Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!
 zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15,

La ce ora se deschid urnele ?
 Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C

La multi ani @SorinGT!
 Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi

Cum deschid rezervor WC Geberit s...
 

M-am speriat de ce am citit, ar putea fi exact asa?

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
blacktiti89

blacktiti89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 25.05.2009
Am gasit asta din intamplare si, pus in contextul actual, e destul de infricosator, adica s-ar potrivi. O sa dau link-ul complet si apoi o sa citez exact pasajele care m-au pus pe ganduri:
http://www.romaniatv...zut_143430.html
(ps: Stiu ca e  a 2-a oara cand dau link la site-ul respectiv, dar jur ca nu fac reclama, n-am nicio treaba, asa s-a nimerit!)
,,națiunea galbenă va căpăta o mare putere de la un urs puternic cu care s-au culcat."
-China este aliata cu Rusia si o sustine. Se opune sanctiunilor economice din ce am citit pe net, deci sunt aliati...Oricum, daca dai pe google ,,China Russia" gasesti o gramada de site-uri care sustin exact asta: China si Rusia sunt mai nou aliati...

Un alt citat:
,,Acești doi tirani puternice nu vor reuși să-și facă planul, ei nu reușesc să împartă lumea în două. Dar faptele lor aduc boală mare, lasand mulți morți..."
Nota: E scris gresit pe site, tebuia ,puternici", nu ,,puternice".

1),,Tirani": De ce nu ,,regi" ca in alte citate de-ale ei?? China e regim comunist, condus de un ,,tiran", adica de un dictator. Rusia nu e dictatura, dar e destul de aproape de aceasta definitie(Putin conduce si controleaza tot, el e presedinte de o gramada de ani. Chiar si cand a fost premier, tot el conducea de fapt tara)
2)Poate fi o referinta la un razboi biologic? ,,Faptele lor aduc boala mare"....arme biologice...cine stie ce virusi detin aceste doua state(ca si altele, sunt convins!) prin laboratoare ultrasecrete, modificate genetic, gata de a fi eliberate...
-Tot pe site, pare ca se profeteste despre extraterestri:
,,un șarpe de argint vine din văzduh și va vărsa oameni de gen necunoscut."+ ce scrie in continuare

-Se refera la o nava spatiala? Din ce am citit pe net(desi, nefiind pasionat de subiect, am gasit mai mult asa, din intamplare) exista extraterestri umanoizi(la fel ca noi)....In doua locuri am gasit exact fraza asta(intr-o emisiune, probabil o ,,scapare" de la cineva care stia ,,ceva", si in Ancient Aliens) ,,oamenii de pe alte planete".

Nu insist pe acest citat, e mai important ce am scris la inceputul postarii...
  Exista 3 variante, care e corecta?
1) E o porcarie, sunt coincidente si nimic mai mult, se interpreteaza, se fac suprapuneri nejustificate. Sau poate nu a existat o astfel de carte/persoana, ci totul a fost creat/imaginat exact pentru scopul de a induce panica, de publicitate, etc.(exact ca si cu emisiunile de tip ,,reality show" ca de exemplu: ,,Copii contra Parinti", ,,Ochii din umbra", etc.)
2)Poate se refera la o perioada din viitor in care situatia va fi similara cu cea din prezent sau mai grava si atunci va fi exact cum scrie acolo...
3)Se refera la zilele astea!

PS: Se pare ca lucrurile se mai linistesc, Rusia nu vrea razboi neaparat, altfel era deja prin Ungaria!! Nu a ocupat Ucraina, nici macar zonele separatiste pro-ruse. Desi pare ca ii sustine pe pro-rusi, nu a lansat o invazie masiva pentru a le asigura victoria. China nu a sustinut Rusia decat la nivel declarativ, nu si militar. Inseamna asta ca variant numarul 2 e valabila? Ca intr-un viitor speram cat mai indepartat, vor fi conducatori insetati de sange care chiar isi vor dori sa cucereasca lumea si vor face un razboi de cucerire?
Am incercat mai sus sa analizez cam la ce s-ar fi putut referi cele scrise pe site-ul respectiv...subiectul e la ,,Dezbateri paranormale"...:) Ce parere aveti despre asta, care varianta e corecta? Idei?

#2
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,795
  • Înscris: 09.05.2005
Oh, Nostradamus ar fi invidios... :)

#3
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Oricum nu ne-am mai luat la bataie calumea de ceva timp.

#4
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,914
  • Înscris: 10.12.2006
Mama Omida se invarte in mormant.

#5
CRENGHI

CRENGHI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 25.01.2014

View Postblacktiti89, on 08 mai 2014 - 17:30, said:

Am gasit asta din intamplare si, pus in contextul actual, e destul de infricosator, adica s-ar potrivi. O sa dau link-ul complet si apoi o sa citez exact pasajele care m-au pus pe ganduri:
http://www.romaniatv...zut_143430.html
(ps: Stiu ca e  a 2-a oara cand dau link la site-ul respectiv, dar jur ca nu fac reclama, n-am nicio treaba, asa s-a nimerit!)
,,naţiunea galbenă va căpăta o mare putere de la un urs puternic cu care s-au culcat."
-China este aliata cu Rusia si o sustine. Se opune sanctiunilor economice din ce am citit pe net, deci sunt aliati...Oricum, daca dai pe google ,,China Russia" gasesti o gramada de site-uri care sustin exact asta: China si Rusia sunt mai nou aliati...

Un alt citat:
,,Aceşti doi tirani puternice nu vor reuși să-şi facă planul, ei nu reușesc să împartă lumea în două. Dar faptele lor aduc boală mare, lasand mulţi morți..."
Nota: E scris gresit pe site, tebuia ,puternici", nu ,,puternice".

1),,Tirani": De ce nu ,,regi" ca in alte citate de-ale ei?? China e regim comunist, condus de un ,,tiran", adica de un dictator. Rusia nu e dictatura, dar e destul de aproape de aceasta definitie(Putin conduce si controleaza tot, el e presedinte de o gramada de ani. Chiar si cand a fost premier, tot el conducea de fapt tara)
2)Poate fi o referinta la un razboi biologic? ,,Faptele lor aduc boala mare"....arme biologice...cine stie ce virusi detin aceste doua state(ca si altele, sunt convins!) prin laboratoare ultrasecrete, modificate genetic, gata de a fi eliberate...
-Tot pe site, pare ca se profeteste despre extraterestri:
,,un șarpe de argint vine din văzduh și va vărsa oameni de gen necunoscut."+ ce scrie in continuare

-Se refera la o nava spatiala? Din ce am citit pe net(desi, nefiind pasionat de subiect, am gasit mai mult asa, din intamplare) exista extraterestri umanoizi(la fel ca noi)....In doua locuri am gasit exact fraza asta(intr-o emisiune, probabil o ,,scapare" de la cineva care stia ,,ceva", si in Ancient Aliens) ,,oamenii de pe alte planete".

Nu insist pe acest citat, e mai important ce am scris la inceputul postarii...
  Exista 3 variante, care e corecta?
1) E o porcarie, sunt coincidente si nimic mai mult, se interpreteaza, se fac suprapuneri nejustificate. Sau poate nu a existat o astfel de carte/persoana, ci totul a fost creat/imaginat exact pentru scopul de a induce panica, de publicitate, etc.(exact ca si cu emisiunile de tip ,,reality show" ca de exemplu: ,,Copii contra Parinti", ,,Ochii din umbra", etc.)
2)Poate se refera la o perioada din viitor in care situatia va fi similara cu cea din prezent sau mai grava si atunci va fi exact cum scrie acolo...
3)Se refera la zilele astea!

PS: Se pare ca lucrurile se mai linistesc, Rusia nu vrea razboi neaparat, altfel era deja prin Ungaria!! Nu a ocupat Ucraina, nici macar zonele separatiste pro-ruse. Desi pare ca ii sustine pe pro-rusi, nu a lansat o invazie masiva pentru a le asigura victoria. China nu a sustinut Rusia decat la nivel declarativ, nu si militar. Inseamna asta ca variant numarul 2 e valabila? Ca intr-un viitor speram cat mai indepartat, vor fi conducatori insetati de sange care chiar isi vor dori sa cucereasca lumea si vor face un razboi de cucerire?
Am incercat mai sus sa analizez cam la ce s-ar fi putut referi cele scrise pe site-ul respectiv...subiectul e la ,,Dezbateri paranormale"...Posted Image Ce parere aveti despre asta, care varianta e corecta? Idei?
Am observat ca ai pomenit de aceste doua 'emisiuni' Copii contra Parinti", ,,Ochii din umbra, nu trebuia sa le bagi aici, sunt cele mai proaste emisiuni vazute vreodata de mine, mai bine ma uita pe OTV (care s a inchis)
asta e tot ce am avut de spus! Restul e Can Can!

#6
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,525
  • Înscris: 06.01.2012
Da , asa e .
Fix asa se va intampla .
Ascunde-te intr-un buncar sub pamant si stai acolo vreo 3000 de ani ca sa fii sigur ca trece pericolul .

#7
inginerule

inginerule

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,353
  • Înscris: 19.09.2013
nu-mi vine sa cred ca te-ai chinuit sa scri atat :))))

#8
l0calh0st

l0calh0st

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 22.04.2009
Mai usor cu amestecurile alea de ierburi ca nu fac bine fratica...

#9
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postinginerule, on 08 mai 2014 - 18:29, said:

nu-mi vine sa cred ca te-ai chinuit sa scri atat Posted Image)))
De ce crezi că e îngrijorat guvernul de la Kremlin  cu extinderea alianţei NATO ?
In eventualitatea unei deflagraţii mondiale  să nu rămână  fără aliaţi de anvergură ,

Se tem de planul occidentalilor cu Noua Ordine Mondială  pe care Obama a promis că o va aplica la al doilea mandat .
Acest plan prevede guvern mondial  instaurat nu prin democraţie  ci dictatură nemiloasă , de genul : ţările cu resurse naturale trebuie să ofere accesul neângrădit către cele care au nevoie , şi asta îi deranjează pe ruşi .Cinezii  sunt în espectativă , de genul "când doi se ceartă al treilea se alege cu trofeul" .

Edited by pacopaco1967, 08 May 2014 - 19:13.


#10
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006

View PostSfPetru, on 08 mai 2014 - 17:42, said:

Mama Omida se invarte in mormant.

...adicaaa.....mama Omida a murit ?

Nenorocireeeeeeeee   Posted Image

#11
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
ceva tot va fi.

#12
tibi346

tibi346

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 14.02.2010
Asta e tare.
Deci Romania TV are ascultatori care scriu pe softpedia Posted Image
Mare e gradina Ta.

Relaxeaza-te si uita de astfel de site-uri.

Edited by tibi346, 08 May 2014 - 20:02.


#13
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Intotdeaun am sustinut ca cititul a altceva decat a topicelor, posturilor, sms-urilor, e-mailuri si alte biletele, e o prostie care te poate indobitoci, fara ca macar sa apuci sa-ti dai seama. A, da am uitat de  subtitrarile la filme.

#14
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,269
  • Înscris: 24.01.2008
Io ma sperii si mai tare decat tinecand vad ce topice se deschid pe SP.    :scared:

#15
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View PostBarboso, on 08 mai 2014 - 22:31, said:

Io ma sperii si mai tare decat tinecand vad ce topice se deschid pe SP. Posted Image

Se pare ca e singurul supravietuitor din fosta generatie, cu mengele si(cum il chema dom´le pe alalalt?) in frunte?

#16
Jo-Malbun

Jo-Malbun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 27.03.2014

View Postblacktiti89, on 08 mai 2014 - 17:30, said:

Exista 3 variante, care e corecta?
Ce parere aveti despre asta, care varianta e corecta? Idei?
Îți pui întrebări justificate care scot în evidență măcar un lucru,
după răspunsurile pe care le-ai primit: superficialitatea unora și somnul adânc.

Nu, nu sunt trei variante, ci o poziționare greșită asupra fenomenului.
Marea majoritate a acestor ghicitori, prooroci, prezicători, s-au aflat învoluntar sau nu de partea întunecată a lucrurilor.
Să spunem că au fost folosiți ca vectori de transmisie a unui „proiect” în anumite scopuri și pe termen lung.
Ei nu ghiceau, ci li se induceau în cap un un set de evenimente ante-propuse, un grafic probabilistic ce conținea și variante de interpretare din cauza încriptării în parabole... după care, entitățile care induceau aceste lucruri, își vedeau în continuare de îndeplinirea lor prin mijloace specifice, în speță influențe și tulburări de percepții, inducere de gânduri și idei, generare de situații diverse și probabil uneori interacțiuni directe. Astfel, auzim astăzi că s-a adeverit nu știu ce chestie... ok... dar poate că s-a pus „osul” ca să se întâmple... sau cornul...
Necaz va fi. Poate fi în orice clipă, chiar dacă aparent e liniște. Neliniștea ne este controlată, la fel ca și frica. Cineva vrea ca noi să deznădăjduim, ceea ce NU este bine. Numai Dumnezeu știe când, cum și ce va fi. Calea este individuală și vizează doar sufletul nostru, anume să ne rugăm și să nu punem botul la orice „descoperire”, „previziune”, „pericol iminent”, etc. Ceea ce stă scris se va întâmpla. Nu știm când.
Așa cred eu, nu învăț pe nimeni nimic că n-am calitatea și căderea, fiecare să-și asculte sufletul.

#17
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002
deci ai inteles ideea, Blacktiti69 ? Daca vrei sa capeti putere, si sa nu-ti mai iei scatoalce de la baetzii din cartier, trei sa te culci cu o ursoaica.

#18
ultimo

ultimo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 20.01.2007
Eu cred in existenta acestor profetii, insa, ma mira un lucru: pe National Geographic, sunt emisiuni care ne prezinta oameni care isi fac adevarate fortarete.
Intr-adevar ceva, se va intampla, mai devreme sau mai tarziu, dar daca vrem sa aflam ziua luna si anul...cam greu. Stiu insa ca ultimele razboaie mondiale, au respectat agenda lui Albert Pike de instaurare a unei noi ordini mondiale, ordine vazuta in opinia unora, ca fiind ceea a omului modern vazuta prin prisma gruparilor oculte (seniorii negrii). Dar, o noua ordine mondiala, poate fi si ceva bun, o noua epoca de aur a omenirii. Femeia spune ceva despre sarpe...aici ma face sa ma gandesc la rasa extraterestra care din spusele unor autori celebrii precum David Icke, ar conduce planeta. Ok...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate