Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Noua Skoda Superb

- - - - -
  • Please log in to reply
208 replies to this topic

#199
valitudor

valitudor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,924
  • Înscris: 18.10.2003
Mi se pare firesc sa vorbesti daca ai habar despre subiect, dar in cazul tau se pare ca m-am inselat. Vad ca esti adeptul posturilor infantile si inepte (ala cu electronica e preferatul meu, dar nici asta nu-i de colea...). Ai tot dreptul din lume s-o demonstrezi in fiecare post, stai linistit, nu ti-l ia nimeni :). Iar daca iti inchipui ca m-as putea enerva ca tu sau oricare altcineva aveti o parere proasta despre o marca sau alta, nu-ti urez decat sa te maturizezi cat mai repede

Edited by valitudor, 16 February 2012 - 19:51.


#200
voposphere

voposphere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 13.03.2010

 valitudor, on 16th February 2012, 19:49, said:

Mi se pare firesc sa vorbesti daca ai habar despre subiect, dar in cazul tau se pare ca m-am inselat. Vad ca esti adeptul posturilor infantile si inepte (ala cu electronica e preferatul meu, dar nici asta nu-i de colea...). Ai tot dreptul din lume s-o demonstrezi in fiecare post, stai linistit, nu ti-l ia nimeni :). Iar daca iti inchipui ca m-as putea enerva ca tu sau oricare altcineva aveti o parere proasta despre o marca sau alta, nu-ti urez decat sa te maturizezi cat mai repede

fiecare se maturizeaza cand doreste.

deocamdata tu nu esti capabil sa intelegi ca unora le plac anumite lucruri din puct de vedere tehnic , dar stilistic nu. pentru tine daca masina e fiabila si merge e si frumoasa.

uite ca nu e asa. sunt masini bune si urate ca dracu (superb) si masini frumoase sau foarte frumoase si proate si nefiabile ca toti dracii (vezi 90% din modelele alfa romeo)


pe langa toate astea tu nu esti capabili sa pricepi ca unii oameni au pareri diferite si ca orice spun ei pe un forum spun EVIDENT din punctul lor de vedere.

#201
valitudor

valitudor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,924
  • Înscris: 18.10.2003
Cand spui ca Superb este urat pot fi de acord cu tine. De fapt chiar sunt, pt ca mie nu-mi place. Cand spui ca majoritatea modelelor de AR sunt frumoase, pot fi din nou de acord cu tine. Chiar sunt, pt ca mie imi plac. Dar chiar daca n-as fi fost de acord cu tine, ti-as fi respectat opinia, subiectiva, evident. dar e a ta si e la fel de subiectiva ca a mea, ca fiecare e cu placerile lui
Dar cand spui ca platforma B6-ului este mai proasta decat a B5.5-ului pentru ca A4 este mai mare decat Golf, nu pot decat sa rad, iar asta n-are de-a face cu punctul tau de vedere sau subiectivismul meu...  :lol:

P.S. Din pacate nu ne maturizam cand vrem, ci cand putem

Edited by valitudor, 16 February 2012 - 20:49.


#202
voposphere

voposphere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 13.03.2010

 valitudor, on 16th February 2012, 20:48, said:

Cand spui ca Superb este urat pot fi de acord cu tine. De fapt chiar sunt, pt ca mie nu-mi place. Cand spui ca majoritatea modelelor de AR sunt frumoase, pot fi din nou de acord cu tine. Chiar sunt, pt ca mie imi plac. Dar chiar daca n-as fi fost de acord cu tine, ti-as fi respectat opinia, subiectiva, evident. dar e a ta si e la fel de subiectiva ca a mea, ca fiecare e cu placerile lui
Dar cand spui ca platforma B6-ului este mai proasta decat a B5.5-ului pentru ca A4 este mai mare decat Golf, nu pot decat sa rad, iar asta n-are de-a face cu punctul tau de vedere sau subiectivismul meu...  :lol:

P.S. Din pacate nu ne maturizam cand vrem, ci cand putem

eu nu am spus ca platforma b6 e mai proasta decat b5.5

eu am spus ca platforma b5.5 e derivata din o platforma dedicata unei masini din clasa Passat , respectiv a4. si ca b6 e derivata din o platforma a unei masini din o clasa mai mica.  si am mai spus ca eu consider ca atunci cand faci o masina din clasa passat sa o faci pe o platforma dedicata pentru clasa respectiva , NU sa te calicesti , sa iei o platforma de la o masina mai mica , sa o lungesti si sa o latesti si sa o pui in productie pentru o masina mai mare.

eu consider ca nu e normal. atata tot. nu am spus ca asta se intampla doar la VW , insa despre asta vb noi acum.

#203
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,901
  • Înscris: 31.03.2003
mai vali, cum sa fie urata superba ?

[ http://img836.imageshack.us/img836/7168/dsc5578.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#204
voposphere

voposphere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 13.03.2010

 oaspetele, on 19th February 2012, 16:34, said:

mai vali, cum sa fie urata superba ?

[ http://img836.imageshack.us/img836/7168/dsc5578.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

nu are nici o linie fluenta... parca e facuta din bucati cu stil diferit. ca sa nu mai zic de grila aia mica sus si aia foarte mare jos la proiectoare.

la spate sa nu mai vb... e o pocitanie. totusi modelul combi e mai ok decat sedanul

#205
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,901
  • Înscris: 31.03.2003
Ai vazut spatele combiului ?
Eu recunosc ca nu e o frumusete, dar nici urata nu-i poti spune.
Plus ca nu ma mai prea intereseaza cum arata masina pe afara.
:)

#206
voposphere

voposphere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 13.03.2010

 oaspetele, on 19th February 2012, 20:18, said:

Ai vazut spatele combiului ?
Eu recunosc ca nu e o frumusete, dar nici urata nu-i poti spune.
Plus ca nu ma mai prea intereseaza cum arata masina pe afara.
:)

da am vazut spatele combiului. de aia am spus ca e mai ok decat cel al sedanului. sedanul e de a dreptul hidos.

#207
valitudor

valitudor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,924
  • Înscris: 18.10.2003

 oaspetele, on 19th February 2012, 16:34, said:

mai vali, cum sa fie urata superba ?
Nu ma da pe spate cu frumusetea, de fapt nu sunt multe masini din clasa medie frumoase. E mai urata ca unele si mai frumoasa ca altele (mult mai frumoasa ca Passat B7 spre exemplu). Insa n-as ezita nici o clipa sa le cumpar pe oricare dintre ele. Interiorul e ma mult decat ok, asa ca nici pe mine nu prea ma intereseaza exteriorul, decat daca ar fi cu adevarat urata, ceea ce nu e cazul aici.

#208
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
sincer si mie mi se pare urata.
Dar interiorul si spatiul...Dumnezeule...spatiul ......

Mi se pare masina de familie ideala. Gen Duster. So ugly you love it!

#209
polter

polter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 31.07.2008
Nu inteleg ce tot comentati ca e urit/frumos cind noi ca oameni suntem diferiti si avem gusturi diferite.Uni scriu aici doar ca sa se afle in treaba macar de ar gindi putin inainte de a scrie.
Unele lucruri nu au cum sa fie comentate cita vreme aspectele de design sunt pe gustul fiecaruia dintre noi.
Daca s-ar vorbi despre ergonomie ,fiabilitate ar fi mai bine ....lucruri fixe ce conteaza pentru toti indiferent de marca ,culoare ,etc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate