Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...
 Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?
 

Serviciile video de la ORANGE

- - - - -
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#19
boschetarul

boschetarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 28.07.2005
foarte bune linkurile , mai aveti ???

#20
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005

View Postboschetarul, on Dec 26 2005, 21:53, said:

foarte bune linkurile , mai aveti ???

Foarte bune ptr ce telefon?

#21
boschetarul

boschetarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 28.07.2005
nokia 6680 , moto v1050 ,e1000. testat . Am wap unlimited si in loc de "wsp..." am pus "http".

#22
Spiritul

Spiritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,510
  • Înscris: 13.09.2004
io cred ca unii fac pe prostii pe acilea ....  :nonobad:

#23
nsec

nsec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 11.10.2004

View PostSpiritul, on Dec 28 2005, 17:15, said:

io cred ca unii fac pe prostii pe acilea ....  :nonobad:

eu tot nu inteleg care e problema ta ... ai vreo problema ? ai angajat detectivi particulari sa vezi ce e cu numarul ala de telefon ? stai calm nelu` ... de o saptamana tot cu linkurile alea ai ...
daca linkurile functioneaza care e problema ta ?

#24
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Lasa-l ma sa traiasca...
Ii e si lui ciuda ca merge streamingul folosind linkurile respective si nu au fost furnizate de el. Si cat de tare incerca sa ne convinga ca nu stim ce vorbim. Pe K700i am vazut si eu cum merge si merge chiar surprinzator de bine avand in vedere ca nu are EDGE (in schimb are GPRS clasa 10)

Edited by onlyone, 29 December 2005 - 03:24.


#25
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005
am incercat cu un nokia 6600 cu http:// si imi deschide real player dar imi da "unable to connect to server, not enough bandwich" asta cu un wap unlimited de la orange!
solutii?

#26
nsec

nsec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 11.10.2004
pentru wap unlimited incearca sa folosesti wsp:// in fata ! dar vezi daca iti merge pe apn internet !

#27
Spiritul

Spiritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,510
  • Înscris: 13.09.2004

View PostkraMMer, on Dec 29 2005, 03:54, said:

am incercat cu un nokia 6600 cu http:// si imi deschide real player dar imi da "unable to connect to server, not enough bandwich" asta cu un wap unlimited de la orange!
solutii?

nu are legatura ... Real Playerul tau nu aloca destula banda pentru trasfer ...
descarca de pe Orange World ... PV Player ... de la sectiunea video ... si o sa mearga ...

PS:da sunt eu ofticos ... ce sa-i faci

View Postnsec, on Dec 29 2005, 11:36, said:

pentru wap unlimited incearca sa folosesti wsp:// in fata ! dar vezi daca iti merge pe apn internet !

+ pe apn internet plateste ...

Edited by Spiritul, 29 December 2005 - 12:44.


#28
vladandrei

vladandrei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 30.12.2005
Am incercat linkul cu http:// pe SPV 500 si merge destul de bine. Are idee cineva cat costa?:). Si off topic are cineva C600? ca imi place Smartphone si am invatat multe pe el de cand am c500 si mi se pare un telefon inteligent. Multi se uita la telefonul meu ca la masini straine :w00t:

#29
GabiDark

GabiDark

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 01.10.2005
am nokia 6230i wap prin  gprs de la orange .. la inceput nu mi-a mers...incerca sa se connecteze la vodafone.com .. a trebuit sa fac niste modificari la video streaming .. si acum merge perfect ;)

#30
mihailco

mihailco

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 07.09.2005
Ce setari ai facut ca eu nu i-am dat de cap? (Nokia 6230i)

#31
Spiritul

Spiritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,510
  • Înscris: 13.09.2004

View Postmihailco, on Jan 2 2006, 19:17, said:

Ce setari ai facut ca eu nu i-am dat de cap? (Nokia 6230i)

la naiba ... degeaba aveti internet oameni buni

trebuie doar a cauti la sursa ...


hai da un click aici si fa setarile

#32
mihailco

mihailco

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 07.09.2005

View PostSpiritul, on Jan 2 2006, 20:20, said:

la naiba ... degeaba aveti internet oameni buni

trebuie doar a cauti la sursa ...
hai da un click aici si fa setarile

Link-ul ala e fumat problema mea este ca  media playerul cand incerc sa fac setarile imi spune ca "providerul este necunoscut si sa contactez furnizorul de servicii" d-aia eram interesat sa vad ce setari a facut sa-i mearga altfel nu mai postam degeaba sau sa-i stressez pe altii cu intrebari inutile.Oricum mersi de ajutor.
@GabiDark : astept raspuns pe pm daca deranjez (n6230i v.03.50)

#33
voltaire

voltaire

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.01.2006
cu k700i si k500i am incercat si eu si merge, chestie ciudata e ca nu merge si cu k508i, am inteles ca mai intai trebuie sa-l bage orange in baza de date mai intai, apoi sa sper si eu la un pic de streaming

#34
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005

View Postvoltaire, on Jan 12 2006, 01:03, said:

cu k700i si k500i am incercat si eu si merge, chestie ciudata e ca nu merge si cu k508i, am inteles ca mai intai trebuie sa-l bage orange in baza de date mai intai, apoi sa sper si eu la un pic de streaming

Ok, ai incercat cu link direct? Sau nu? Ca asta ne intereseaza pe toti. Vreau si eu sa stiu daca in timp ce se face streaming are loc vre-o verificare a tipului de aparat care receptioneaza.

#35
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004

View Postonlyone, on Jan 12 2006, 03:55, said:

Ok, ai incercat cu link direct? Sau nu? Ca asta ne intereseaza pe toti. Vreau si eu sa stiu daca in timp ce se face streaming are loc vre-o verificare a tipului de aparat care receptioneaza.


Nu are loc nici o verificare in timpul streaming-ului, doar la accesarea lui.

#36
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005

View Postdjadi21, on Jan 12 2006, 16:42, said:

Nu are loc nici o verificare in timpul streaming-ului, doar la accesarea lui.

Cat de sigur esti de treaba asta?
Te intreb ptr ca in urma unei intrebari pusa de mine catre centrul de asistenta sony ericsson, am primit urmatorul raspuns:
"We would like to inform you that, the Sony Ericsson K300i, K500i and K700i mobile phones support the same streaming capabilities."
Acum treaba sta asa: cand incerc sa intru pe streaming prin link direct cu k300i, imi zice "tip necunoscut" ceea ce inseamna ori ca este o compresie pe care telefonul nu o stie in fluxul .3gp ori se identifica telefonul din prima ca fiind k300i si primeste un fel de "acces deny" de la fluxul video.

M-a mai pus pe ganduri si ce zicea si un ante-postator, care a incercat cu un SE k508i, care este un k500i modificat la design un pic si care nu a reusit sa vada nimic pe streaming....

(PS se stie ca ambele telefoane: k500i si k700i pot accesa fluxul video fara probleme)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate