Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 

Plan de slabire masiva

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Romanu s-a nascut povățuitor :P

#20
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014
Până când trebuie să pună in practică.

Edited by Ouroboros, 25 April 2014 - 12:57.


#21
DKN1

DKN1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 20.02.2008

 razvan_milan08, on 24 aprilie 2014 - 22:38, said:

Salutari, ma numesc Razvan, am 20 de ani, student, si aproximativ 115 KG la inaltimea de 1.88cm.

De curand am hotarat ca trebuie sa fac schimbari in viata mea pe partea de alimentatie, obisnuit sa fac exces de alimente "nesanatoase" si dulciuri acum se vad efectele.

Ce vreau sa fac ? Ma intereseaza sa dau burta jos, sa slabesc in principal.Ma bate gandu sa ma duc la sala + regim serios, dar daca n-am mai fost pana acum habar n-am ce si cum, sa i-au suplimente pentru slabit ? Astept orice sfat din partea voastra ! Muitumesc

Razvane imi pare rau dar nu merge asa. Nu ai ce cauta la sala, sala este pentru cei ce vor sa castige masa nu sa piarda, pentru ca ori pierzi ori castigi nu merge sa faci muschi in timp ce slabesti, intai dai jos 30 de kilograme si dup-aia te duci sa faci muschi, ca sa dai slana jos numara-ti caloriile, nu mai bea bere, mananca fructe si legume crude, iti mai faci cate o fasole, nu mai praji nimic, lasa snacks-urile si sucurile. La 115kg orice forma de miscare e periculoasa, scheletul tau e deja supraincarcat cu foarte mult balast. Pentru calorii daca nu le ai cu engleza se gasesc si baze de date romanesti de exemplu http://calorii.oneden.com/

#22
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,481
  • Înscris: 04.05.2006

 adisz, on 25 aprilie 2014 - 11:42, said:

Nu-i nevoie de nici un fel de dieta.Doar esti sanatos,ai doar 20 de ani.Mananca tot ce vrei si cand vrei.In schimb redu cantitatea.Pentru inceput incearca sa mananci cu vreo 25% mai putin decat mananci de obicei.Eventual mananca de mai multe ori pe zi.Si miscare bineinteles daca ai timp,chef,etc.
     Nu-ti recomand sa slabesti brusc,daca dai jos 1-1,5 kg la 7-10 zile este foarte bine.
Pai și redusul cantității,tot dieta se cheamă. Asta în primul rand. În al doilea, e o abordare complet greșită, pentru ca la un moment dat, va ajunge la un platou, moment în care ca trebui sa schimbe ceva. În speță, sa mai reducă din nou. Și tot asa, pana când va ajunge la înfometare și de slăbit tot nu va mai slabi. De aceea, e mai bine sa vadă ce are voie sa mănânce nelimitat și sa mănânce în principal acele lucruri.

 DKN1, on 26 aprilie 2014 - 02:32, said:



Razvane imi pare rau dar nu merge asa. Nu ai ce cauta la sala, sala este pentru cei ce vor sa castige masa nu sa piarda, pentru ca ori pierzi ori castigi nu merge sa faci muschi in timp ce slabesti, intai dai jos 30 de kilograme si dup-aia te duci sa faci muschi, ca sa dai slana jos numara-ti caloriile, nu mai bea bere, mananca fructe si legume crude, iti mai faci cate o fasole, nu mai praji nimic, lasa snacks-urile si sucurile. La 115kg orice forma de miscare e periculoasa, scheletul tau e deja supraincarcat cu foarte mult balast. Pentru calorii daca nu le ai cu engleza se gasesc si baze de date romanesti de exemplu http://calorii.oneden.com/
Ei...hai ca nu-i chiar asa dezastru. Are totuși 188 înălțime :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate