Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...
 Ce sisteme audio ați avut la masi...

Achizitie dubita Stellantis

Foisor - noi reglementari

Recomandare telefon preț 300...
 La Multi ani de ziua noastra a tu...

EURO 24 - Primul meci: Romania - ...

Bicicleta eliptica

Aer conditionat Vortex 9000/12000...
 Curatare tigaie

Alegere SPC sau parchet laminat -...

Sfat achizitie masina SH

Foloseste cineva radar?
 

ASMR - senzația plăcută pe care nimeni nu o poate explica

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,162
  • Înscris: 04.02.2011
http://m.vice.com/re...one-can-explain
Totul a început când am dat pe Youtube de videouri cu persoane care povestesc tot felul de chestii în șoaptă. Citind în descriere am dat de ASMR, care termen la o căutare cu rața m-a dus la articolul de mai sus. Cică ar trebui să te facă să te simți bine, nimeni nu știe exact de ce. Ei, la mine nu există sensibilitate pentru așa ceva. Mă plictisește.

#2
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
Video-ul ala nu prea are efect nici la mine. Dar am experimentat senzatia aceea despre care se vorbeste. Odata cu cineva care a venit la usa mea sa-mi povesteasca despre Biblie. Omul acela avea o voce incredibila, imi gadila auzul. Si in alta ocazie cu un sunet dintr-un film. Cred ca explicatia consta in faptul ca fiecare dintre noi avem niste frecvente la care simtim anumite senzatii, insa nu e la fiecare la fel.

#3
paintx05

paintx05

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 26.05.2007
Poate nu ati gasit voi videoclipurile bune. Mie imi place nenea asta.

#4
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Aha. Am inteles. Si se presupune ca trebuie sa fac labă la ce zice ala sau cum? Cand vad cati ciudati sunt pe lumea asta parca homosexualitatea pare ceva ok, banal...

#5
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,162
  • Înscris: 04.02.2011
Tu ești ăla ciudat dacă simți nevoia de labă la treaba asta, majoritatea zic că nu-i de labă.

Din păcate nu pot testa nimic momentan, sunt într-un apartament într-un bloc ciuruit de erdeeș cu rotopercutorul.

Edited by benis, 06 December 2013 - 14:28.


#6
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
potae are perfecta dreptate. Cum naiba rezistati sa ascultati asemenea prostii. Ma irita la timpane din primele secunde. Daca asta-i placere atunci lovirea coayelor cu ciocanul e extaz.

Edited by Clovis, 14 December 2013 - 09:15.


#7
pol13

pol13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 09.11.2013

 Clovis, on 14 decembrie 2013 - 09:14, said:

potae are perfecta dreptate. Cum naiba rezistati sa ascultati asemenea prostii. Ma irita la timpane din primele secunde. Daca asta-i placere atunci lovirea coayelor cu ciocanul e extaz.


sunteti culmea... auzi dar daca eu ti-as spune tie ca e o tampenie ceva ce tie iti place, cum ar fi poza ta de la avatar ce ai spune despre mine? ca sunt nesimtit nu? si ca nu e treaba mea ce poza iti pui la avatar... de ce trebuie sa numesti prostii ceva ce altora le place... e fix problema ta ca nu-ti place, asa cum e fix problema mea ca nu-mi place poza ta sau ca eu consider un hobby de-al tau prostesc, de acord?
iar potae mi se pare chiar deplasat... ar merita sanctionat sincer... dar ma rog...

Edited by pol13, 15 July 2014 - 20:48.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate