Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Check-In Online Wizz Air

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#37
KarinaG

KarinaG

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.05.2015
De cè nu imi apare pe situl lor sa salvez biletul in pdf? Unde gresesc? Am reusit sa stampez biletul dar nu imi apare pe hartie decat un singur cod de bare, in stanga sus,celalalt de jos din stg nu. Voi avea probleme la imbarcare?

#38
yeezus

yeezus

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.05.2015
aceeasi problema o am si eu...
[ https://i.imgur.com/rzxpkIG.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


si in plus..nu inteleg de ce nu imi arata locul pe care stau la plecare...
adica imi arata locul unde voi sta la intoarcere, dar la plecare pur si simplu lipseste informatia.

#39
MrJack

MrJack

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,067
  • Înscris: 22.01.2006

View Postyeezus, on 10 mai 2015 - 23:49, said:

aceeasi problema o am si eu...
[ https://i.imgur.com/rzxpkIG.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


si in plus..nu inteleg de ce nu imi arata locul pe care stau la plecare...
adica imi arata locul unde voi sta la intoarcere, dar la plecare pur si simplu lipseste informatia.

Salut,

Legat de locul alocat este posibil ca plecarea sa fie pana la data de 19 Mai cand se introduc locurile alocate.

Legat de salvarea PDF, optiunea nu mai este disponibila. Poti selecta "Imprimati biletul de imbarcare" apoi sa folosesti optiunea de Save as PDF (la alegerea imprimantei) daca browserul tau suporta acest lucru.

Succes!

#40
swtm

swtm

    Welding Eng.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 18.01.2011
Ca și regula generala, evitați sa faceți rezervările în weekend pentru ca procesarea se face mult mai lent.

#41
yeezus

yeezus

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.05.2015

View PostMrJack, on 11 mai 2015 - 09:16, said:


Salut,

Legat de locul alocat este posibil ca plecarea sa fie pana la data de 19 Mai cand se introduc locurile alocate.

Legat de salvarea PDF, optiunea nu mai este disponibila. Poti selecta "Imprimati biletul de imbarcare" apoi sa folosesti optiunea de Save as PDF (la alegerea imprimantei) daca browserul tau suporta acest lucru.

Succes!


mersi mult

#42
jcv

jcv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 01.02.2007
Poate cineva care are card de credit wizz sa ma lamureasca cu privire la conditiile discount club? Mai exact, daca aplic pt acest card si cumpar bilete, pentru cate persoane beneficiez de reducerea de discount club? In speta eu am o familie formata din 4 membri, o sa pot beneficia pt toti de discount?
Multumesc.

Edited by jcv, 13 May 2015 - 11:02.


#43
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008

View Postjcv, on 13 mai 2015 - 11:01, said:

Poate cineva care are card de credit wizz sa ma lamureasca cu privire la conditiile discount club? Mai exact, daca aplic pt acest card si cumpar bilete, pentru cate persoane beneficiez de reducerea de discount club? In speta eu am o familie formata din 4 membri, o sa pot beneficia pt toti de discount?
Multumesc.
Cardul WIZZ BANCPOST iti asigura statutul de membru STANDARD al Wizz Discount Club. beneficiezi de reduceri pentru tine si pentru inca o persoana.
poti plati suplimentar 100 lei si iti upgradezi statutul la WDC Grup. in felul acesta beneficiezi de reduceri pentru tine si inca 5 persoane

Edited by gabriel_gavrila, 31 May 2015 - 11:12.


#44
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011

View PostMrJack, on 11 mai 2015 - 09:16, said:


Salut,

Legat de locul alocat este posibil ca plecarea sa fie pana la data de 19 Mai cand se introduc locurile alocate.

Legat de salvarea PDF, optiunea nu mai este disponibila. Poti selecta "Imprimati biletul de imbarcare" apoi sa folosesti optiunea de Save as PDF (la alegerea imprimantei) daca browserul tau suporta acest lucru.

Succes!

WIZZ air nu mai are optiune de save as pdf deci O alta optiune  pentru salvarea biletului in pdf, ar fi urmatoarea:

1. Folosirea mozilla firefox si salvarea paginii web pe hard drive in computer
2. Folosirea extensiei Print Pages to Pdf (add-onul trebuie instalat in firefox)
3. Deschiderea paginii web salvata de pe computer in browserul firefox
4. Click dreapta pe pagina.. o sa apara in meniul clickului dreapta extensia firefox -> print pages to pdf -> print active tab apoi salvati pdf ul rezultat.. il puneti pe stick.. unde vreti voi.. etc

#45
remus2509

remus2509

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 17.12.2007
Salut am cumpărat ptr un prieten un bilet am făcut și check in online .mi la salvat pdf mă ingrijoreaza codul de bare  arata ciudat

#46
mariusrap

mariusrap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 20.11.2008
Salutare, scuze ca deschid un theard mai vechi, dar am o intrebare. Mi-am facut check-in-ul dar la Numărul documentului de identitate: am scris cnp, e vreo' problema majora?
Tot caut pe wizzair sectiunea contact sa intreb prin mail dar nimic. Nici pe facebook nu au optinea mesaj.

Ce as putea face?

#47
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
:facepalm:
Daca iti cere numarul documentului, tu pui numarul tau?
Da, este o problema.

Ai numar de contact pe site, suni (costa, sau suni in Malta daca mai merge smecheria) si rezolva.
Nu ai optiunea sa anulezi check-inul ca sa poti sa-l modifici?

#48
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
Aici ma contrazic cu colegul lex404...sincer din experienta la numarul documentului poti sa scrii povesti nemuritoare ca nu se uita nici dracu, la nici un transportator. Iti scaneaza cartea de imbarcare, se uita ca numele de pe ecranul lor sa coincida cu ala din pasaport/buletin si zbor placut! La inteligentii de la Tarom, de exemplu, te pun sa-ti introduci toate datele atunci cand iei biletul, si intotdeauna am scris balarii la numar document si date de emitere/expirare. Eu as sta linistit, sau daca vrei sa stai si mai linistit atunci cred ca merge sa anulezi check-in si sa il refaci, pe site.

#49
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Poti prinde pe unii care sa spuna ca nu, nu ii corect. Mai ales la Wizz care abia asteapta un check in in aeroport suprataxat.

Recomandarea mea e sa sune in Malta si sa scrie corect.

#50
das_d

das_d

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 26.09.2016
Vad ca wizzair a schimbat site-ul/interfata.
Pana acum am trecut CNP-ul la buletin (national id card) si nu am avut probleme. Am trecut si acum din inertie. Credeti ca pot avea probleme?

#51
das_d

das_d

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 26.09.2016
@Mariusrap - a mers cu cnp-ul?

#52
iongiurca

iongiurca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 23.06.2010
va rog spuneti-mi de ce nu pot sa fac plata on line pe site-ul lor pe care se face si rezervarea ?, incerc de ore bune sa fac o rezervare cu plata online pe siteul lor si nu este nimic  activ pentru plata on line ?!, este pentru o cursa de buc. - catania ita. din 30 sept. 2017 ?, de ce nu permite ?

#53
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,081
  • Înscris: 20.12.2007
Desi poate ai reusit pana acum sa faci treaba respectiva, eu as zice ca ori de cate ori raportati o problema si cereti ajutor sa puneti si print screen cu eroarea respectiva. Stergeti datele personale desigur. Pentru ca altfel de unde naiba sa ne putem da seama care ar fi problema ?!

#54
iongiurca

iongiurca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 23.06.2010
aveti dreptate si la propriu si la figurat !, am rezolvat problema dupa mai multe incercari, cu stima

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate