Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

Protestele de la Kiev iau amploare

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
22425 răspunsuri în acest subiect

#15229
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.351
  • Înscris: 03.08.2006

View Postlupu2, on 30 aprilie 2014 - 09:16, said:


Pai un F-16 MLU din ala de luam noi (la mana a treia), cu motorul nou tine mai mult (sau cel putin la fel de mult) decat un Mig-29 sau un Su-27 nou-nout. Mai ales cand e vorba de durata de viata a motoarelor.


Ai dat in balbaiala ???
Demonstratie de 0 lei si 0 bani .

#15230
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 68.013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postderman4, on 30 aprilie 2014 - 08:55, said:

Egal cu zero. Nu Ro face jocurile acolo.
daca nu este conspirationist, ce sa spui si tu :roflmao:

#15231
Otto_Von_Stierlitz

Otto_Von_Stierlitz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 153
  • Înscris: 18.04.2014

View Postderman4, on 30 aprilie 2014 - 08:44, said:


Asta-i sclavia moderna. Camatarii FMI si Banca Mondiala baga tara in datorii, dupa aia fac ce vor. Vezi exemplul Ro

Pai rusii demult a dat FMI-ul afara din tara lor si vezi ca s-au ridicat din genunchi dupa imprumuturile de la FMI din anii 90.

#15232
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 68.013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postmotanul13, on 30 aprilie 2014 - 08:51, said:


600 de militari ????
Fac misto de europeni ?
nu
ai uitat sa numeri soldatii europeni :lol:

#15233
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.351
  • Înscris: 03.08.2006

View PostThinkAbout, on 30 aprilie 2014 - 09:25, said:

nu
ai uitat sa numeri soldatii europeni Posted Image

La asta poti sa imi raspunzi ?
"LE Ii intreb aici pe toti pupatorii de americani .
Daca tot vrea US sa ajute est-europenii , in conditiile in care stiu bine ca sunt rupti in cur de foame , de ce nu ii inarmeaza gratis cu stocurile perimate sau excedentare ale US Army ?

Aud ?"

#15234
lupu2

lupu2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.909
  • Înscris: 01.11.2007

View Postderman4, on 30 aprilie 2014 - 09:19, said:


Ce nu pare sa intelegi tu este ca faci jocul camatarilor FMI si Banca Mondiala, si al mafiei NATO, cei mai mari mafioti, cei mai mari traficanti de droguri.

Esti praf, sincer. Mi se barlare ca CIA face trafic de droguri din Afganistan sau America Latina (daca chiar face, sa zicem ca face), pe mine ma intereseaza ce face imperiul rus. Iar imperiul asta ne-a facut si ne face inca numa probleme, mult mai mari decat ne-au facut sau ne fac altii.
Poate voi chiar nu cunoasteti istorie si de aia bateti campii, poate ar fi bine sa mai cititi niste carti.

Primul lucru care trebuie sa ne intereseze e ca imperiul rus (nu am nimic cu rusul de rand) e sa si-o ia in barba pana e KO. Apoi vedem ce si cum e cu altii care ne deranjeaza

#15235
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 68.013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postmotanul13, on 30 aprilie 2014 - 09:28, said:


La asta poti sa imi raspunzi ?
"LE Ii intreb aici pe toti pupatorii de americani .
Daca tot vrea US sa ajute est-europenii , in conditiile in care stiu bine ca sunt rupti in cur de foame , de ce nu ii inarmeaza gratis cu stocurile perimate sau excedentare ale US Army ?
Aud ?"
Nu stiu si sincer nici nu-mi pun problema
In caz de conflict pesemne ca se poate adopta si o asemenea masura
In WW2 au recurs la ea, insa acum nu-i cazul
Russia poate sa atace un membru NATO insa nu poate sa suporte consecintele :)

#15236
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.351
  • Înscris: 03.08.2006

View PostThinkAbout, on 30 aprilie 2014 - 09:31, said:

Nu stiu si sincer nici nu-mi pun problema


Pai nu ai nici un interes sa iti pui problema .
US nu face decat sa starneasca rahatul ucrainian ca apoi sa strige "Va ataca rusii , cumparati-ne cat mai repede toate rablele , ca sa aveti cu ce sa va aparati" !

#15237
Chelecom3

Chelecom3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.216
  • Înscris: 03.03.2014

View Postlupu2, on 30 aprilie 2014 - 09:30, said:

Primul lucru care trebuie sa ne intereseze e ca imperiul rus (nu am nimic cu rusul de rand) e sa si-o ia in barba pana e KO. Apoi vedem ce si cum e cu altii care ne deranjeaza
Cica, exact asta este esenta politicii americane. Posted Image Posted Image si mai spun strategii ca cica conform normalitatii, rusii nici nu trebuie sa faca ceva , ei asteapta sa si-o ia in barba de la "prieteni" d'astia. Da' pana sa si-o ia in barba  Rusia de la "prietenii visatori de bine" ,  cica se cam caca pe ei "prietenii" astia pe care ii mancnca in coor si nu mai au loc sub soare de rusi Posted Image

Editat de Chelecom3, 30 aprilie 2014 - 09:43.


#15238
lupu2

lupu2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.909
  • Înscris: 01.11.2007

View Postmotanul13, on 30 aprilie 2014 - 09:20, said:


Ai dat in balbaiala ???
Demonstratie de 0 lei si 0 bani .

Nu-i problema mea ca nu pricepi lucruri elementare, si nici n-am chef si timp sa-ti desenez sa pricepi si tu la nivelul tau (daca poti pricepe si nu esti deja prea spalat pe creier).
Un motor de avion bun de F-16 duce 4000 de ore de zbor pana trebuie aruncat. Unul de Mig-29 ducea 200-300 de ore, am inteles ca abia ultimul model, zic ei cel mai bun, a ajuns abia pe la 2000 de ore. Alea de Su-27 sunt tot pe acolo ca cele de Mig-29.

Un F-16 duce 8000 de ore de zbor ca structura, mai mult decat orice avion rusesc

#15239
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 14.412
  • Înscris: 15.04.2006

View Postmotanul13, on 30 aprilie 2014 - 08:41, said:



Mai pune mana si te informeaza care e productia agricola in Rusia , cat exporta si cat importa .
Datorie externa 0 , rezerva cateva sute de miliarde de dolari ( inainte de criza actuala , 520 miliarde dolari )
Mai repede murim noi de foame .

Nu m-am referit neaparat la a muri de foame, ci la faptul ca Rusia nu poate rezista intr-un razboi economic cu occdentul, vezi caderea abrupta a rublei si deficitul bugetar galopant, si cu siguranta razboiul economic e cea mai eficienta arma a Occidentului impotriva Rusiei.

#15240
Otto_Von_Stierlitz

Otto_Von_Stierlitz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 153
  • Înscris: 18.04.2014

View Postmotanul13, on 30 aprilie 2014 - 09:08, said:

Nu poate . Sigur .

LE Ii intreb aici pe toti pupatorii de americani .
Daca tot vrea US sa ajute est-europenii , in conditiile in care stiu bine ca sunt rupti in cur de foame , de ce nu ii inarmeaza gratis cu stocurile invechite sau excedentare ale US Army ?

Merge vorba ca la Deveselu americanii au arme nucleare ascunse sub elementele sistemului PRO. Mai multi experti militari printre care si americani au confirmat faptul ca rachetele din componenta PRO ar putea trasporta ultima versiune modificata de bombe nucleare americane

#15241
derman4

derman4

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 628
  • Înscris: 06.01.2012

View Postlupu2, on 30 aprilie 2014 - 09:30, said:


Esti praf, sincer. Mi se barlare ca CIA face trafic de droguri din Afganistan sau America Latina (daca chiar face, sa zicem ca face), pe mine ma intereseaza ce face imperiul rus. Iar imperiul asta ne-a facut si ne face inca numa probleme, mult mai mari decat ne-au facut sau ne fac altii.
Poate voi chiar nu cunoasteti istorie si de aia bateti campii, poate ar fi bine sa mai cititi niste carti.

Primul lucru care trebuie sa ne intereseze e ca imperiul rus (nu am nimic cu rusul de rand) e sa si-o ia in barba pana e KO. Apoi vedem ce si cum e cu altii care ne deranjeaza

LOL tu vorbesti de istorie? Imperiul rus a ajutat Ro sa isi obtina independenta. Stalin a dat Transilvania Romaniei. Ce au facut amerlocii pt Ro? Aud???? I-au bagat in sclavagismul datoriilor, au bombardat orasele Ro, au jefuit si jefuiesc in continuare Ro dupa 89.

#15242
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.351
  • Înscris: 03.08.2006

View Postlupu2, on 30 aprilie 2014 - 09:37, said:


Nu-i problema mea ca nu pricepi lucruri elementare, si nici n-am chef si timp sa-ti desenez sa pricepi si tu la nivelul tau (daca poti pricepe si nu esti deja prea spalat pe creier).
Iti reamintesc ce ai scris , poate ai uitat :
"Pai un F-16 MLU din ala de luam noi (la mana a treia), cu motorul nou tine mai mult (sau cel putin la fel de mult) decat un Mig-29 sau un Su-27 nou-nout. Mai ales cand e vorba de durata de viata a motoarelor."
Un F-16 duce 8000 de ore de zbor ca structura, mai mult decat orice avion rusesc
Si crezi ca apuca 8000 de ore in conditii de razboi ??? Visezi .


#15243
lupu2

lupu2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.909
  • Înscris: 01.11.2007

View PostChelecom3, on 30 aprilie 2014 - 09:37, said:

Cica, exact asta este esenta politicii americane. Posted Image Posted Image si mai spun strategii ca cica conform normalitatii, rusii nici nu trebuie sa faca ceva , ei asteapta sa si-o ia in barba de la "prieteni" d'astia. Da' pana si-o ia in barba  Rusia,  ca asa vor "prietenii",cica se cam caca pe ei "prietenii" astia pe care ii mancnca in coor si nu mai au loc sub soare de rusi Posted Image

Deci Rusia ocupa teritorii ale altor state si le inglobeaza in imperiu si asta inseamna ca altii nu au loc de rusi? Tu esti pe bune sau postezi la misto?

Iar imperiul rus se duce, fie ca vrei tu sau Putin sau nu vreti. Asta e legea istoriei, fie ca noi doi o sa mai fim pe aici sau nu in momentul ala. E inevitabil si semnele se vad pentru cine are ochi sa le vada

#15244
Chelecom3

Chelecom3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.216
  • Înscris: 03.03.2014

View Postlupu2, on 30 aprilie 2014 - 09:43, said:

Deci Rusia ocupa teritorii ale altor state si le inglobeaza in imperiu si asta inseamna ca altii nu au loc de rusi? Tu esti pe bune sau postezi la misto?
Cica armata  SUA, nici nu "ocupa" teritorii ale altor state si nici nu le inglobeaza in imperiul militar NATO si d'asta rusii pot sa doarma linistiti cu atat mai mult cu cat NATO inchide un cerc prin care inconjoara Rusia Tu esti pe bune sau postezi la misto?

Editat de Chelecom3, 30 aprilie 2014 - 09:51.


#15245
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.351
  • Înscris: 03.08.2006

View Postgaleo, on 30 aprilie 2014 - 09:37, said:

Nu m-am referit neaparat la a muri de foame, ci la faptul ca Rusia nu poate rezista intr-un razboi economic cu occdentul, vezi caderea abrupta a rublei si deficitul bugetar galopant, si cu siguranta razboiul economic e cea mai eficienta arma a Occidentului impotriva Rusiei.

Niste date , ceva , despre deficitul galopant sau caderea abrupta a rublei ?
Dar , te rog , nu imi cita din cine stie ce site obscur ....

#15246
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 68.013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postmotanul13, on 30 aprilie 2014 - 09:36, said:


Pai nu ai nici un interes sa iti pui problema .
US nu face decat sa starneasca rahatul ucrainian ca apoi sa strige "Va ataca rusii , cumparati-ne cat mai repede toate rablele , ca sa aveti cu ce sa va aparati" !
este o speculatie
de fapt Russia a starnit tot rahatul anexand Crimeea si destabilizand restul Ukrainei.
sincer mi-e greu sa inteleg cum de va scapa evidentele astea
Si nici nu inteleg de ce portretizati Russia [stat agresor] ca fiind victima.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 2

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate