Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...
 Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...
 Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...
 Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)
 

U.P.C. - HBO GO - operațional de vineri, 13 decembrie 2013.

- - - - -
  • Please log in to reply
141 replies to this topic

#73
nehru

nehru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 16.12.2001
Acum nu trebuie sa exageram cu limitele acestui serviciu. Eu am vazut ca sunt unele seriale pe care nu le gasesc in alta parte. Si mai ales ca poti avea acces atunci cand ai chef sa vezi ceva. E adevarat calitatea streamingului lasa de dorit. Pe un ecran mic se vede bine. Pe o plasma lasa de dorit.
Pana acum era o cerere mare si acum toata lumea gaseste doar hibe.
Eu ma bucur ca acum avem acces la o baza mare si legala de filme la un pret modic.

#74
snapilica2003

snapilica2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 18.11.2007

View Postlastfireman, on 15 decembrie 2013 - 20:18, said:

... Mai astept o chestie. Sa pot accesa si serviciul de muzica Spotify....

Off-topic: Deezer este un concurent destul de serios pentru Spotify si este disponibil legal si in Romania. Iti recomand!

#75
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,037
  • Înscris: 08.08.2002
Deezer e promovat de Orange, Zonga e promovat de Vodafone.

lastfireman daca tv-ul nu are PVR sigur nu ai nici SMART cu aplicatia HBO-GO disponibila si atunci bucuria ta e ca te uiti pe tableta de 7-10" ? Ma rog fiecare cu gusturile ...

Din cate stiu eu doar tv0urile Samsung si LG ( modele 2012-2013) au in SMART aplicatia HBO-GO.
Daca aveti si alte tv-uri (Sony, Panasonic, Sharp sau Philips) unde apare HBO-GO va rog sa menitionati pentru ca ar fi util cred.

Edited by MD, 16 December 2013 - 20:25.


#76
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,154
  • Înscris: 14.08.2007
Hmmm ... 10 lei (pe langa cei 20) pentru streamuri SD? C'mon. Vorba altora, am DVR si macar vad HD ce vreau sa vad :) Eu ma asteptam sa fie inclusi in cei 20 de lei, ca oricum deja Maxpack e mai scump ca la altii.

#77
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Corect!Cine are  nevoie  de aplicatie, sa si-o cumpere!

#78
johnflorin

johnflorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 07.10.2009

View PostMD, on 15 decembrie 2013 - 18:29, said:

Comparatia cu Netflix, Hulu sau mai stiu eu ce serviciu asemanator din tarile cu apa calda nu are nici un sens (Netflix testeaza transmisii in 4K !)

Comparatia e in primul rand cu HBO GO din alte tari, care are continut HD...iar Netflix n-au decat sa testeze transmisii in 4K, ca mi se par cam varza la capitolul calitate - daca folosesti clientul web poti seta calitatea, dar Silverlight nu stie de sunet 5.1. Daca folosesti aplicatiile lor de Windows 8 sau Xbox ai sunet 5.1, dar nu poti seta calitatea. Mi se par aiurea rau astfel de scapari, care fac ca un power user platitor sa aibe calitate mai proasta fata de cineva care downloadeaza de pe torrent.

#79
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,154
  • Înscris: 14.08.2007

View Postjohnflorin, on 17 decembrie 2013 - 06:53, said:

Mi se par aiurea rau astfel de scapari, care fac ca un power user platitor sa aibe calitate mai proasta fata de cineva care downloadeaza de pe torrent.
Ai pus punctul pe i ... adica si platesti, si primesti calitate inferioara "torrentistilor". Stiu ca am testat odata HBO Go cu ceva gratuit ... si asta a fost primul lucru care mi-a sarit in ochi, calitatea mediocra. Azi cand de exemplu RDS ofera net de 1 Gbps cu upload masiv cu 49 de lei parca (de pe care ai putea teoretic sa duci vreo 20 de clienti VOD simultan la calitate HD), HBO nu e in stare sa faca streaming HD? Dolce face streaming HD gratuit pe dolcetv.ro (pentru canalele pe care le ofera HD online gen Dolce Sport) pentru abonatii Romtelecom, iar un serviciu platit e SD?

Si oare ce ii opreste pe UPC-isti sa faca o aplicatie HBO Go care sa ruleze pe mediabox? Atunci ar incepe sa faca sens, ai avea VOD adevarat si ar incepe sa merite banii o astfel de optiune. Cred ca ar fi mult mai multi amatori de asa ceva daca ai putea avea HBO Go pe mediabox si la calitate HD. Inteleg ca exista o piata si de oameni dornici sa vada filme pe calculator/tableta (de obicei pentru ca nu au acces la TV in momentul respectiv), dar parca tot pe un TV mare Full HD ar prefera majoritatea, nu? Sper ca macar pe Horizon sa aiba o aplicatie de genul asta si intre timp HBO sa treaca la HD. In momentul in care vor 30 de lei pe luna doar pe optiunea HBO, eu zic ca pot sa am niste pretentii ... si de la UPC, si de la HBO.

#80
dan.me

dan.me

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,153
  • Înscris: 15.09.2005

View PostMD, on 15 decembrie 2013 - 18:29, said:

Comparatia cu Netflix, Hulu sau mai stiu eu ce serviciu asemanator din tarile cu apa calda nu are nici un sens (Netflix testeaza transmisii in 4K !) Stream-urile sunt SD dar sunt decente peste ce ofera concurenta gen Voyo sau Seenow.
...
Pai nici Voyo nu dau HD?!? La atata reclama pentru ce, nu ma gandeam LOL

#81
Sinisther

Sinisther

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 941
  • Înscris: 19.06.2008
Din cei care au activat serviciul puteti vedea toate filmele de acolo? Dau un exemplu din sectiunea oferte, e pe prima pagina: " Cloud Atlas". Cand intru in el imi da ceva eroare. Am observat ca se intampla in principiu acelasi lucru la toate filmele din categoria Premiere(icoana Popcorn)

#82
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,398
  • Înscris: 16.01.2007
Aceiași problemă o am şi eu, încă de luni, de când mi s-a activat HBO GO.

Luni seara am sesizat la UPC, că toate filmele recente (Premiere) nu se pot viziona şi îmi apare o fereastră de eroare. O vită de de la RC, mi-a spus că este din cauza terminalelor mele (verificasem pe două terminale).

A doua zi, marţi, am verifcat la job, care are tot UPC drept operator, pe alte două terminale, dintre care întâmplător unul avea Windows 8, nou nouţ (fără "bălării") instalat în acea zi, iar erorile de conectare la filmele recente  persista.
Ajuns acasă am sesizat din nou UPC. De data asta am dat peste un tip care gândea înainte de a vorbi şi mi-a înregistrat sesizarea.

Astăzi am constatat că HBO GO şi-a schimbat interfaţa de afişare, dar filmele recente (Premiere) tot nu se pot viziona. Este drept că ferestra de eroare diferă faţă de cea din zilele anterioare. Am mai constat că folosind IE, pagina nu poate fi accesată.
Am sunat din nou la UPC şi mi s-a comunicat că problema se cunoaşte şi că se lucrează la ea: "În maximum 48 de ore se va rezolva".

În acest moment HBO GO nu este disponibil pe niciun browser.

Attached Files


Edited by manic_user, 18 December 2013 - 22:50.


#83
florianro

florianro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 03.07.2007
Hmmm, ciudat... si la mine e la fel... nu ma pot loga... e ceva de la HBO GO... Si am ip de RO nu de Austria.

Attached Files



#84
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,398
  • Înscris: 16.01.2007
@ florianro
Desigur că este de la HBO GO, numai că UPC România nu trebuia să introducă HBO GO decât după nişte teste serioase, nu se le facă pe seama sesizărilor clienţilor care deja plătesc (un serviciu parţial funcţional)!

Attached Files



#85
bbandor

bbandor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 20.06.2010
Nici mie nu-mi functioneaza :( am aceeasi eroare ca manic_user: GO4_BTN_SIGNIN

#86
florianro

florianro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 03.07.2007
Merge acum...

#87
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,398
  • Înscris: 16.01.2007
Merge tot parțial. Eu tot nu pot vizona filmele adăugate recent.

Attached Files



#88
nehru

nehru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 16.12.2001
La fel si la mine. Daca continua asa le spun la revedere. O lansare de serviciu o faci cum trebuie, chiar si pentru România, la UPC!
Acuma colac peste pupăză. Îmi apare la terminale doar unul pe care l-am făcut după ce site-ul are noul look. Toate celelalte 4 terminale s-au pierdut. Decât așa o lansare mai bine lipsă.
Trebuie să aștept probabil o nouă lună să pot să refac noile terminale. Huoo!

Edited by nehru, 19 December 2013 - 10:31.


#89
nehru

nehru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 16.12.2001
Acum imi apare ca am depasit numarul de terminale. Adica, chiar si ala pe care l-am facut dupa ce a aparut noul look al site-ului a disparut. Să tot fii abonat la hbogo.ro, nu alta.

#90
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,394
  • Înscris: 05.09.2005
Sunati la relatii cu clientii si spuneti problema! O sa va deblocheze fara probleme terminalele :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate