Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baterie externa solara vs baterie...

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar
 Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 

cum ma fac ... programator

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
38 replies to this topic

#37
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,632
  • Înscris: 30.07.2003

View PostTS030, on 04 februarie 2014 - 19:53, said:

Ia spune-mi, cum stie un incepator care-i este stilul, cum isi poate face singur un plan de invatare? Pai, nu poate. Cine-l instruieste "corespunzator"?
Acum sa nu dam in cealalta extrema, nu e imposibil sa citesti si sa te pui la punct daca vrei cu adevarat. Doar ca trebuie luate in calcul si celelalte elemente si nu strica deloc sa urmezi cursurile facultatii.

Edited by neagu_laurentiu, 04 February 2014 - 20:30.


#38
TS030

TS030

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,193
  • Înscris: 25.06.2012
Nu e nici o extrema, si tine cont ca n-am spus c-ar fi imposibil sa devii programator fara a face o facultate. Ce spun e ca facultatea nu numai ca nu e o piedica (daca nu dai de figo1988 la recrutare ;) ), dar te si poate ajuta daca stii sa profiti nitel de ce-ti ofera; pierzi si mult timp cu materiile de umplutura, e drept. Mai tarziu - dupa ce ai un CV convingator - va conta doar la scutirea de impozit (eu as prefera banii aia timpului "scutit", parol!); dar nu despre mai tarziu vorbim aici.

Cat despre citit si pus la punct, chestia asta nu se termina niciodata (decat in momentul in care depui armele, si decizi sa astepti pensionarea).

#39
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,259
  • Înscris: 24.02.2007
Si uite asa ajungem sa repetam aceleasi discutii/sfaturi odata la cateva zile.
Cine doreste sa continue discutia, s-o faca pe topicurile dedicate.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate