Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curațare disc vinil

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire
 Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5
 Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...
 

"Jegul" de pe ochelari

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Asculta oamenii maturi, trecuti prin viata, cu experienta relevanta, servetelele pentru sters/curatat ochelari vandute sub brand-ul "W 5",
de catre Lidl,sunt servetele deosebit de bune Posted Image  Posted Image !

 Barboso, on 14 decembrie 2013 - 21:53, said:

Servetelele alea umede, speciale pt ochelari, mi se par cele mai bune. Carpele doar intind mizeria.

 Lucian_M, on 29 noiembrie 2013 - 20:52, said:

Foarte bune servetelele si sunt foarte ieftine. W5, cutie albastru cu galben.

 ionut_blue, on 29 noiembrie 2013 - 20:48, said:

Sunt servetele speciale de sters ochelarii.Gasesti in LidlPosted Image

 Lucian_M, on 29 noiembrie 2013 - 21:12, said:

SI la pariu ca servetelele alea is mai scumpe decat pachetul de la lidl? SI mai proste? Ai folosit asa ceva? Am purtat ochelari si servetelele alea faceau minuni, am mai adus catorva colege de cancelarie, toate multumite.
Iar sensorul nu-l curat decat extrem de rar, ca am grija de jucarii. Cu aburirea nu faci nicio branza, daca vrei ceva calitate. Ramai la parerea ta, eu la a mea. Chiar daca folosesc truse de genul celei de mai sus abia din 2008, imi dau seama ce-am pierdut in restul anilor. Din casa nu lipsesc microfibrele si trusa in discutie. Telefonul, pot sa-l dau cu mama si tata bumbacului, daca nu sterg ecranul cu servetelul W5 sau microfibra (am cateva prin casa) de la f65, iese zoios, se intinde grasimea pe el si arata tot mazac.
[ http://images2.okr.ro/serve/auctions.v7/2013/jan/25/6c25d7a726a46fe38fcc13a6c4578073-37564-300_300.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Teophileos, 14 December 2013 - 23:01.


#20
-incoerent-

-incoerent-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 30.09.2013
" "Jegul" ia, intr-un fel, forma ochiului. Cam asa se formeaza. " - Posibil campul electromagnetic al ochilor sa dispuna firicelele de rapan in forma respectiva pe lentile. Asta, ori avem de-a face cu o civilizatie extraterestra.

#21
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
cumva porti breton si parul ajunge pana la lentila (interior sau exterior)? Mie mi-a luat ceva sa ma prind ca de aia se murdareau ochelarii (grasimea de pe par, chit ca nu stau cu el nespalat mai mult de 2-3 zile).

#22
RK7

RK7

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 14.12.2013
Nu, nu am breton.

#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Recomandarea mea ar fi produsele Optinett. Posted Image

#24
RK7

RK7

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 14.12.2013
Citisem pe undeva ca daca sterg lentilele de plastic cu servetele umede, se duce antireflexul. Recomandati, totusi, folosirea servetelelor speciale ?

#25
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,552
  • Înscris: 08.10.2007
Din contra, daca stergi lentilele din plastic cu o carpa uscata neadecvata, ai toate sansele sa le zgarii si sa se duca antireflexul.

#26
RK7

RK7

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 14.12.2013
Aceeasi problema in continuare. Se murdaresc foarte-foarte repede. Mai am vreo sansa cu ei sau trebuie sa-i suport pana cumpar altii ?

#27
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,552
  • Înscris: 08.10.2007
Daca ai incercat toate sfaturile prezentate aici inseamna ca ai cam epuizat toate variantele. Incearca sa-ti faci alte lentile desi este foarte curios ceea ce ti se intampla.

#28
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,782
  • Înscris: 25.11.2009
Si eu am aceeasi problema de cand port ochelari (vreo 25 de anisori cred), mai mult de 1 zi fara sa apara murdarie pe ei n-am prins. Pana acum 1 ani ii stergeam cu piele de caprioara, lavete de microfibre si s-a vazut rezultatul: plin de zagarieturi. Dupa ce am cumparat unii mai "smecheri" am trecut la la clasica apa cu sapun, suflat sa "zboare" excesul de lichid si sters usor cu o laveta. Momentan zerooo zgarieturi.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate