Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonamentul ADAC. Merita?🤨

Buton alarma neidentificata Logan...

Horizon: An American Saga

Programul GPU Teak III, de la Asus
 Motor aer conditionat

Malmö, Suedia, city break, cuplat...

Caut medic chirurg

Substante de baza la pastile de r...
 Taiere meri gradina

Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...

Grafic in excel
 Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?

Putem avea incredere in Victor Or...
 

Digi Mobil Optim Nelimitat - Noua Ofertă!

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
25025 replies to this topic

#8929
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
e lung desfasuratorul si nu încape in Softpedia

#8930
danidnc

danidnc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 08.08.2005
Eu zic sa trecem peste discutiile avute in ultimele sute de pagini....
Am fost 2 saptamani in concediu, si avand in vedere ca am casierie rds la parter am trecut zi de zi pe acolo, si era coada mare la orice ora, prin urmare se aboneaza la greu oamenii....Posted Image
Sunt din Sibiu

#8931
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010

 Florin_lou, on 15 iulie 2014 - 09:17, said:

nu cred ca are cum, ultimul din digicare este in perioada 01.05-31.05, lui ia taiat abonamentul in luna iulie.
In sfarsit o persoana inteligenta. Ultima factura este aceasta:

Attached File  Factura Digi.jpg   79.55K   206 downloads

Sunt vreo 90 de ore vorbite parca.

Si mai exista persoane cu abonamente DON suspendate, doar ca nu toti au cont pe Softpedia.

Edited by boy4ever, 15 July 2014 - 13:35.


#8932
solica

solica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 02.12.2007
http://www.ziuaconst...ele-502810.html
    "Astfel, din numărul total de utilizatori de telefonie mobilă care s-au portat în primul semestru al anului, 62% erau abonați şi 38% erau utilizatori de cartele prepaid. În ceea ce privește numerele noi de telefon primite în propria rețea de către fiecare operator de telefonie mobilă, în calitate de furnizor acceptor, cele 161.441 de numere mobile portate în intervalul ianuarie-iunie 2014 se împart astfel: Vodafone a primit 44.498 de numere, Orange a primit 43.856 de numere, RCS & RDS 37.285, iar Cosmote 35.802."
Mai e mult până departe.....poate asa se explică linistea granzilor.....cât despre Digi  e nevoie de mai multă seriozitate pe partea de angajamente asumate vezi roamingul de date de care nu mai pomeneste nimeni nimic desi suntem la jumatatea lunii iulie,termenele de livrare atat ale telefoanelor cat si ale serviciilor ( astept de 2 saptamani un click in centrala lor pentru dublarea vitezei la net,nu am nevoie de nici un echipament sau refacere de legaturi am fibră pană in casă si decodorul aferent),să nu mai pomenim de serviciul relatii clienti ,schimbarea retelelor internationale fara anunt si câte si mai câte.....vorbesc din interior sunt unul din cei de curând portati cu 2 numere ,noroc că am făcut contract pe un an......suficient timp să-si regleze problemele..eu atat le acord

#8933
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

 boy4ever, on 15 iulie 2014 - 13:33, said:

Sunt vreo 90 de ore vorbite parca.
90 de ore din care 23 pe mobil in Italia. Asta in luna mai. In iunie ai avut probabil alte mii de minute vorbite international pe mobil.
Acum ai 11.000 de minute si esti nemultumit ca ti-au suspendat abonamentele.

Bravo tata, de oameni ca voi avem nevoie in tara asta.

Edited by danutz1, 15 July 2014 - 14:04.


#8934
Andrei

Andrei

    Lume multa, oameni putini...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 01.12.2001

 boy4ever, on 15 iulie 2014 - 13:33, said:

In sfarsit o persoana inteligenta. Ultima factura este aceasta:

Factura Digi.jpg

Sunt vreo 90 de ore vorbite parca.

Si mai exista persoane cu abonamente DON suspendate, doar ca nu toti au cont pe Softpedia.


Vezi atasament.

Parca pe tine te rugasem sa pui si desfasuratorul... din care o sa te convingi singur ca ai apelat masiv catre aceleasi 1-2 (putine) numere un volum urias de minute, care reprezinta, conform contractului (pe care nu ai bani sau scanner sau timp sa-l pui aici), frauda.

#8935
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Eu nu am acel contract, nu am semnat asa ceva! Imi pare rau!

Frauda stiu ca inseamna atunci cand nu prea apelezi aceleasi numere, ci sunt zeci/sute de numere distincte. Cand suni pe aceleasi numere inseamna ca vorbesti cu rudele si cunoscutii tai, mereu aceiasi.

#8936
sasekay

sasekay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,227
  • Înscris: 24.01.2012

 boy4ever, on 15 iulie 2014 - 14:11, said:

Eu nu am acel contract, nu am semnat asa ceva! Imi pare rau!

Frauda stiu ca inseamna atunci cand nu prea apelezi aceleasi numere, ci sunt zeci/sute de numere distincte. Cand suni pe aceleasi numere inseamna ca vorbesti cu rudele si cunoscutii tai, mereu aceiasi.
Contractul acela il ai de cand ai semnat pentru prima data cu rds-ul pentru internet tv etc,dupa au fost doar acte aditionale.De ex eu am contractul acela din 2007

#8937
pustiux

pustiux

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,208
  • Înscris: 27.05.2009
Subliniat inclusiv si  "numar redus al apelurilor receptionate sau lipsa apelurilor de intrare".

#8938
mariusescu2013

mariusescu2013

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 25.02.2013

 solica, on 15 iulie 2014 - 13:55, said:

http://www.ziuaconst...ele-502810.html
        "Astfel, din numărul total de utilizatori de telefonie mobilă care s-au portat în primul semestru al anului, 62% erau abonați și 38% erau utilizatori de cartele prepaid. În ceea ce privește numerele noi de telefon primite în propria rețea de către fiecare operator de telefonie mobilă, în calitate de furnizor acceptor, cele 161.441 de numere mobile portate în intervalul ianuarie-iunie 2014 se împart astfel: Vodafone a primit 44.498 de numere, Orange a primit 43.856 de numere, RCS & RDS 37.285, iar Cosmote 35.802."
         Mai e mult până departe.....poate asa se explică linistea granzilor.....cât despre Digi  e nevoie de mai multă seriozitate pe partea de angajamente asumate vezi roamingul de date de care nu mai pomeneste nimeni nimic desi suntem la jumatatea lunii iulie,termenele de livrare atat ale telefoanelor cat si ale serviciilor ( astept de 2 saptamani un click in centrala lor pentru dublarea vitezei la net,nu am nevoie de nici un echipament sau refacere de legaturi am fibră pană in casă si decodorul aferent),să nu mai pomenim de serviciul relatii clienti ,schimbarea retelelor internationale fara anunt si câte si mai câte.....vorbesc din interior sunt unul din cei de curând portati cu 2 numere ,noroc că am făcut contract pe un an......suficient timp să-si regleze problemele..eu atat le acord
Cred ca rezultatatele sunt mult mai bune in perioada aprilie-iulie ( de cand a inceput DON si RN). Oricum e un rezultat bun, de pe locul 4 pe locul trei (la nr de noi portari). In doi ani se va inversa probabil clasamentul actual al operatorilor de tel mobila din Romania.


#8939
balauru23

balauru23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 17.08.2008

 mozsos, on 12 iulie 2014 - 17:26, said:

o clipa. incerc de 2 zile sa-ti explic, ca fix acest lucru am intrebat in magazin, insa folosind alte cuvinte. exprimarea ta: "ti se spune ca ai nevoie de terminal 3G" eu intreband:"pot folosi cartela digi intr-un telefon doar 2G?" raspuns "da, va functiona pe RN, setand din telefon".
daca pt tine si altii, o informatie primita in magazin nu are aceeasi valoare ce ar trebui sa apara in contract, atunci inseamna ca suntem dusi cu pluta toti. sigur, exista cazul de necunoastere, rea vointa, etc. Dar oricum ati lua-o, nu eu sunt de vina, nici pt raspunsul primit(intelege aici, raspuns echivalent contract), nici pt lipsa specificatiilor din contract. si nu, nu este la mintea cocosului digi=doar 3G, de cand a aparut RN

Oricum, din partea mea pun punct acestor dezbateri, oferta digi este cea mai buna de pe piata, bag cartela in cateva zile intr-un aparat mai vechi(nu smart), dar 3G, setat  pe modul automat
Si eu am primit acelasi raspuns de la serviciul clienti, ca pot folosi un telefon 2g in RN fara sa fie mentionata o limita.

#8940
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,378
  • Înscris: 08.12.2008

 boy4ever, on 15 iulie 2014 - 14:11, said:

Eu nu am acel contract, nu am semnat asa ceva! Imi pare rau!
greu de crezut avand in vedere ca in orice revizie a contractullui din 2007 incoace exista aceste paragrafe.

http://www.rcs-rds.r...ontracte/arhiva
http://www.rcs-rds.r...mare/contracte/

Edited by carmenclara1, 15 July 2014 - 14:55.


#8941
pustiux

pustiux

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,208
  • Înscris: 27.05.2009
Daca intr-adevar s-a spus asa....treburile s-au schimbat intre timp, din cauza plangerii vdf...

#8942
RoVal1972

RoVal1972

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 18.08.2005
Eu sunt abonat RDS (am net, Digi satelit si TV cablu). Vreau sa portez cartela lui fimiu de pe Orange pe Digi Optim Nelimitat.
Pot sa mi fac abonamentul si sa primesc numarul, apoi sa migrez cartela si sa inlocuiesc numarul alocat initial cu cel portat? Cat dureaza portarea?

#8943
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
Am mai intalnit astfel de patternuri de apelare, ma rog, mai exact statistici, la pensionari.... Ca sa previn astfel de sitatii nefericite, i-am trecut pe toti pe SIP, oricum 90% din timp apelau de acasa, din bucatarie! :D

Edited by IP-XCENTRIC, 15 July 2014 - 15:04.


#8944
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,363
  • Înscris: 16.04.2014

 RoVal1972, on 15 iulie 2014 - 15:00, said:

Eu sunt abonat RDS (am net, Digi satelit si TV cablu). Vreau sa portez cartela lui fimiu de pe Orange pe Digi Optim Nelimitat.
Pot sa mi fac abonamentul si sa primesc numarul, apoi sa migrez cartela si sa inlocuiesc numarul alocat initial cu cel portat? Cat dureaza portarea?

Da, se poate porta un numar peste un numar DIGI.
Portarea dureaza maxim 3 zile lucratoare.

#8945
o-stil

o-stil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 22.03.2008
Digi_Helper ce se mai aude de propunerea noastra cu sms-urile nationale. Ai primit vreun feedback, ceva?

#8946
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,363
  • Înscris: 16.04.2014

 o-stil, on 15 iulie 2014 - 15:30, said:

Digi_Helper ce se mai aude de propunerea noastra cu sms-urile nationale. Ai primit vreun feedback, ceva?

Sugestia a fost transmisa. De indata ce vor fi noutati / modificari in oferta curenta, revin cu feedback.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate