Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15,
 La ce ora se deschid urnele ?

Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C
 La multi ani @SorinGT!

Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi
 Cum deschid rezervor WC Geberit s...

Folie protectie solara efect mirror

Mașina electrica vs. maș...

Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...
 

Noua Skoda Superb

- - - - -
  • Please log in to reply
208 replies to this topic

#127
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
E superba, nu mare! :D
Parca-mi pare rau ca mi-am luat Octavia si nu am mai asteptat un pic... as mai fi pus 3000-4000 de euro pt Superb!  :wub:

Edited by ripper, 09 January 2008 - 23:39.


#128
ikst

ikst

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 19.06.2006
Spatele intr-o prima faza imi inspira Renault....
In rest pare OK.

#129
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
fata aduce a BMW spatele a Alfa Romeo ... masina arata superb !!! precum se si numeste :P
e mult peste la design fata de VW passat

" Skoda a publicat oficial primele fotografii cu noul model Superb, model ce va fi programat pentru lansare la Salonul Auto de la Geneva ce va avea parte intre 6 si 16 martie a acestui an.
Ca platforma are la baza pe cea de Volkswagen Passat ( ultimul model ), astfel modelul de varf al producatorului ceh va renunta la aspectul clasic si invechit de sedan in patru usi in favoarea noului stil promovat de constructorul german , cel de "notchback" in cinci usi.
Concurentii directi ai Skodei Superb vor fi Ford Mondeo, Opel Vectra si Renault Laguna.
Motorizarile disponibile pe Superb vor fi foarte diverse pe benzina si motorina incluzand si motoarele folosite pe VW Golf GT, 1.4TSI de 140 CP si 1.8 TSI de 160CP. "

http://www.automotor...08/index-2.html

#130
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Problema e ca o limuzina asa mare nu pare sa se potriveasca asa bine cu un motor cat o sticla de Dorna fara un pic (1.4). Ar trebui sa fie foarte bine antifonata...

#131
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
Mie imi pare ca aduce a saab mai ales din a 2-a si a 3-a poza :)

PS ti-am mai zis ca motorasul ala te rupe.

Edited by cornel001, 10 January 2008 - 22:45.


#132
clatarin

clatarin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 22.04.2007
skpda lagunapassatsuperb asa ar fi trebuit sa se numaesca ! ;)

#133
klaxx

klaxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 30.01.2008
Attached File  Skoda_Superb_01.jpg   222.24K   111 downloads
Attached File  Skoda_Superb_02.jpg   223.33K   100 downloads
Attached File  Skoda_Superb_04.jpg   204.65K   165 downloads  
Attached File  Skoda_Superb_03.jpg   174.78K   84 downloads      

CE CREDETI DESPRE NOUA SKODA SUPERB????:)

#134
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
cand apare in romania ?

#135
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,045
  • Înscris: 02.07.2007
dpdv estetic nu ma atrage cu mai nimic la exterior: mondeo, Passat, Mazda 6 sunt clar peste. Cel putin in opinia mea. Iar la interior probabil ala e nivelul de echipare cel mai ridicat.

#136
badegheo

badegheo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 21.10.2007
Place superbul dar nu prea aduce nimic nou....si sunt sigur ca o sa vina tot cu tractiune fata ca la VW... Daca venea cu tractiune spate , niste motoare puternice pe benzina era ceva care se cumpara ... Asa asta e un Passat cu stema schimbata si cu alt nume la model...Cu absolut nimic nu impresioneaza...

Cine stie , poate pretul va fi ok

#137
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,720
  • Înscris: 26.11.2001
Foarte stilizata, prea stilizata, iar in spate parca e Alfa-Romeo :)

La interior.. stilul VAG, adica spartan, dar functional.

Se va vinde ca painea calda in .ro :D

#138
akajohn

akajohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,814
  • Înscris: 15.07.2004
Nu cred ca se va aivnde in Romania foarte bine pentru ca in zona de pret unde se incadreaza exista VW Passat nou... Romanul e destul de fudul sa-si ia un Passat nou decat sa dea aceiasi bani  pe o Skoda, indiferent de avantajele suplimentare aduse de ea... deci nu ma astept sa aiba succes cum nici vechiul model nu a avut (foarte rar vezi vreo Skoda Superb pe strada in Romania)... Cred ca e o masina care se va vinde bine la companiile de Taximetre din Germania si alte tari unde e nevoie de masini incapatoare, confortabile si ieftine in intretinere si aici cred ca este peste VW Passat... insa daca imaginea conteaza, si in Romania numai despre asta e vorba, eu zic ca nu se va vinde...

#139
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
unit cu topicul deja existent

#140
Mate90

Mate90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 31.01.2007
deci e o masina hatchback sedan dupa cum functioneaza deschiderea portbagajului? :huh:

#141
badegheo

badegheo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 21.10.2007
nush care cum e treaba , dar daca porbagajul se va deschide cu tot cu luneta o sa fie o porcarie mare rau de tot. Cred ca asta e principala gresala la Skoda Octavia... Dar deh , sunt facute si ele cu cap , sa nu cumva sa iei octavia ci sa iei Jetta ;)

Numai marketing.

Superb avea porbagaj normal , sa vedem acum cum va fi.

Oricum ma repet ca masina asta daca venea cu tractiune spate era printre cele mai tari masini la ora actuala dpdv al pretului\calitatii\ofertei. Era imbatabila

#142
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,526
  • Înscris: 28.08.2003
Deoarece se stie, producatorii europeni de masini nu se inspira dupa nimic, originalitatea acestei masini este intradevar de laudat:

Attached File  2070227.002.1M.jpg   41.67K   49 downloadsAttached File  12142002142816.jpg   11.51K   49 downloads
Attached File  406_Coupe_V6_1.jpg   32.65K   60 downloads

Ar mai fi de adaugat poate Lincoln Zephyr si de ce nu forma stopurilor de la Jaguar XF.

Intradevar o masina originala.

Ma intreb daca purta o sigla asiatica, cum era oare primita de publicul roman. Tot cu aplauze?

#143
Mate90

Mate90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 31.01.2007
cred ca s-au facut asa de multe masini incat e foarte greu sa fii original.chiar daca un deigner face ceva original pentru el fara a se inspaira descopera ca unul a facut ceva asemanator inaintea lui.
chiar ar fi o tampenie sa puna portbagaj cu deschidere cu tot cu luneta la o asa zisa limuzina.om trai si om vedea...

#144
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,526
  • Înscris: 28.08.2003
Ceea ce nu inteleg eu nici sa ma bati este modul de a gasi circumstante atenuante producatorilor europeni: "Saracii de ei, s-au facut atat de mult modele incat e foarte greu sa fii original". Daca e vorba de coreeni sau japonezi tonul este altfel: "Au copiat de la europeni, nu sunt originali, nu au imaginatie, huoooo, etc".

Lucrurile sunt privite cu foarte mult subiectivism. Macar daca s-ar recunoaste acest lucru. E unul din motivele pentru care am incetat sa mai postez cum o faceam inainte.

Edited by Cristist50, 05 February 2008 - 00:19.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate