Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat de cumparare pentru un Jagua...

La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...
 windows 10 drivere startup degrad...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...

Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz
 Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Quantum computing / Calculatoare ...

Care din urmatoarele optiuni este...
 Cum se calculeaza MTBF la un swit...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...
 

Digi Mobil Optim Nelimitat - Noua Ofertă!

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
24981 replies to this topic

#8947
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
Dar de DigiORIUNDE, independent de aplicatia Linphone branduita, se mai aude ceva?

#8948
o-stil

o-stil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 22.03.2008

View PostDIGI_Helper, on 15 iulie 2014 - 15:34, said:


Sugestia a fost transmisa. De indata ce vor fi noutati / modificari in oferta curenta, revin cu feedback.

Multumim!

#8949
Andrei

Andrei

    Lume multa, oameni putini...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 01.12.2001

View Postboy4ever, on 15 iulie 2014 - 14:11, said:

Eu nu am acel contract, nu am semnat asa ceva! Imi pare rau!

Frauda stiu ca inseamna atunci cand nu prea apelezi aceleasi numere, ci sunt zeci/sute de numere distincte. Cand suni pe aceleasi numere inseamna ca vorbesti cu rudele si cunoscutii tai, mereu aceiasi.


Nu e vorba ca-ti suni rudele (numar fix sau in scadere). E vorba ca apelezi un numar mare de minute catre aceleasi numere putine (sau in scadere).

Te rog sa scanezi ce ai tu de la RDS. Si te rog nu zice ca nu ai nimic de la rds. Si nu ma refer la facturi, ci la acea foaie pe care ai semnat-o cand ai facut contractul.

Pt ca nu ai bani de xeroxuri si scanuri, te rog sa o citesti (am incredere ca o faci) si cauta acel paragraf unde zice ca "ai luat la cunostiinta urmatoarele" si sunt insiruite vreo 8 denumiri de documente.

Surpriza! Posted Image



PS: vezi pagina 2 de aici: http://www.rcs-rds.r... Ed 6 Rev 3.pdf

Cauta ceva similar la tine. Si posteaza aici! (zi-ne din ce oras esti, gasim pe cineva cu un telefon mai destept care e dispus sa vina sa faca o poza).

In cel mai rau caz da-mi ibanul si iti trimit niste bani de-un scan (vorbesc serios): centrele de xerox (mai dotate) pot sa scaneze si sa trimita pe email. Esti in tara?... in Romania?

Edited by Andrei, 15 July 2014 - 16:17.


#8950
o-stil

o-stil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 22.03.2008
Zdrang!

#8951
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004

View PostAndrei, on 15 iulie 2014 - 16:03, said:

Nu e vorba ca-ti suni rudele (numar fix sau in scadere). E vorba ca apelezi un numar mare de minute catre aceleasi numere putine (sau in scadere).

Eu am acelasi pattern de apelare in Digi, e drept nu de ordinul zecilor de mii de minute, cum realizeaza cei de la digi daca sun rudele/alti abonati-"intra pe fir"? :D

Edited by IP-XCENTRIC, 15 July 2014 - 16:30.


#8952
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
metadate ar fi o varianta plauzibila.  totusi se verifica intregul istoric de abonat cat si toate condițiile impuse in contract.

#8953
mozsos

mozsos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 29.04.2008

View Postbalauru23, on 15 iulie 2014 - 14:43, said:

Si eu am primit acelasi raspuns de la serviciul clienti, ca pot folosi un telefon 2g in RN fara sa fie mentionata o limita.

astept macar un "sorry omule" de la toti care m-ati hulit ca mi-am permis sa stau pe 2G cand digi e 3G, cum de ti-ai permis. oricum, deja e intr-un telefon 3G

@balauru23 : mersi pt confirmare

#8954
Patrick007

Patrick007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 30.04.2009
frate ce soacra ai.. chiar ma gandesc cu parere de rau la tine.. cand o sa vina soacra aia sa vorbeasca in familie nu se va mai opri...

11.000 minute .. fie vorba aia "sa-ti traiasca soacra" .. mai e si mica .. ca de era mare cred ca depasea jumatate de luna de vorbit

#8955
mariusescu2013

mariusescu2013

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 25.02.2013
Se poate incheia un contract pentru DIGI Mobil intrun POP rds din alt judet decat cel de domiciliu?

Edited by mariusescu2013, 15 July 2014 - 17:08.


#8956
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012
Daca-s judete vecine cred ca da !
Eu pt Giurgiu am facut la pop din Bucuresti !

#8957
adetcc

adetcc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 07.12.2012

View Posto-stil, on 15 iulie 2014 - 15:30, said:

Digi_Helper ce se mai aude de propunerea noastra cu sms-urile nationale. Ai primit vreun feedback, ceva?

Doamne fereste cand vine unu si iti face o oferta foarte buna, nu e deajuns trebuie sa cerem si mai mult. O sa mai vina un nebun sa ceara sa primeasca bani pt fiecare minut pe care il suna !

#8958
pedy

pedy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 09.06.2007

View Postmariusescu2013, on 15 iulie 2014 - 17:07, said:

Se poate incheia un contract pentru DIGI Mobil intrun POP rds din alt judet decat cel de domiciliu?
Eu nu am reusit! Am inteles ca ar merge numai daca mai ai si alte servicii la ei!

L.E. - si eu am incercat tot intr-un judet vecin si fiind client nou mi-au spus ca nu se poate.

Edited by pedy, 15 July 2014 - 17:50.


#8959
mariusescu2013

mariusescu2013

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 25.02.2013

View Postpedy, on 15 iulie 2014 - 17:48, said:


Eu nu am reusit! Am inteles ca ar merge numai daca mai ai si alte servicii la ei!

L.E. - si eu am incercat tot intr-un judet vecin si fiind client nou mi-au spus ca nu se poate.
Multumesc!
Da, ma refer la clientii rds existenti, nu cei noi.
Poate stie cineva in mod sigur daca se poate.

#8960
Andrei

Andrei

    Lume multa, oameni putini...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 01.12.2001

View Postmariusescu2013, on 15 iulie 2014 - 17:53, said:

Multumesc!
Da, ma refer la clientii rds existenti, nu cei noi.
Poate stie cineva in mod sigur daca se poate.

Da, se poate. Depinde de amabilitatea si priceperea operatorului.

Eu am adaugat digimobil la un contract existent in alt judet, care nu e vecin cu judetul pe care e contractul existent.

Si da... mi-a iesit din a 3-a vizita intr-un al 2-lea POP, dar am reusit. :D

#8961
o-stil

o-stil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 22.03.2008

View Postadetcc, on 15 iulie 2014 - 17:21, said:


Doamne fereste cand vine unu si iti face o oferta foarte buna, nu e deajuns trebuie sa cerem si mai mult. O sa mai vina un nebun sa ceara sa primeasca bani pt fiecare minut pe care il suna !

Nebun poate o fi fiul lui tac-tu. Ce te agiti asa? Ti-am cerut tie ceva? Sau esti actionar la RDS? Du-te pe câmp cu iesirile astea.

#8962
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,151
  • Înscris: 10.07.2013

View PostDIGI_Helper, on 15 iulie 2014 - 15:34, said:

Sugestia a fost transmisa. De indata ce vor fi noutati / modificari in oferta curenta, revin cu feedback.

Doamne ajuta Digi_Helper sa se intample aceasta minune! Sa vezi portari de la concurenta la DONPosted Image

Edited by xmanyacs77, 15 July 2014 - 19:34.


#8963
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,935
  • Înscris: 10.06.2008
Trebuie sa intelegeti ca trebuie sa castige si ei ceva.
Ei au incasari din taxa de interconectare (pentru apelurile primite) si din SMS-uri!

#8964
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,151
  • Înscris: 10.07.2013

View Postjoystick, on 15 iulie 2014 - 19:35, said:

Trebuie sa intelegeti ca trebuie sa castige si ei ceva.
Ei au incasari din taxa de interconectare (pentru apelurile primite) si din SMS-uri!

Stai linistit, totul va fi gandit sa fie bine pentru toata lumea, nimeni nu face un business in pierderePosted Image
p.s. Numai faptul ca vor veni mii de portari la DON conteaza enorm!

Edited by xmanyacs77, 15 July 2014 - 19:42.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate