Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Check-In Online Wizz Air

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#73
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
l-am incadrat adult, si bilet dus si intors, dar iti da voie sa modifici asa ca am putut incerca si daca il incadram copil tot aceeasi problema era, zborul de intors e maine cand deja este  trecut de 14 ani de pe 21 februarie si exact aceeasi problema, am selectat o data eronata a nasterii din nou, e vina lor ca nu-si rezolva problema.

#74
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,537
  • Înscris: 14.04.2008
exact cum am banuit, copil incadrat adult! asa se explica usor si datele de 18 feb si 5 martie de care aminteai ca iti apareau, daca tinem cont de datele zborurilor.
in opinia mea segmentele trebuiau cumparate separat, adica  x adulti +1 copil pt primul cursa dus, x+1 adulti pt retur. cel putin asa as fi cumparat eu biletele!

#75
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
n-ai inteles, si adult si copil, lipseau datele de nastere intre 18 februarie si 5 martie, e greseala in sistemul lor, daca l-am luat copil n-am putut alege nastere decat din 5 martie 2005 desi era nascut in 21 februarie, daca am luat adult n-am putut alege decat pana la 18 februarie, oricum luam lipseau datele dintre 18 februarie si 5 martie.

Edited by bogdan_popescu, 05 March 2019 - 10:18.


#76
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,537
  • Înscris: 14.04.2008
ba eu zic ca am inteles de ce lipseau datele! ai cumparat o cursa tur-retur pe o singura rezervare. ca e incadrat copil sau adult deja nu conteaza, el oricum la unul dintre zboruri nu va fi conform incadrarii.  daca nu e asa, te rog corecteaza-ma si in acest caz iti dau dreptate!
pe o singura rezervare fie e copil, fie e adult! daca pleaca copil si se intoarce adult (mai exact peste 14 ani) nu ai optiunea de a schimba si a-l incadra adult pt retur in timpul rezervarii. fie pleaca si se intoarce adult, fie pleaca si se intoarce copil! daca au o problema in sistem, atunci asta e!
asadar, intre cele 2 calatorii copilul si-a schimbat statutul in adult, avand conditii diferite de calatorie (pot calatori singuri, pot avea rezervari individuale) .  de ce crezi ca nu puteai alege date de nastere intre fix 18 feb si 5 martie si nu intre (sa zicem.!) 20 feb si 8 martie? nu vezi legatura cu datele de calatorie?
parerea mea e ca daca cumparai cum am spus mai sus, pe rezervari diferite, la cursa de dus incadrat copil iar la cea de intoarcere adult, nu ar fi fost nicio problema la check-in.

#77
10nutz_413x

10nutz_413x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.02.2007
Salut, intampin o problema cand incerc sa fac checkin online la Wizzair.
Nu imi ia "numarul documentului de identitate"
Am incercat seria + numarul, am incercat doar numarul, am pus CNP...nimic nu a functionat si nu pot trece mai departe.

Attached File  check in.PNG   47.96K   28 downloads

Aveti idee?
Sau pot suna undeva, au ceva Relatii cu clientii? Am gasit un numar taxabil pe minut...altceva nu au?

Mersi.

#78
orbanbalint

orbanbalint

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 26.09.2014
Dă refresh la pagină de câteva ori.

#79
O_Raresh

O_Raresh

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.06.2019
Buna ziua, tocmai mi-am dat seama ce gunoaie sunt cei de la Wizzair. Daca ati avut sau aveti probleme cu check-in-ul online, legat de Numarul documentului de identitate (in caz ca o sa calatoriti cu cartea de identitate si nu pasaportul) trebuie sa faceti urmatorul lucru: in momentul in care ajungeti la campul cu NATIONAL ID sau Numarul documentului de identitate, introduceti seria si numarul cartii de identitate in formatul acesta (exemplu) KX123456. Deci seria si numarul legate, fara nici un spatiu intre. Daca nu faceti asta si introduceti din greseala CNP-ul, o sa va spuna ca este invalid numarul si chiar daca va stergeti datele gresite si reintroduceti datele bune, o sa fie tot eronat. Au un algoritm care e facut intentionat sa va cauzeze probleme daca nu introduceti datele bine de prima data, si nu o sa puteti trece de CHECK-IN.  Asta e metoda folosita de WIZZAIR sa va faca sa apelati la CALL CENTER-ul lor, ca sa va forteze sa le dati bani. Daca aveti vreo problema, va rog sa anuntati. Sper ca v-a ajutat informatia asta. O zi buna.

P.S. Daca ati bagat din greseala CNP-ul si va da eroare dati refresh la pagina si urmati pasii pe care i-am mentionat mai sus.

Edited by O_Raresh, 08 June 2019 - 12:00.


#80
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 07.04.2005
Nu tin minte sa fi avut probleme cu check-in-ul la ei cu CI-ul (mi se parea normal la vremea respectiva sa introduci seria si nr, nu doar nr).

De o vreme buna am pasaportul atasat pe contul de Wizz.

Aseara am avut un zbor din CRL. Am primit SMS ca nu functioneaza online check-in-ul si il pot face gratis in aeroport (chiar eram curios de eram o sa fie jegosi si o s-o tina ca trebuie platit pt check-in-ul in aeroport si apoi sa iasa cu reclamatie). N-am mai patit sa nu functioneze. Pana la urma... s-a remediat problema si am reusit sa fac check-in-ul online.

Trimit push notifications in aplicatie in caz ca zborul e intarziat (prin aeroporturile secundare de obicei afiseaza poarta cu 30-45minute inainte de plecare).

Attached Files



#81
boz1

boz1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 13.07.2009
Buna seara ! Acum 5 minute am facut check-in on-line pentru prima data , eu si un minor de 13 ani. Nu au fost probleme , la documentul meu am trecut pasaportul si seria si numarul cartii de identitate: AB123456. , de exemplu. A fost mai usor decat credeam. Acum sa vedem cu zborul, am o frica de mor. :)

#82
Bianca232323

Bianca232323

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.07.2019
Salut, am făcut check in cu wizz dar am pus CNP, știți ce se poate întâmpla? Am să am probleme?

#83
lls869

lls869

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 21.07.2011
Nu vei avea nicio problema. Prezinta-te la timp la aeroport si bucura-te de zbor!! Posted Image Posted Image

#84
aladeintreabamereu

aladeintreabamereu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 29.12.2006
Hello
Stie cineva daca se accepta documentul de check-in in format pdf, pe telefon? adica sa fac check-inul, sa il salvez pdf, sa nu mai il imprim pe hartie si sa le arat pdf-ul(de pe telefon) cand ajung la poarta de imbarcare.
Multumesc

#85
mccrya

mccrya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,351
  • Înscris: 05.03.2005
depinde de aeroport. Mai peste tot  este acceptat boarding pass-ul electronic, adica si cel in format PDF de pe telefon

#86
obaye

obaye

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.10.2018
Salut! Daca nu doresc alocarea locului pe scaun (respectiv platirea acestuia) si, trec la pasul urmator locul o sa imi fie atribuit aleator/gratuit la momentul check-in-ului?

#87
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,537
  • Înscris: 14.04.2008
Da.
Iar daca te razgandesti, poti cumpara si ulterior rezervarii.

#88
moniK_06

moniK_06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 11.11.2006

View Postobaye, on 01 martie 2020 - 21:35, said:

Salut! Daca nu doresc alocarea locului pe scaun (respectiv platirea acestuia) si, trec la pasul urmator locul o sa imi fie atribuit aleator/gratuit la momentul check-in-ului?

Da.
Daca nu iti convine locul pe care ti-l atribuie ei la check in, ai posibilitatea sa il schimbi (bineinteles contra-cost).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate