Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 

Lycamobile

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2549 replies to this topic

#2467
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,095
  • Înscris: 04.10.2005

View Postcuculea, on 07 august 2023 - 08:16, said:

Pai…nu am facut nicio branza asa…intentia mea era sa scap total de un sim , si anume de cel de la operatorul din romanai. Ori ca il pastrez pe actualul, ori ca iau o cartela lyca de romanai…tot la dracul ala ajung.
Nu scapi de simul de Romania...cumpără SIM benefito, daca nu vrei sa încarci și să folosești la nevoie

Edited by khristian78, 08 August 2023 - 08:39.


#2468
OzTm

OzTm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 03.02.2007
Ce să facă cu Benefito? Perioada lor de grație e de 30 de zile. Deci tot e nevoit să încarce des, și mai are și tarife mari (mai ales la date mobile). Decât să dea 100 de lei +TVA pe opțiunea de un an la Benefito (cu nimic inclus, tarife de 24 de bani / minut, 24 de bani / SMS, respectiv 49 de LEI / GB), nu mai bine ar alege un abonament lunar ieftin precum Digi Optim 2 la 10 lei, sau Yoxo la 9 lei? Cu beneficii incluse, fără bătăi de cap, fără reîncărcări... Sau, dacă are nevoie doar rar de tot, o cartelă prepaid obișnuită (cu perioadă de grație de un an sau cât se oferă la încărcare de 5-6€). Oricum, ideea inițială cred că era să scape de unul dintre SIM-uri.

Edited by OzTm, 08 August 2023 - 13:18.


#2469
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
Eu nu (mai) mi-aș porta un număr pe care vreau să îl păstrez într-un MNVO din România, am avut numai probleme (plus suport tehnic, plus nu știi când dispar)

#2470
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,204
  • Înscris: 08.12.2006
Lycamobile uk…au fost hacuiti sapt trecuta, am cativa prieteni pe aceasta minunata retea carora, de 3-4 zile nu le merge nimic…nu net, nu apeluri…nimic. Astazi se plangeau ca inca mu s a rezolvat, nici in comt nu pot i tra. A fost amunt mare pe pagina oficiala ca au fost tinta unui atac civernetic de amploare….i-a pocnit grav , lumea se asteapta la plecari masive din retea

#2471
Vettel

Vettel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 29.03.2017
🤮🤢

#2472
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,204
  • Înscris: 08.12.2006
Personal, din cate am citit , le prevad un sfarsit celor de la lyca, cu tote ca sunt giganti, dar felul cum au gestionat criza cu atacul cibernetic, a lasat de dorit iar extrem de multi clienti au cerut portarea catre alte retele. Lyca nici macar nu au oferit compensari celor care platisera si nu le-a functionat reteaua, forte mutli clienti au fost prinsi in timpul perioadei active a creditului si nu au putut ,mai mult de doua saptamani,  sa isi foloseasca telefonul mobil in niciun fel. Lyca nu s-a obosit sa le rerurneze banii macar…nesimtire crasa, multi clienti s-au ofticat si s-au cam carat, odata ce Pac cod ul a fost available. In Uk cel putin, e scandal mare si cu autoritatile, sunt pe ei.

le [prevad un oarecare sfarsit, si sincer, binemeritat. S-au comportat execrabil cu ai lor clienti in timpul crizei…nu exlicatii, nu semnal, nu compensatii, clienti captivi in retea fara semnal mai mult de 2 saptamani.

Edited by cuculea, 15 October 2023 - 21:14.


#2473
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Trăiesc în UK și sunt mai bine de două luni de zile de când am renunțat la serviciile Lycamobile, după 8 ani. Mi-am portat numărul în rețeaua Lebara și nu regret. Plătesc aceeași bani lunar și primesc servicii mai de calitate.

#2474
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,204
  • Înscris: 08.12.2006

 senzanome, on 15 octombrie 2023 - 21:23, said:

Trăiesc în UK și sunt mai bine de două luni de zile de când am renunțat la serviciile Lycamobile, după 8 ani. Mi-am portat numărul în rețeaua Lebara și nu regret. Plătesc aceeași bani lunar și primesc servicii mai de calitate.
stii foarte bine cum e in uk...it alegi si paltesti retaua dupa cum ai semnalul (un factor foarte important) in zona in care locuiesti/lucrezi. Degeaba ai cea mai ieftina reta sau cea mai buna retea ca si acoperire,  daca  exact unde esti tu, nu ai semnal.

Spre exeplu , in zona in care eu stau, vodafone si EE , cele mai @trari retle @ din UK, NU au semnal,  adica , nada, niet...semnal, inutilizabile complet. Singurii care au cat de cat, zic cate de cat, un 4G amarat, sunt cei de la Theree, care sunt cosiderati retaua saracului in Uk, un fel de digi in Romania....deci...cazuri si cazuri. Pot eu sa apreciez EE care in sondaje e best in UK , dar totusi la mine in casa nu pot primi /efectua un apel ?

Revenind la Lyca, eu le doresc un sfarsit lent si dureros, la ce am citit , cum s-au purtat cu ai lor clienti ...e josnic si isi merita aces sfarsit. Sper , zic sper, sa si-l primeasca. Dar totusi cred ca , la cate mii de clenti au, se vor salva intr-un final. retaua indienilor si pakistanizilr in Uk care nu dau doi  bani pe calitatea serviciilor, ci doar pe pret.

Edited by cuculea, 15 October 2023 - 22:28.


#2475
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Vroiam să te întreb dacă trăiești undeva în vârful muntelui, de stai prost cu semnalul la telefon, dar știu că excluzând Scoția, în UK nu prea sunt munți. :)) Cei de la Lebara folosesc rețeaua Vodafone UK și calitatea convorbirilor și viteza Internetului este mai bună decât la Laycamobile, care a folosit rețeaua O2 pânâ în Iunie 2023 și acum folosește rețeaua EE.

#2476
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
A mai avut cineva zilele trecute probleme de înregistrare în rețeaua 4G (in Ploiesti)?

#2477
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,095
  • Înscris: 04.10.2005
Daca mai e cineva cu SIM lyca prin Romania...

#2478
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

 khristian78, on 20 noiembrie 2023 - 11:53, said:

Daca mai e cineva cu SIM lyca prin Romania...

Eu am o cartelă de vreo 2 ani. Nu am reîncărcat-o vreodată.
O folosesc exclusiv pentru cellmapper.
Recent am văzut că nu se înregistra decât în 2G (am zis că o dezactivează in curând pentru neincarcare)
Dar după câteva zile și-a revenit și s-a înregistrat iar în 4G.

#2479
AdalwinRo

AdalwinRo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 897
  • Înscris: 03.03.2014
bye bye LycaMobile Romania

#2480
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 07.08.2003
Închiderea Lyca este echivalentul decesului MVNO în România.
Un model de business de succes în alte părți e un eșec la noi.
Poate ca ieftinirea ofertelor operatorilor clasici nu a mai lăsat loc pentru virtuali.

#2481
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,575
  • Înscris: 20.10.2006
Pe site-ul oficial nu vad nimic. Ala e un pdf in alta limba, in presa nu apare nimic, sa fie pe bune inchiderea retelei?

Edited by LunaCrystal, 28 November 2023 - 23:20.


#2482
AdalwinRo

AdalwinRo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 897
  • Înscris: 03.03.2014

View PostLunaCrystal, on 28 noiembrie 2023 - 23:18, said:

Pe site-ul oficial nu vad nimic. Ala e un pdf in alta limba, in presa nu apare nimic, sa fie pe bune inchiderea retelei?

Toate comunicarile de la Lyca vin in engleza.

Attached Files


Edited by AdalwinRo, 29 November 2023 - 00:01.


#2483
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,575
  • Înscris: 20.10.2006
Comunicari oficiale in Romania? Unde? Pe site nu vad vreun anunt, se pot activa in continuare optiuni, etc.

#2484
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

View PostAdalwinRo, on 29 noiembrie 2023 - 00:00, said:

Toate comunicarile de la Lyca vin in engleza.

Atasamentul Lyca Mobile Romania - FAQ for channel partners - EN (Nov 2023).pdf nu poate fi descarcat.

Il mai poti incarca o data?

Multumesc!

View PostLunaCrystal, on 29 noiembrie 2023 - 14:55, said:

Comunicari oficiale in Romania? Unde? Pe site nu vad vreun anunt, se pot activa in continuare optiuni, etc.

Le-am trimis un mail celor de la Lyca pentru a obține un raspuns oficial

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate