Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Check-In Online Wizz Air

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#1
pixmov

pixmov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 13.10.2009
Buna ziua,

Este prima data cand zobr cu Wizz Air si nu am inteles prea bine procesul de check in online.

Dupa ce am platit biletul am intrat la check in online si am urmat pasii astia:

Pasul 1
Pasul 2
Pasul 3
Pasul 4
Pasul 5 - emailul primit de la ei

E totul ok asa ?

Am citit pe site ca sa printez ce mi-au trimis ei si sa ma asigur ca, codurile de bare sunt vizibile, dar eu nu am nici-un cod de bare pe emailul primit, am doar codul ala de 6 cifre/litere.

Multumesc.

#2
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.11.2008
dupa ce introduci informatii pasager la punctul 4 . o sa iti apara tot acolo inca o optiune check in . dupa ce apesi acolo si confirmi , o sa iti apara inca 2 optiuni

- printeaza
- salveaza in pdf

Si de acolo il printezi . Ce ai primit la punctul 5 este o confirmare de zbor doar

#3
pixmov

pixmov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 13.10.2009

 adi_ab, on 25 februarie 2014 - 12:38, said:

dupa ce introduci informatii pasager la punctul 4 . o sa iti apara tot acolo inca o optiune check in . dupa ce apesi acolo si confirmi , o sa iti apara inca 2 optiuni

- printeaza
- salveaza in pdf

Si de acolo il printezi . Ce ai primit la punctul 5 este o confirmare de zbor doar

Da, acum am gasit. Mersi frumos.

Aici, are vreo importanta daca trec buletinul sau pasaportul ?

http://postimg.org/image/hf7jphqtb/

Multumesc

Defapt, pasaport numai am, vad ca a expirat.

La Numărul documentului, trec CNP-ul ? sau seria si numarul ?

#4
vali_geodezu

vali_geodezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 27.11.2009
Seria si numarul.

#5
pixmov

pixmov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 13.10.2009

 vali_geodezu, on 25 februarie 2014 - 13:04, said:

Seria si numarul.

Va multumesc frumos baieti.

Oricum destul de neseriosi cu site-ul, putea sa faca totul mai simplu, sa reuseasca si oamenii mai putini destepti sa-si cumpere un bilet si sa-si faca check-in-ul.
Mai ales fiind prima oara....

#6
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008

 pixmov, on 25 februarie 2014 - 13:16, said:

Va multumesc frumos baieti.

Oricum destul de neseriosi cu site-ul, putea sa faca totul mai simplu, sa reuseasca si oamenii mai putini destepti sa-si cumpere un bilet si sa-si faca check-in-ul.
Mai ales fiind prima oara....

de ce zici ca-s neseriosi? cat de simplu vrei sa fie??? ai fi vrut sa-si preia site-ul singur toate datele? identificare dupa retina probabil.

nu e deloc complicat sa-ti faci check-in online la wizzair. sa vezi la altii fericire! ceea ce cer ei sunt date normale.
daca ti se cere numarul documentului cu care calatoresti cum te gandesti la CNP?

oricum era topic deschis aici. nu mai era nevoie de inca unul.

Edited by gabriel_gavrila, 25 February 2014 - 13:32.


#7
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006

 pixmov, on 25 februarie 2014 - 12:50, said:

Da, acum am gasit. Mersi frumos.

Aici, are vreo importanta daca trec buletinul sau pasaportul ?

http://postimg.org/image/hf7jphqtb/

Multumesc

Defapt, pasaport numai am, vad ca a expirat.

La Numărul documentului, trec CNP-ul ? sau seria si numarul ?

Eu zic ca poti sa treci acolo orice la nimereala. Da, treci numerele de la loto, poate castigi si un bilet de avion gratuit!
Cum sa nu aiba importanta? Pe ce lume traiesti?

 pixmov, on 25 februarie 2014 - 13:16, said:

Va multumesc frumos baieti.
Oricum destul de neseriosi cu site-ul, putea sa faca totul mai simplu, sa reuseasca si oamenii mai putini destepti sa-si cumpere un bilet si sa-si faca check-in-ul.
Mai ales fiind prima oara....

Gandire de Roman... da-mi biletul ca apoi ti-l platesc la anul...sau cand ii veni tu din Italia
Asa v-a invatat ALTEX?

Edited by loveparade, 25 February 2014 - 20:18.


#8
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
Am încercat să fac și eu rezervare online la ei de vreo 4 bilete. E prima oară când apelez la wizz air doar ei având zboruri directe în zilele care mă interesează.. la alte companii am găsit doar cu escală sau nici nu sunt în zilele alea :(
Chestia că mi-a blocat banca cardul crezând că e fraudă. Am vreo 7 tranzacții eșuate.
Am fost la bancă am deblocat cardul dar mai trebuie să aștept câteva ore înainte de a face o nouă tranzacție.. aștept cu nerăbdare să văd dacă pot să plătesc online.
Eu am bifat opțiune de check in la aeroport pentru cineva care vine din străinătate în ro. Pentru plecare din România în Europa am bifat check in online că îmi scot eu la imprimantă biletul..

În legătură cu prețurile e urgie. Acum câteva ore când am încercat să fac rezervarea era 130 de euro biletul. Când am venit de la bancă.. prețul urcase la 180 de euro.. În fond asta e.. e cu paștele atunci.. toată lumea achiziționează bilete..
Iar în legătură cu bagajele am citit informațiile de pe site de aici: http://wizzair.com/r...rmation/baggage

Edited by K-X-T, 26 February 2014 - 16:18.


#9
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
Am reușit să fac rezervarea. Vâd că acum îmi apare la stare curentă: Confirmat :D

#10
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006

 K-X-T, on 26 februarie 2014 - 20:56, said:

Am reușit să fac rezervarea. Vâd că acum îmi apare la stare curentă: Confirmat Posted Image

lui pixmov?

#11
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
Nup.. mie... Am primit azi și factura pe mail într-o română-ungurească..

#12
pixmov

pixmov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 13.10.2009
Mai am si eu o intrebare, am buletinul expirat, nu am pasaport, si vreau sa cumpar un bilet dus si intors la wizz air, buletinul merg sa il fac astazi dar cred ca mi-l da in vreo 2 saptamani, are ceva daca cumpar acum biletele (sa nu se scumpeasca) si fac check-in-ul peste 2 saptamani ?

Eu oricum plec peste 1 luna cu biletele astea....

Mersi.

#13
MrJack

MrJack

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,067
  • Înscris: 22.01.2006

 pixmov, on 10 iulie 2014 - 09:23, said:

Mai am si eu o intrebare, am buletinul expirat, nu am pasaport, si vreau sa cumpar un bilet dus si intors la wizz air, buletinul merg sa il fac astazi dar cred ca mi-l da in vreo 2 saptamani, are ceva daca cumpar acum biletele (sa nu se scumpeasca) si fac check-in-ul peste 2 saptamani ?

Eu oricum plec peste 1 luna cu biletele astea....

Mersi.

Nu vei avea probleme. Verifica, totusi, ca primesti CI-ul nou in 2 saptamani. Stiu ca cei de la Evidenta Populatiei au un sistem nou incepand cu 01 Iulie.

Succes!

#14
darrines

darrines

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 09.06.2014
salut...daca am cumparat 4 bilete  si  trebuie sa fac check-in cum imi pare sa il fac?  pentru fiecare in parte sau toti  la un loc?

#15
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,976
  • Înscris: 18.12.2007
Cam tarziu, nu stiu daca te mai ajuta dar ar trebui sa fie toate cele 4 bilete pe aceeasi rezervare.
Va trebui sa treci datele fiecarui pasager in parte pentru biletul corespunzator.

#16
Valentina07

Valentina07

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 07.11.2014
Buna!

Nu mi-am mai cumparat bilet online pana acum, ci doar de la agentii. Si de data asta am vrut sa scap de taxele in plus percepute de ei.

Mi-am facut rezervare, am platit. Am bifat " ckeck in web ". La stare imi apare " confirmat ", dar eu nu stiu sa fac ckeck in-ul. Mie nu mi-a aparut sa aleg daca il printez sau nu sau tipul documentului. :(

Ce sa fac?

#17
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
check inul il poti face cu 30 de zile inainte de imbarcare. Trebuie sa pui datele calatorului. Datele de pe cartea de identitate, data nasterii, daca vrei bagaj ori nu, alte servicii suplimentare etc. Check inul il descarci in format pdf.
Pe ce data ai luat biletul? Mai devreme de 30 de zile?

Dai in dreapta unde te loghezi , dupa ce te loghezi, in contul de wizzair  la check in. Trebuie sa completezi codul de confirmare si numele de familie al pasagerului.

Edited by K-X-T, 23 November 2014 - 15:25.


#18
Ruben08

Ruben08

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.12.2014
Salut. In legatura cu wiiz air si check-in online. Mi-am comandat si eu un bilet si mai sunt 6 zile pana la zbor.Daca ma uit pe site la rezervare scrie la informatii "Târgu Mureş: Check-in pe web"..si daca dau pe " Imprimaţi biletul de îmbarcare în format PDF " imi apare biletul pe o alta pagina si dinjos de nume scrie " FACEŢI CHECK­IN PE WEB ".. Dar eu check-inul l-am facut,am urmat toti pasi. Sa inteleg ca checkinul tot inca nu e facut daca apare asa ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate