Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O mostenire cu (o mica )problema

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

As vrea sa parolez un singur folder

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
danut_ps

danut_ps

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 22.05.2005
Nu e mai sigur sa folosim facilitatile windows? partitie NTFS... creati 2 useri separati, debifati optiunea "Use simple file sharing"( din Folder Options),apoi se activeaza optiunea Security(proprietati la orice folder).

#20
bogtheman

bogtheman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 26.05.2005
Nu stiu daca sa zis pana acum dar din cate stiu eu folder guard este cel mai bun program de parolare.. pe foldere fisie si tot ce vrei.. are si parola .. pt a nu putea fi dezinstalat.. si multe altele!! deci FOLDER GUARD cam greut de configurat.. dar merita.

#21
kortez

kortez

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 05.12.2005

View Postjadecha, on Dec 21 2005, 10:29, said:

nu-i adevarat, unele sunt chair ok.Instalezi programu ii pui o parola sa nu fie dezinstalat si dupa aia click dreapata pe folder si encrypt sau ce e acolo, bagi parola si gata.Cand vrei sa deschizi folderul iit apare un camp unde sa bagi parola.simplu ca buna ziua si daca cauti pe google sigur ai sa gasesti softuri asemanatoare.


programul de care vb ,adica cel la care dupa ce ai parolat folderul sa dai click dreapa si  sa  apara campu ala de deparolare este FOLDER ACCESS .e foarte simplu de folosit,poti parola chiar si partitiile.In mom. in care ai parolad un foilder, i se schimba icoana intr-un seif si nu dispare sau este ascuns.  :peacefingers:

#22
PlaceBo

PlaceBo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 28.03.2003

View Postdanut_ps, on Jan 9 2006, 13:32, said:

Nu e mai sigur sa folosim facilitatile windows? partitie NTFS... creati 2 useri separati, debifati optiunea "Use simple file sharing"( din Folder Options),apoi se activeaza optiunea Security(proprietati la orice folder).

Asta presupunand ca userii respectivi nu au drept de administrator :P

Recomand cu caldura PGP Disk. Eu asta folosesc de ceva vreme, si sunt super multumit.

#23
ag07cvi

ag07cvi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.02.2008

View Postkortez, on Feb 9 2006, 07:06, said:

programul de care vb ,adica cel la care dupa ce ai parolat folderul sa dai click dreapa si  sa  apara campu ala de deparolare este FOLDER ACCESS .e foarte simplu de folosit,poti parola chiar si partitiile.In mom. in care ai parolad un foilder, i se schimba icoana intr-un seif si nu dispare sau este ascuns.  :peacefingers:
am instalat FOLDER ACCES

View Postkortez, on Feb 9 2006, 07:06, said:

programul de care vb ,adica cel la care dupa ce ai parolat folderul sa dai click dreapa si  sa  apara campu ala de deparolare este FOLDER ACCESS .e foarte simplu de folosit,poti parola chiar si partitiile.In mom. in care ai parolad un foilder, i se schimba icoana intr-un seif si nu dispare sau este ascuns.  :peacefingers:
CRED CA AM FACUT-O LATA! am instalat FOLDER ACCES si cand dau clic dreapta pe un folder imi apare icoana lui si imi cere sa configurez parola,introduc o parola din 6 litere si ni mi-o accpta.am incercat sa il dezinstalez si imi cere parola...care? ca io nu am pus niciuna! cum mai pot scapa de el?/ sau sa il conving sa ma asculte. folosesc windovs vista oare nu sunt compatibile?

#24
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Poate este vreo parola default, citeste prin help/site program.
Daca nu ai introdus nici oparola la inslatare, acum de ce introduci parola?! Dac dai enter, pur si simplu, trece mia departe?! Si cum ai protejat folderul daca nu ai introdus parola?! Ce fel de protectie este aia?
Explica pe indelete ce ai facut, pune si un link de unde ai luat programul.

#25
SMRL

SMRL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.04.2010
Din punctul meu de vedere cea mai buna metoda de securizare a unor foldere este prin folosirea TrueCrypt http://www.truecrypt.org/. Creaza niste fisiere a caror dimensiune o stabilesti tu, le parolezi si cand le deschizi ti le incarca ca unitate stick. Poti sa parolezi chiar si una sau mai multe partitii, inclusiv C:. Marele avantaj este usurinta cu care se foloseste (deschizi fisierul respectiv cu prg si parola, te folosesti de tot continutul cat timp vrei  iar la sfarsit inchizi fisierul ca pe nu stick) si faptul ca o data pusa parola nu o poate sparge nici dracul. Marele dezavantaj este ca fisierele create pot fi sterse si astfel si continutul lor. Pentru a evita acest neajuns poti denumi oricum aceste fisiere si le poti adauga orice extensie sau pictograma doresti, toate pentru a scadea sansele sa iasa in evidenta si de a le sterge cineva cu sau fara intentie.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate