu.
Ce comisie i-a dat premiul? Probabil ceva charlie.

Edited by altul2, 02 February 2015 - 07:38.


#116
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

 altul2, on 02 februarie 2015 - 07:37, said:

Acuma sigur nu vreau sa bag de vina, dar asta nu prea are nimic specific musulman.

Vezi tu ?
Iubesti cliseele.
Cum arata specific un musulman ? cu cutitul in dinti ?
cum arata specific un evreu?
Cu punga de bani la brau ?
Dar un crestin ?
In patru labe facand matanii ??

dar stii ce....ma bucur ca esti crestin

#117
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

 vio69a, on 01 februarie 2015 - 22:03, said:

Elif Memet, 18 ani,  eleva in ultimul an de studiu la Liceul International de Informatica, a adus Romaniei, Constantei si comunitatii musulmane  din Romania, o frumoasa performanta.
Participând la un concurs de eseuri, a obtinut cea mai buna clasare a unui elev din Europa.
Rezultat remarcabil in fata a 1000 de concurenti din 65 de tari.
Eseul de 2.000 de cuvinte a avut ca  tema „Cum se poate eradica sărăcia globală de către cetăţenii lumii?“.
Solutia oferita de eleva din Constanta propune microfinantarile in agricultura Africii subsahariene, cu spriijn guvernamental, dupa modelul de creditare deja existent în sistemul bancar.

Premiul a fost trei zile excursie in America si 300 de dolari.
Care va fi inmanat la Casa Alba.
Sora ei Sevda este si ea o eleva eminenta.
Studenta in anul 5 al facultatii de medicina a Universitatii Ovidius din Constanta


Elif Memet.jpg elif mehmet.jpg elif memet-2.jpg

Asa si ?? Ce legatura are fata asta cu islamul ? Nu a invatat la o scoala islamica ci una romaneasca . Doar pt ca are nume turcesc gata , ai facut-o musulmanca ! Nicaieri nu se mentioneaza ca ar fi musulmanca iar meritele ei nu le datoreaza islamului .
Iar incurci voit religia cu etnia desi ti s-a atras atentia de mai multe ori .

#118
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Romania a ales un mod original de a incuraja integrarea nusulmanilor, de a continua convietuirea in bune conditii de sute de ani, a educa tanara generatie in valorile specifice unui stat de drept....

incepand din anul scolar 2014-2015, orele de religie islamica nu se vor mai preda, iar orele de limba turca se vor injumatati.
In schimba va continua indobitocirea ortodoxa in scoli cu icoane, popi si sperietoarea elevilor cu Iadul daca nu cred destul.

"Dulce Romanie "....ce gust amar imi lasi cateodata....

[ http://www.frontpress.ro/wp-content/uploads/2014/02/musulmani-romania.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#119
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

 vio69a, on 02 februarie 2015 - 17:35, said:

Romania a ales un mod original de a incuraja integrarea nusulmanilor, de a continua convietuirea in bune conditii de sute de ani, a educa tanara generatie in valorile specifice unui stat de drept....

incepand din anul scolar 2014-2015, orele de religie islamica nu se vor mai preda, iar orele de limba turca se vor injumatati.
In schimba va continua indobitocirea ortodoxa in scoli cu icoane, popi si sperietoarea elevilor cu Iadul daca nu cred destul.

"Dulce Romanie "....ce gust amar imi lasi cateodata....

[ http://www.frontpress.ro/wp-content/uploads/2014/02/musulmani-romania.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

  Orele de religie islamica nu contin indobitocire . Nuuuuu...
In islam nu exista rai in care bei vin  si te f**i incontinuu ca barbat (ca de femei a uitat Allah sa le mentioneze in rai ele fiind locuitorii majoritari ai iadului ), mai ales daca ucizi necredinciosi pe calea lui Allah , in islam nu exista  iad in care iti jupoaie pielea,si femei torturate agatate de sani ,  nu exista serpi mormantului care te chinuie daca nu ii stii numele lui Mohamed , nu exista indobitocirea femeii ca valoreaza cat o jumate de barbat si la mostenire si la marturie , ca e impura si anuleaza rugaciunea , ca are nevoie de 4 martori la viol ca daca nu e vinovata de adulter si e biciuta , ca ispiteste barbatul daca nu isi acopera mecla ca asta de mai sus ce isi acopera mecla cu steagul Romaniei !!

Nuuuuu...... in islam nu exista indobitocire , nu exista , nuuuuu......

Viorico ce gust amar lasi intotdeauna...

Edited by mihaela5, 02 February 2015 - 17:55.


#120
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Voiam sa scriu aceste randuri la vremea potrivita, dar de...m-am luat cu altele si am uitat.

Este vorba de Ali Osman Becmambet
Cand a plecat intr-o lume mai buna avea 101 ani...
Ali Osman Becmambet este erou naţional al tatarilor din Dobrogea, presedinte de onoare al Uniunii Democrate a Tatarilor Turco – Musulmani din Romania.
Imam respectat al comunităţii musulmane din Dobrogea, Ali Osman Becmambet şi-a petrecut 12 ani în temniţele comuniste.
Practic toata viata a dedicat-o comunitatii, nebeneficiind,- nu de onoruri, nu de avantaje materiale, nu de joburi.
A primit titlul de catatean de onoare al localitatii Murfatlar

[ http://lideruldeopinie.ro/wp-content/uploads/2013/07/Ali_Osman_Becmambet.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by vio69a, 02 February 2015 - 18:42.


#121
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013

 mihaela5, on 02 februarie 2015 - 17:53, said:

ce isi acopera mecla cu steagul Romaniei !!
De fapt poza originală apare pe Washington Post şi este a unei muslimance din Franţa...însă o anume persoană, nu ştim sigur cine (:rolleyes:) a modificat culorile steagului încât să apară ca fiind ale României!

[ https://adnanramin.files.wordpress.com/2013/08/hijab-france-armenpress.jpg?w=652 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#122
robinudabout

robinudabout

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 28.01.2015
islamul nu va ajunge niciodata sa reprezinte o putere in Romania, fiindca poporul roman este unul crestin-ortodox.

#123
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

 robinudabout, on 02 februarie 2015 - 21:52, said:

islamul nu va ajunge niciodata sa reprezinte o putere in Romania, fiindca poporul roman este unul crestin-ortodox.

Domnul meu,,,asa este ...ce sa faci ? nu le poti avea pe toate.

 Tinkerbelle, on 02 februarie 2015 - 20:41, said:

De fapt poza originală apare pe Washington Post şi este a unei muslimance din Franţa...însă o anume persoană, nu ştim sigur cine (Posted Image) a modificat culorile steagului încât să apară ca fiind ale României!


Regret ca nu am fost pe faza....era misto....
http://www.frontpres...cu-pulbere.html

Edited by vio69a, 02 February 2015 - 22:33.


#124
Captcha

Captcha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.10.2013
-------- Musulmanii din Romania ameninta cu revolta: “Daca ne suparati, Dobrogea o sa fie un butoi cu pulbere
„Eu atâta spun pentru cei care au ceva cu tătarii: dacă ne supăraţi, Dobrogea o să fie un butoi cu pulbere aşa că liniştiţi-vă”, este unul din multele mesaje de ameninţare postate la un articol pe această temă apărut în ziarul Ziua de Constanţa. „Trebuie să fie predată religia musulmană în şcoli, aşa a fost de sute de ani şi aşa va fi de acum înainte. Care este problema că se aude glasul imamului care cheamă lumea la rugăciune? Aşa cum suportăm clopotele, aşa va trebui să tolerăm şi chemarea musulmană la rugăciune. În Dobrogea până acum 200 de ani turcii şi tătarii erau majoritari”, comentează alt musulman anonim. --------

Mah, astia chiar si-o cauta cu lumanarea. Se inseala daca au impresia ca romanii vor sta cu pantalonii in vine ca vesticii.
Eu cu cea mai mare placere as trimite un mahomedan dinasta turbat la cele 72 de virgine.

#125
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Si mai scrie in articolul ala:
"Daca pe noi nu ne deranjeaza cand bat clopotele nu vadem de ce deranjeaza chemarea  la rugaciune a muzeinului."
O observatie corecta, asa cum multi romani au scris in comentariile la articol

mai jos chemarea la rugaciune la moscheea renovata din Medgidia
cum vedeti nu se prea inghesuie credinciosi.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ryMgGEzPV_E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

si un dans tatar executat de fete cu ocazia Festivalului portului, dansului si cantecului turco-tatar 2012

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Z5Dxp99IlJA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#126
robinudabout

robinudabout

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 28.01.2015

 vio69a, on 02 februarie 2015 - 22:32, said:

Domnul meu,,,asa este ...ce sa faci ? nu le poti avea pe toate.


nici ca am avea nevoie !

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate