Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Check-In Online Wizz Air

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#19
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
Pana nu apare sub format pdf inseamna ca nu e facut chekinul. Vedeti ca la check in trebuie sa dati next next pana la final. Sunt vreo 3 pagini de servicii suplimentare. E cam aiurea situl.

#20
Ruben08

Ruben08

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.12.2014
Pai apare acolo pe site la ei 2 optiuni unde am rezervarea. Sa printez biletul sau sa-l printez in format PDF. Si daca dau pe PDF mi-l deschide biletu intr-o noua pagina si acolo unde scrie in stanga sus numele pasagerului dinjos scrie " faceti check in pe web ". Aici eu nu inteleg ..e facut check`inul sau nu e facut ?

#21
ionsalajan

ionsalajan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 20.08.2006
Salut check inul trebuie facut si cand te duci si cand vii? Adica trebuie sa fac check in si din strainatate? Si daca da cum se face? Iti apare optiunea dupa ce ajungi la destinatie, pentru ca momentan mie imi apare doar pentru zborul Bucuresti Milano. Pe ntru Milano Bucuresti, cand imi apare?Merci.

#22
Mihai1971

Mihai1971

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 02.05.2006

View Postionsalajan, on 10 februarie 2015 - 11:42, said:

Salut check inul trebuie facut si cand te duci si cand vii?
Fara ala nu te urci in avion, de fapt nici macar nu treci de controlul de securitate al aeroportului.
In concluzie, nu trebuie neaparat sa-l faci, dar ramai acolo. :D

View Postionsalajan, on 10 februarie 2015 - 11:42, said:

Pe ntru Milano Bucuresti, cand imi apare?
Cu 30 de zile inainte sa plece avionul din Milano.

Daca nu reusesti sa-l faci on-line, il poti face si la aeroport, la ghiseul Wizz, dar costa 30 de euro.

Cu placere.

#23
ionsalajan

ionsalajan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 20.08.2006
Ms. Mai astept cateva zile sa vad daca apare online.

#24
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
Cu 30 de zile inainte de zbor apare check in online. Din experienta la aeroport check inul poate costa peste 50 de euro daca mai bagi si vreun bagaj suplimentar ori valiza de mana e mai mare ca dimensiune Posted Image

Edited by K-X-T, 11 February 2015 - 20:05.


#25
ionsalajan

ionsalajan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 20.08.2006
Merci, am reusit ambele checkinuri,

#26
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
Vezi sa fie scos klumea la imprimanta sa nu faca figuri la aeroport codul ala :)

#27
123321

123321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 05.02.2012
Rog pe cineva să posteze un Print Screen cenzurat cu o porțiune dintr-un bilet de avion la care s-a făcut check in online pe baza unui buletin.
La Pașaport arată astfel:

[ https://i.imgur.com/dbV2dg3.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Mă interesează modul de grupare pentru serie + număr + data de expirare.
Mulțumesc anticipat.

#28
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
Seria si numarul impreunat de la C.I. :)

Attached File  wizzair.png   31.42K   102 downloads

#29
123321

123321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 05.02.2012
Mulțumesc K-X-T.
Observ că diferă dispunerea în pagină în sensul că, informațiile despre buletin, sunt puse pe 3 rânduri, nicidecum pe unul singur, ca în cazul acelui PrintScreen pe care l-am postat mai sus.
Să înțeleg din acest lucru că este un bilet mai vechi, adică nu unul care va fi folosit în perioada următoare?
Biletul meu este pentru mijlocul lunii aprilie, iar pașaportul fiind expirat, vreau să-mi trec datele de pe buletin în locul lui.
N-am putut face acest lucru atunci când am făcut check-in(pentru al doilea bilet) întrucât am făcut rezervarea dus+întors.
Pentru a avea posibilitatea de a-mi trece buletinul, ar fi trebuit să fac două rezervări diferite:
una pentru venire în țară
una pentru plecarea din țară
inițial fiind convins 100% că pot insera datele de pe buletin atunci când fac check-in pentru biletul de plecare din țară!...

#30
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
Check in'ul se face separat pentru fiecare cursa chiar daca este dus intors. Biletul (pdf primit pe mail) este pe 2015 dar poate au schimbat recent asezarea in pagina.. Momentan nu am nicio cursa programata.
Daca ai facut check inul ai posibilitatea sa suni la relatii cu clientii si contracost se modifica datele dar te costa vreo 50-60 Euro in plus (cam scump). Cea mai ieftina metoda este sa faci check in'ul la aeroport din nou..
P.S. Eu cand am facut rezervare cu bilet dus intors Am facut 2 check in'uri separate.. iarasi nu stiu.. recent poate au mai schimbat ei ceva prin sistem..

Edited by K-X-T, 11 April 2015 - 22:21.


#31
123321

123321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 05.02.2012

View PostK-X-T, on 11 aprilie 2015 - 22:20, said:

Check in'ul se face separat pentru fiecare cursa chiar daca este dus intors.
E vorba de posibilitatea de-a specifica documentele de călătorie atunci când se face check-in:
- dacă există o singură rezervare, deci cu un singur cod atunci, la al doilea check-in, nu se mai pot specifica detalii despre documentele de călătorie
- dacă există două rezervări, deci cu două coduri diferite, atunci există posibilitatea de-a putea insera detalii despre documentele de călătorie.

[ https://i.imgur.com/34tASB8.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Îți mai amintești cumva data biletului pentru care ai pus un PrintScreen mai sus?
Mulțumiri anticipate.

#32
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
Ianuarie 2015.. Te sparg la bani astia acum sa-ti modifice datele..

#33
123321

123321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 05.02.2012
Check-in-ul a fost făcut tot în ianuarie 2015?

#34
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
In decembrie

#35
123321

123321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 05.02.2012
Mulțumesc pentru tot și te asigur totodată că apreciez sincer tot timpul pe care l-ai consumat răspunzându-mi la întrebări!
Observ că la check-in ai utilizat varianta platformei în limba engleză, iar eu varianta în limba română, deci sunt 50% convins de faptul că acesta este motivul pentru care dispunerea datelor documentelor de călătorie diferă, motiv pentru care rog pe altcineva să posteze un PrintScreen cenzurat al unui bilet cu limba română.
Practic, mă interesează doar dacă dispunerea datelor buletinului este pe 3 rânduri sau pe unul singur.
Merci.

#36
MrJack

MrJack

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,067
  • Înscris: 22.01.2006

View Post123321, on 12 aprilie 2015 - 11:36, said:

Practic, mă interesează doar dacă dispunerea datelor buletinului este pe 3 rânduri sau pe unul singur.
Merci.

Datele cartii de identitate sunt pe o singura linie, pozitionate sub numele pasagerului in formatul de mai jos

RO XX000000 Expirare: 01.01.2100

Unde
- RO - nationalitate
- XX000000 - serie si numar CI
- Expirare - data expirarii
asa cum au fost completate in formularul de check-in.

Sincer, nu inteleg la ce te poate ajuta aceasta informatie.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate