Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...
 Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i
 

U.P.C. - HBO GO - operațional de vineri, 13 decembrie 2013.

- - - - -
  • Please log in to reply
141 replies to this topic

#55
snapilica2003

snapilica2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 18.11.2007

View Postmariusnorbert, on 13 decembrie 2013 - 20:57, said:

Ce privilegii, auzi, sa ai privilegiul sa le dai bani nesimtitilor, pentru niste chestii care oricum nu tin de cultura noastra, sunt atat de multe media in zilele noastre prin care poti sa ai acces la cultura americana, si sunt gratuite!
Sa sti ca si accesul la forumul asta este un privilegiu pe care-l platesti. Internetul nu este gratuit, accesul la "cultura americana" nu este gratuit, iar HBO Go Romania are si o serie de filme si seriale exclusiv romanesti.

View Postnehru, on 13 decembrie 2013 - 20:59, said:

Am reusit conectarea la acest serviciu. Nu mi se pare ceva nemaipomenit. E bun pentru nevasta-mea ca nu-i mai caut filme romanticePosted Image
Ai facut comanda de pe saitul UPC? Eu nu reusesc sa ma autentific.

#56
BogdanDorin

BogdanDorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 02.10.2010
merge doar daca te abonezi la ei cu 10 lei pe luna si daca ai si activ maxpack daca nu mai dai inca 20 de lei

#57
nehru

nehru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 16.12.2001
@snapilica2003
prima data trebuie sa vorbesti cu un operator la numarul de telefon de pe site. Ii spui ca vrei hbogo. Iti modifica abonamentul.trebuie sa ai myupc.ro activat. Si de abia apoi te autentifici pe site-ul hbogo.ro

#58
snapilica2003

snapilica2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 18.11.2007

View Postnehru, on 14 decembrie 2013 - 11:25, said:

@snapilica2003
prima data trebuie sa vorbesti cu un operator la numarul de telefon de pe site. Ii spui ca vrei hbogo. Iti modifica abonamentul.trebuie sa ai myupc.ro activat. Si de abia apoi te autentifici pe site-ul hbogo.ro
Multumesc mult. Aici greseam. Credeam ca e suficient sa ma loghez cu contul de MyUPC si se activa automat.

#59
catalincc

catalincc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 15.08.2007
care este calitatea imaginii? facand abstractie de continut, merita banii sau se vede asa si asa?

#60
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 08.08.2002
Poti sa o verifici cu ceva serial romanesc care nu necesita cont, vezi la gratuite.

#61
catalincc

catalincc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 15.08.2007
ai dreptate, multumesc de pont! daca respectivele ar putea fi luate ca reper de minima calitate, ar fi rezonabil!

#62
florianro

florianro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 03.07.2007

View Postsnapilica2003, on 14 decembrie 2013 - 12:24, said:

Multumesc mult. Aici greseam. Credeam ca e suficient sa ma loghez cu contul de MyUPC si se activa automat.
sau mergi in casieria UPC si ti-l activeaza in citeva zeci de minute.

View Postcatalincc, on 14 decembrie 2013 - 19:10, said:

care este calitatea imaginii? facand abstractie de continut, merita banii sau se vede asa si asa?
se vede bine... cel putin pe iMac-ul meu de 21.5

Attached Files



#63
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006
Ce filme au?  Mersi.

#64
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006
Nimeni?Posted Image

#65
pokems

pokems

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 991
  • Înscris: 18.12.2005
cam aceleasi filme care au rulat si vor mai rula pe cele 3 canale maxpack

#66
florianro

florianro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 03.07.2007

View Postmegafanro, on 14 decembrie 2013 - 20:50, said:

Ce filme au?  Mersi.
Lista filmelor / serialelor / show-urilor se vad pe pagina fara sa fii autentificat. Dupa ce te autentifici iti mai apare un link de live, in care vezi HBO live (acelasi cu cel de pe cablu, doar ca intarziat cu aprox. 10-15 secunde !!).

Edited by florianro, 14 December 2013 - 21:59.


#67
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,529
  • Înscris: 16.12.2006

View Postmegafanro, on 14 decembrie 2013 - 20:50, said:

Ce filme au?  Mersi.
Poftim!

Attached Files


Edited by catalinman, 15 December 2013 - 12:35.


#68
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006
Mersi, uitasem de V.I.P.Posted Image

#69
johnflorin

johnflorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 919
  • Înscris: 07.10.2009
Am incercat unul din serialele romanesti pe PC si calitatea (chit ca e rezonabila) e clar SD...cineva care si-a activat deja serviciul imi poate spune daca ceva gen Game of Thrones se vede HD?

Nu vad nicio optiune in varianta web pentru a seta calitatea, la Netflix macar se poate forta HD in clientul web printr-un meniu ascuns...

#70
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 08.08.2002
Comparatia cu Netflix, Hulu sau mai stiu eu ce serviciu asemanator din tarile cu apa calda nu are nici un sens (Netflix testeaza transmisii in 4K !) Stream-urile sunt SD dar sunt decente peste ce ofera concurenta gen Voyo sau Seenow.
Din pacate eu nu gasesc nimic deosebit care sa nu fi rulat deja de n ori pe canalele Maxpack si atunci ma intreb inca odata care e logica pt. care cineva ar mai plati inca 50% din pretul pachetului Maxpack  (azi cand avem DVR la UPC si cand multe tv-uri au PVR) doar sa vad si pe telefon nu stiu ce serial sau film a n+1 oara ? Daca era bonus pentru cei ce platesc oricum nejustificat de mult  pt. calitatea si continutul canalelor din Maxpack as fi inteles, asa poate chiar mai atrageau cativa clienti sa se aboneze la Maxpack. Ajungem sa dam pe Maxpack cu GO cat pe  pachetul Maxim HD (in 3play), mie nu mi-se pare deloc ok dar sigur fiecare face ce vrea pana la urma cu bani lui mai ales ca sunt doar 10 lei in plus.

Edited by MD, 15 December 2013 - 18:48.


#71
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,791
  • Înscris: 06.12.2006
Foarte bine punctat MD.
Da. Sunt 10 lei. Dar daca i-am lua in ras chiar 10 lei fiind si daca ai aduna 10 de aici, 10 lei de dincolo, unde am ajunge? Daca mergi la casieria upc si le spui ca nu ai 10 lei sau la banca sau la casieria de la gaz, te trezesti in 2 luni cu firma de recuperatori pe cap si executat silit.
La chestia cu dvrul nu m-am gandit. Foarte bine gandit. Este mult mai ok sa platesti optiunea dvr decat sa vezi un film pe un ecran inghesuit de telefon sau tabletã.

#72
lastfireman

lastfireman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 28.02.2007
A fost ca un facut. M-am decis vineri sa cumpar o tableta Asus in defavoarea unui smartfone. Una dintre motivele pentru care am ales tableta, exact in aceeasi zi s-a materializat. Abia astept sa activez serviciul si sa-i dau tabletei de lucru. Mai astept o chestie. Sa pot accesa si serviciul de muzica Spotify.
Eu am un singur televizor, pe care, sotia e stapanul, asa ca stau la mana ei. Cat despre dvr, abia am reusit sa scap de tv-box in favoarea CI+, iar televizorul nu permite timeshift. Asa ca ma declar multumit de initiativa, urmeaza testul cu tableta si decizia finala. Oricum vad foarte rar cum arata un bilet de cinema.

Edited by lastfireman, 15 December 2013 - 20:27.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate