Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

U.P.C. - HBO GO - operațional de vineri, 13 decembrie 2013.

- - - - -
  • Please log in to reply
141 replies to this topic

#109
Skoopman

Skoopman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 21.11.2008
Pe HBO Go trebuia sa fac alt cont cu e-mail folosit pe MyUPC. Pur si simplu cei de la HBO m-au sters din baza lor de date. Ma gandesc ca s-a stricat pagina lor si au pus un backup mai vechi.

#110
nehru

nehru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 16.12.2001
mie imi spune permanent daca vreau sa-mi fac utilizator nou ( oricare nume l-aș da) ca respectivul utilizator exista deja. Sa fie sanatosi astia de la UPC daca lanseaza un produs netestat. Eu ma retrag. Nu vreau sa fiu cobaiul lor.

Edited by nehru, 24 December 2013 - 14:54.


#111
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,359
  • Înscris: 16.01.2007
Şi la mine merge corect HBO GO. În sfârşit, după 8 zile de la abonarea la acest serviciu primesc ceea ce plătesc!
Mă bucur, desigur, dar nu pot să laud pentru asta UPC: trebuia să lanseze serviciul complet funcţional.

Citind mesajul colegului de forum Skoopman (mulţumesc), am intrat pe HBO GO şi mi-a cerut autentificarea, deşi în Firefox era memorată deja autentificarea, am făcut o nouă autentificare şi totul a devenit normal.

@ nehru
Mie nu mi-a afişat ceea ce spui tu, nu ai şi un buton pentru autentificare? Dacă da, autentifică-te şi poate o să mergă. Succes!

Edited by manic_user, 24 December 2013 - 15:11.


#112
nehru

nehru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 16.12.2001
@manic_user
Din nefericire nu merge nimic. Unii au avut probleme partiale, altora după ce a mers (cazul meu) la început, dupa schimbarea looku-lui hbogo nu a mai mers deloc.

#113
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,359
  • Înscris: 16.01.2007
Şterge toate cookie-urile de la HBO GO şi încercă din nou. Dacă nu ai Chrome instalat, instalează-l şi vezi ce se întâmplă, ca să te convingi că nu e de la tine. Dacă nu merge nici atunci, sună la UPC. Baftă îţi doresc!
Atenţie: pe IE merge numai dacă ai IE 10, asta presupune Windows 7 sau 8. Pe Vista sau mai jos IE 10 nu poate fi instalat.

Edited by manic_user, 24 December 2013 - 17:32.


#114
nehru

nehru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 16.12.2001
am sters cookie-urile, am reinstalat chrome, am reinstalat silverlight .Degeaba. Nici operatorii UPC nu au putut rezolva nimic. Au transmis problema compartimentului IT. Dar probabil ca au venit sarbatorile... Nu se impiedica ei de un utilizator al marelui serviciu hbogo.....

#115
florianro

florianro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 03.07.2007
in caz ca nu stiati:

"Subsidiara locală a companiei sud-coreene Samsung Electronics a încheiat parteneriate cu HBO România şi Trilulilu Music pentru a oferi conţinut localizat pentru utilizatorii televizoarelor inteligente Samsung din România, prin intermediul aplicaţiilor HBO Go şi Zonga."

http://www.zf.ro/bus...amsung-11809448

#116
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,359
  • Înscris: 16.01.2007
Câtă vreme a fost zarvă mare pe aici, nu prea ai postat prin zonă, decât pentru proslăvire (că nu dădea bine altfel).
Mulțumim, oricum pentru informație! Posted Image

#117
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
HBO Go nu e legat de internetul fix de acasa, nu? Adica poti sa accesezi de oriunde, de pe orice provider de net?

#118
florianro

florianro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 03.07.2007
Conditia e sa ai abonament la GO si Maxpak, nu este conditionat de providerul de internet.

#119
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Perfect. Initial credeam ca doar de pe dispozitivele legate la netul de acasa se poate accesa... Ii bun in cazul asta ca ai HBO Go si in vacanta spre exemplu :)

#120
Skoopman

Skoopman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 21.11.2008

View Postflorianro, on 27 decembrie 2013 - 11:19, said:

in caz ca nu stiati:

"Subsidiara locală a companiei sud-coreene Samsung Electronics a încheiat parteneriate cu HBO România şi Trilulilu Music pentru a oferi conţinut localizat pentru utilizatorii televizoarelor inteligente Samsung din România, prin intermediul aplicaţiilor HBO Go şi Zonga."

http://www.zf.ro/bus...amsung-11809448

Nu inteleg cum pot oferi cei de la Samsung asa ceva si eu pe AppleTV nu am HBO Go. Eu nu imi cumpar alt tv ca sa ma uit la HBO, ce naiba.

#121
florianro

florianro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 03.07.2007
Skoopman, nu am AppleTv, dar pe apple:

"CUPERTINO, California—June 19, 2013—Apple® today announced that HBO GO and WatchESPN are now available directly on Apple TV® joining the great lineup of programming offered to customers. iTunes® users have downloaded more than one billion TV episodes and 380 million movies from iTunes to date, and they are purchasing over 800,000 TV episodes and over 350,000 movies per day."

http://www.apple.com...o-Apple-TV.html

Si vad ca e pe si pe iTunes:

https://itunes.apple...d506401206?mt=8

Scuze, vad ca pe iTunes spune ca e compatibil cu iPhone si iPad.

Edited by florianro, 27 December 2013 - 16:18.


#122
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,529
  • Înscris: 16.12.2006
Ar trebuie sa mearga si pe Apple TV cu functia Air Play. ;)

#123
Skoopman

Skoopman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 21.11.2008
@florian: HBO Go este pe AppleTV, dar nu in Romania. In fiecare tara e alt dezastru cand vine vorba de licente si la noi, are "cineva" o problema cu cei de la Apple. De aia nici nu avem filme in iTunes Romania.

@Catalin: Da, merge. Dar cand lucrez la MacBook Air si ai mei vor sa foloseasca HBO Go eu ce fac? Nu am un iPad sau iPhone sa fac streaming.

Edited by Skoopman, 27 December 2013 - 17:34.


#124
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 08.08.2002
Nu doar Samsung are HBO GO in Smart si LG-ul il are si posibil si Panasonic. Gasesti  aplicatia si pe iOS si pe Android merge si pe MS WIn acum cum ajunge si pe tv-ul tau chiar nu tine de UPC sau HBO.

Edited by MD, 27 December 2013 - 18:07.


#125
florianro

florianro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 03.07.2007
Din ce am citit doar LG si Samsung au aplicatia pentru HBO GO. Poate vor apare si pentru celelalte marci de TV intr-un viitor...

#126
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 08.08.2002
Da se pare ca ai dreptate nu stiu de unde stiam ca Panasonic ar avea in Viera Connect si aplicatie pt. HBO GO, se pare ca nu e asa. Sony nu are si nu va avea nici in viitor HBO GO, iar restul firmelor gen Philips, Toshiba, Sharp, etc stau destul de prost in general pe partea de SMART si nu prea cred ca vor avea prea curand HBO GO.

Edited by MD, 27 December 2013 - 22:19.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate