Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Timpi asteptare in contract de tr...

Parere amenajare/loc disponibil u...

Producatori/masini care nu sunt f...

Ventilator perete
 Simbol "bec aprins" tele...

Oakley - recomandare site pt oche...

Aer conditionat racire A+++/A++

Problema umiditate AC
 Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!
 zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15

La ce ora se deschid urnele ?
 

Cap spart

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
7 răspunsuri în acest subiect

#1
jan97

jan97

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 01.01.2014
Buna ziua, in urma cu 4 ani, mi-am spart capul (jucand fotbal) in partea din spate a capului cu vreo 2-3 cm sub crestet. Am cazut pe spate (mentionez ca aveam si un fes mai gros pe cap) si am dat cu capul de pamant pe bitum. Stiu ca a curs sange (insa numai stiu exact cat de mult), dar n-am avut pierderi de cunostinta si alte simptome mai rele. Acuma, intrebarea mea este daca dupa atata timp  este posibil sa se dezvolte vreun hematom sau altceva care sa-mi afecteze sanatatea mai tarziu? In locul in care m-am lovit, mi-a ramas un semn micut ( putin mai mic decat unghia de la degetul mic) unde n-a mai crescut par. Mentionez ca dupa cazatura, mi-am revenit relativ repede fara alte simptome care sa-mi puna semne de intrebare.

#2
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.748
  • Înscris: 28.12.2008
Du-te şi fă-ţi un tomograf. Consultă un doctor mai întâi, bineînţeles.

#3
cetateanul09

cetateanul09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 195
  • Înscris: 03.12.2013
Au trecut 4 ani. Daca in zona respectiva nu ai simtit durere, nu ai avut senzatie de ameteala, probleme cu vederea, probleme de concetrare ai scapat.

#4
corina_geo

corina_geo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.094
  • Înscris: 30.09.2008
Ai auzit de Schumacher si ti-ai adus aminte/ai inceput sa-ti faci griji? Ipohondrule! :P

#5
vlad2991

vlad2991

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 594
  • Înscris: 11.12.2013
Eu cunosc o persoana care a murit din cauza unui astfel  lucru, deci nu-i de joaca.

Editat de vlad2991, 01 ianuarie 2014 - 18:08.


#6
jan97

jan97

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 01.01.2014
Au trecut mai bine de 4 ani de atunci si eu n-am avut probleme, adica sa ma doara capul foarte tare, sa am probleme cu vederea si altele , m-am ales doar cu semnul care este oarecum vizibil (nu a mai crescut par acolo), dar e foarte mic, dar am intrebat chestia asta sa vad ce zic si altii care au mai patit sau cunosc pe altii care au patit.

#7
wide

wide

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.292
  • Înscris: 08.02.2012
chiar daca au trecut 4 ani poti muri si maine daca ai leziuni, hemoragii, etc interne

fa-ti un control urgent ............

#8
hemTT

hemTT

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 2.443
  • Înscris: 18.07.2011
Loviturile cu pierdere de cunostinta si voma sunt periculoase in general la cap.
Daca in 4 ani nu ai avut nimic o mai duci 99 fara reparatii .
Daca ai depresii din pricina asta mergi la radiologie prin medicul de familie si fa-ti o "poza" dupa o interpretezi si vei fi si mai fericit - nu e cazul la tine .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate