Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 

Instalare/mutare aplicatii pe card

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Est3ryk

Est3ryk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 02.05.2014
Revin cu o alta problema, referitoare tot la aplicatii, mai exact jocuri, jocuri gen PES 13 sau FIFA 14, in general jocuri care ajung sa depaseasca 1 GB. Memoria telefonului fiind de 2,33 GB (LG Optimus L9 - peste tot scrie ca are memorie interna 4 GB, dar in fine) as vrea sa mut jocurile pe cardul de memorie care e de 8 GB, pentru ca raman cu foarte putin spatiu in telefon, iar problema este ca nu le pot muta DE TOT pe card, adica ii dau mutare pe card dar imi elibereaza doar vreo 20-30 MB. Am incercat cu APP2SD iar sub aplicatie scrie "This app contains Auto Start Task", si il gasesc la categoria "Should Not Move", cum spuneam, daca il mut nu se schimba mare lucru. Cum as putea sa le mut de tot pe card?

#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008

 Est3ryk, on 04 iunie 2014 - 13:34, said:

Memoria telefonului fiind de 2,33 GB (LG Optimus L9 - peste tot scrie ca are memorie interna 4 GB, dar in fine)
Memoria de 4GB e ocupata si de sistemul de operare, nu e disponibila in intregime pentru utilizator.

 Est3ryk, on 04 iunie 2014 - 13:34, said:

...as vrea sa mut jocurile pe cardul de memorie care e de 8 GB, pentru ca raman cu foarte putin spatiu in telefon, iar problema este ca nu le pot muta DE TOT pe card, adica ii dau mutare pe card dar imi elibereaza doar vreo 20-30 MB. Am incercat cu APP2SD iar sub aplicatie scrie "This app contains Auto Start Task", si il gasesc la categoria "Should Not Move", cum spuneam, daca il mut nu se schimba mare lucru. Cum as putea sa le mut de tot pe card?
In primul rand trebuie sa rootezi telefonul, dupa care poti incerca FolderMount de pe xda-developers.com. Aplicatia asta va pacali sistemul de operare astfel incat sa poti "extinde" directoarele cu datele aplicatiilor si pe cardul de memorie.

#3
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,421
  • Înscris: 16.03.2011
mai ai si gl to sd,tot root ai nevoie

#4
tibi346

tibi346

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 871
  • Înscris: 14.02.2010
Daca viteza de transfer a cardului este mica, aplicatiile vor rula greu de pe card. S-ar putea si asta sa fie o problema. De exemplu, pentru a putea salva pozele si filmarile direct pe card, la telefonul meu, imi recomanda card cu viteza mare de transfer, de tip 10; asa imi merge bine.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate