Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta
 The worst of evil (2023)

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

Ce componente trebuie sa schimb d...
 2 job-uri de 8 ore simultan.

VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...
 

Gigantul Orange - declin sau resuscitare?

- - - - -
  • Please log in to reply
1090 replies to this topic

#811
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,152
  • Înscris: 04.02.2011
Nu e nimic ciudat, au reacționat la ofeta Digi și e un lucru bun. Cu toate astea, eu am primit 6GB la 10€ înainte de oferta Digi. Noutatea e de fapt oferirea acestui nou pachet "full option".

#812
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Eu vorbesc doar de abonament de telefonie mobila cu trafic de internet inclus. Nu colibri, homepack, etc
   Benis, spune ce fel de abonament ai tu , ca tot te dai exemplu

Edited by bethlen, 29 June 2014 - 23:41.


#813
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,152
  • Înscris: 04.02.2011
Ok, eu am colibri, parcă așa îi zice.

#814
adipit

adipit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 05.05.2007
Pantera e buna ca iti da si telefon si net e complet restul sunt axate pe voce, intradevar  sunt cam demodate in contextul actual dar  vedem ce balena iese dupa 3 iulie desi nu cred ca o sa fie ceva wow

#815
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Benis, pai asa credeam si eu, nu discutam insa de colibri aici, asa am internet nelimitat de la Rds cu 39 Ron, nu cum ai tu limitat la 10 euro de la Orange
Adipit, daca ofera 2 Gb de trafic la retentie pentru 10 euro, presupun ca vor schimba ceva radical si la abonamente pe segmentul asta din 3 iulie

Edited by bethlen, 29 June 2014 - 23:57.


#816
adipit

adipit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 05.05.2007
Da normal asa ar fi dar cine stie...poate doar tin clientii sa nu le plece ca de clienti noi nu duc lipsa....chiar am ramas uimit sa vad shop orange mereu full lipit de vodafone reprezentanta care e gol golut si nu doar o data asta...

#817
tassadar

tassadar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 17.02.2004

View Postbethlen, on 29 iunie 2014 - 23:54, said:

Benis, pai asa credeam si eu, nu discutam insa de colibri aici, asa am internet nelimitat de la Rds cu 39 Ron, nu cum ai tu limitat la 10 euro de la Orange
Adipit, daca ofera 2 Gb de trafic la retentie pentru 10 euro, presupun ca vor schimba ceva radical si la abonamente pe segmentul asta din 3 iulie

Eu banuiesc ca oferta standard pentru nelimitat voce/sms nu va fi sub 15 eur tva inclus si fara telefon, ramanand ca la retentie sa se ofere la 10eur. Oricum mai nou 10 nelimitat se ofera doar pe 24 luni.

#818
adipit

adipit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 05.05.2007
Acum isi fac calculele...cati au plecat si cat plateau vs cati au venit si cat vor platii...numai eu cu prietenii am calculat vom cotiza 4000 de euro in 2 ani,  cred ca acopera destui plecati ce plateau abonamente mici....cei cu abonamente mari nu cred ca pleaca decat daca le.au facut doar pentru telefon ca altfel daca chiar folosesti resursele abonamentuluu nu.ti mai arde sa pleci la nimeni

#819
sind

sind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,105
  • Înscris: 28.03.2007

View Postbethlen, on 29 iunie 2014 - 23:54, said:

Benis, pai asa credeam si eu, nu discutam insa de colibri aici, asa am internet nelimitat de la Rds cu 39 Ron, nu cum ai tu limitat la 10 euro de la Orange
Adipit, daca ofera 2 Gb de trafic la retentie pentru 10 euro, presupun ca vor schimba ceva radical si la abonamente pe segmentul asta din 3 iulie
adevarul ca tu poti si pleca prin tara cu fibra de la RDS dupa tine - chiar sunt comparabile aceste doua servicii
chiar nu va e clar ca NIMENI nu contesta ca internetul FIX de la RDS este de departe cel mai bun si avantajos ca pret?
dar #benis vorbea de internet pe mobil unde din cate stiu Orange sta cel mai bine
si ca sa fiu si proactiv - lasati-ne cu internetul mobil de la RDS - aici comparam servicii cat de cat ok precum Voda, Cosmote si Orange

#820
pustiux

pustiux

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,208
  • Înscris: 27.05.2009
La viteza de acces, stabilitate, latenta, Orange este lider si asta de cativa ani, buni. Am incercat si cosmote-ul(cativa ani in urma)...dezamagit total.
N-am incercat vdf, dar am o reticenta numai cand aud numele :D

#821
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,152
  • Înscris: 04.02.2011

View Postbethlen, on 29 iunie 2014 - 23:54, said:

Benis, pai asa credeam si eu, nu discutam insa de colibri aici, asa am internet nelimitat de la Rds cu 39 Ron, nu cum ai tu limitat la 10 euro de la Orange
Lol
Nu există net mobil nelimitat în România.

@Sind, doar Orange sunt cât de cât ok, restul sunt praf.


#822
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
@benis
exista abonament cu trafic de net nelimitat (viteza va fi limitata la un moment) :)

abonamentul tau de 16 GB la 10 euro / luna l-ai luat la retentie ? si ii 10 euro cu sau fara TVA ?

#823
adipit

adipit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 05.05.2007
http://www.orange.ro...-mobil/colibri/ oferta standard

#824
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
singurul abonament de acolo la 10 euro contine 3 GB la viteze 3G (asta primesc si eu la Digi pt 2 euro :lol:)
destul de departe pana la 16 GB la viteze 4G, cum zicea benis

Edited by danzi23, 30 June 2014 - 08:38.


#825
adipit

adipit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 05.05.2007
e pe invers 16 euro 10gb :D need more coffe

#826
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,871
  • Înscris: 26.02.2010

View Postdanzi23, on 30 iunie 2014 - 08:37, said:

singurul abonament de acolo la 10 euro contine 3 GB la viteze 3G (asta primesc si eu la Digi pt 2 euro Posted Image)
destul de departe pana la 16 GB la viteze 4G, cum zicea benis
Vezi ca ala la digi nu are voce si sms-uri nelimitate, numai duce lumea in eroare.

View Postdanzi23, on 30 iunie 2014 - 08:25, said:

@benis
exista abonament cu trafic de net nelimitat (viteza va fi limitata la un moment) Posted Image

abonamentul tau de 16 GB la 10 euro / luna l-ai luat la retentie ? si ii 10 euro cu sau fara TVA ?
Toate preturile afisate includ tva, numai dezinforma.

#827
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Ioi, si pe cand incepeam sa ma gandesc ca poate ma intorc la Orange Posted Image

Quote

Toate preturile afisate includ tva, numai dezinforma.

tu nu vezi ca acolo ii un semn de intrebare ?

Quote

Vezi ca ala la digi nu are voce si sms-uri nelimitate

Abonamentul meu nu are, dar nici abonamentul ala Colibiri (din cate vad are 0 min si 0 sms, chiar si in retea) Eu comparam doar partea de net mobil.

Edited by danzi23, 30 June 2014 - 08:47.


#828
pustiux

pustiux

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,208
  • Înscris: 27.05.2009
@danzi - n-are rost...3G-ul orange e total peste cel, digi. Digi are de implementat multe, chestii sa ridice 3G-ul la nivelul, orange. Ma refer strict la date.

Edited by pustiux, 30 June 2014 - 08:48.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate